Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nálatok is családtagnak...

Nálatok is családtagnak számít a cica? Milyen tulajdonságai vannak, amik szerintetek szokatlan egy macskától, ahogyan a családban él?

Figyelt kérdés

Nekünk befogadott cicánk van, és éppen hogy csak beszélni nem tud. Szokott velünk beszélgetni a maga módján, és olyan, mintha megértené mit mondunk neki, néha "válaszol" is :D

Éjjelente az ágyunk végében, vagy a szobánkban éberen figyel, őrködik.

Ha beteg vagyok, megtalálja mim fáj, és dorombolva dagasztja.

Most épp babát várok, állandóan a hasamon akar feküdni, hogy védje, dorombol neki, és mindenhová követ, hogy "vigyázzon" rám. Már megbolondul, ha bezárkózom a fürdőszobába és ha beengedem, a zuhanyzó előtt ácsorog hűségesen, várja, hogy mikor lépek ki.

Már tudja, hogy kb. mikor ér haza a férjem, és addig cövekel az ablakban, amíg meg nem látja az autót. Ha később jön, idegesen fel-alá járkál.

Hiába van millió vacak játéka, csakis velünk szeret játszani.

Nagyon ragaszkodik hozzánk, ilyet macskától nem tapasztaltam még, pedig gyerekkoromban sok macska mellett nőttem fel.

Nálatok is vannak ilyen kis különlegességek?


2019. szept. 12. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Igaz, még TAJ száma is van, ha szavazni megyek viszem magammal oda is..
2019. szept. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Egyértelműen családtagok mindketten. :) Olyasmiket teszek meg értük, amit amúgy is csak családtagért lennék hajlandó (főzés, kézből etetés, kakispopsi-törlés, wc-zés és fürdés közbeni jelenlétük engedélyezése, saját ágyba beeengedés, születésnapjuk megünneplése ajándékkal együtt, stb.).


Egyiküknek sincs semmi extra szuperképessége, hacsak nem az, hogy ha csák rájuk nézek, mosolyognom kell, és megszépítik az életem. Nagyon puhák, aranyosak és szelídek, mindig nagyon vigyáznak a fogacskájukkal és a karmukkal, hogy ne okozzanak fájdalmat vagy sérülést játék közben. (Ha fürdetni kell őket, akkor se ejtenek soha egy karcolást sem.)

Remekül használják a cicabútort, nem kaparják szét a mi bútorainkat.

A kisebbik tökéletes ébresztőóra, csörgés előtt 5 perccel dormbolva-nyávogva ébreszt.

"Beszélgetni" mindkettőjükkel szoktunk, kedvenc témáik az "éhes?", "madár" és a "lézer" :)

2019. szept. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk is teljes mértékben családtag a négy cica. Bejárása van mindenhova és nem csavarognak el.

Hogy mi a szokatlan tulajdonságuk?

Sok van, de amin teljesen ledöbbentem és nem találok rá magyarázatot az az hogy minden egyes nap a kapu tetején várják anyut érkezése előtt pontosan öt perccel és egyszer hívott hogy aznap este nem tud időben jönni busszal és a macskák mintha megérezték volna nyugodtan bent voltak velem a lakásban és tojtak rá hogy nem jön.

2019. szept. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szokatlan tulajdnonságai:

Ha nem csináljuk azt amit akar, akkor odajön hozzánk kedvesen, dörgölőzik, megvárja míg lehajolunk hozzá és az orrunk alá fingik bosszúból, majd elfut.


Ha zenét hallgatok amikor bent van a szobámban, akkor arrogánsan néz rám, teljes megvetéssel...más a zenei ízlésünk.

2019. szept. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
:DDD
2019. szept. 14. 13:41
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Van 2 macska, bejárnak a lakásba, nappal kint vannak, általában nem csavarognak el...
2019. szept. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!