Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A bogarak bosszút állnak ha...

A bogarak bosszút állnak ha szemük láttára megölök egy ugyan olyan bogarat?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja lakom egy új helyen Holldaniában. Pár napja láttam először poloskát, az ablakomon belül mászkált. Nem szeretem megőlni a bogarakat, de rettentően félek tőlök, ezért lehetelennek tartanám megfogni és kirakni... Általában minden bogarat megölök.


Egy poloska az üveg túlöldalán látta mindezt és aznap egész végig ott volt, majd onnantól kezdve szinte minden 2. nap látom az ablakom előtt, úgy hogy eddig nagyon nem találkoztam poloskákkal szóval kicsit furcsa.


Meg néha a szárnyát felhúzza majd vissza teszi nyugalmi állapotba.


Tudom nem nagyon dolog, de kíváncsivá tett, hogy a bogarak elég értelmes lények, hogy bosszút álljanak?



2017. szept. 23. 15:19
 1/9 anonim válasza:
89%
xDDDDD
2017. szept. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de a Tom Lee Jones kinyírja őket!
2017. szept. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyfelől a rovarok többségének látása tudtommal nem túl éles, sőt, némelyik fekete-fehérben lát, színek nélkül. Bár ezt kompenzálandó némelyik rovar infra tartományban is lát.


A természet ne ma bosszú elve szerint működik, hanem karmikusan (a kettőt hajlamosak sokan összetéveszteni egymással).


Emellett pedig van az ökoszisztémának is egyfajta kiegyenlítő elve, nem véletlenül immunisak a rovarok a növény"védő" vegyszerekre. Mutálódnak, aztán ellenálóak lesznek evvel szemben.


A rovarokat valamilyen inger pl szag vonzza adott helyre, többnyire annak az illat anyaga, ami számukra táplálékuk szolgál , pl virágpor, kenyérmorzsa, állati tetem (pl egy másik rovar teteme), stb.

2017. szept. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Barátom, téged nem az eszedért fognak elrabolni.
2017. szept. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
wow
2017. szept. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elképzelhető. Láttam már több cikket is olyan állatokról amik bosszút álltak, pl orrszarvú több év után támadott meg egy turistát akire megharagudott egy régebbi látogatása során. Elefántok és majmok is álltak már bosszút konkrét embereken.

A bogarak ugyan kicsik de megvan a magukhoz való eszük. Mint ahogy említetted is a szárnyait emelgette, ezt értelem szerűen az agresszió jeleként kell értelmezni.

Az a bogár már szag alapján bemért téged és eldöntötte, hogy támadólag fog fellépni ellened. Ezt több módon is megteheti az egyik legvalószínűbb , hogy amint bejut és megérzi, hogy elaludtál belepetézik a füledbe és/vagy egyéb test nyílásodba. Az alvó ember hormon háztartása megváltozik és ennek a szagát megérzik, olyankor fog támadni.

Egyébkén természetes, hogy félsz a bogaraktól, ennek evolúciós okai vannak hiszen különböző fertőzések forrásai.

2017. szept. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
öld meg a szemtanukat és akkor téma lezárva :D
2017. szept. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bajban vagy...
2017. nov. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szemtanús hsz-nál nem tudok jobbat, most már csak az a kérdés, honnan tudja a kérdező, hogy ugyanaz a poloska jár vissza bosszúszomjasan? :-) Lehet, kockázatos, de meg kéne fogni, megjelölni, aztán kiderül. De mondom: ha tényleg bosszút akar állni, jobb nem rizikózni. :-)
2020. máj. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!