Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi felelőség macskát...

Mennyi felelőség macskát vállalni?

Figyelt kérdés
Az anyukám és én meg a tesóm és a mamamá..Macskát szeretne..mit kell csinálni?Mennyi felelőség vállalni egy macskát?Hogy lehet szobatisztává tenni?Olyan sok kérdés merül fel bennem.Kérlek segítsetek 2 hetem van rá mert a barátomnak akkor születik meg a kismacskák és akkor ingyen elvihetnénk.Kérlek mondjátok meg a kérdéseket.Kérlek!!!!!!
2010. júl. 15. 12:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Sokkal kisebb felelősség, mint mondjuk egy kutya, mert sokkal önállóbak a macskák. Szinte egész nap elvannak egyedül, sőt néha az enyém kikéri magának, ha foglalkozni akarok vele. :)

Persze állat, és azért figyelni kell rá, meg orvoshoz vinni, ha kell, meg ugye az etetés. De szerintem, ha szereted a cicákat, akkor ezek nem fognak nehezedre esni. :)

Az én macsekom tök jól elvan, akár egyedül is, és magától rászokott az alomra, a legtöbb macskában ez az ösztön benne van. Nekem ezzel nem volt semmi problémám.

2010. júl. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ha 2 hét múlva születnek a cicák, onnantól azért még egy pár hét mire elvihetitek...

A kiscicákkal amúgy nincs sok tapasztalatom, de olyankor oltásokat kell neki adni, féregteleníteni kell, stb, de a legegyszerűbb hogy elmentek vele az állatorvoshoz és ő elmondja részletesen az egészet...

Nagyobb korában már nem sok dolgod lesz vele, néha nem árt elvinni orvoshoz akkor sem, csak kivizsgálni hogy minden rendben van-e vele, meg ha hosszabb szőrű, akkor cicakozmetikushoz.

Egyébként én úgy szoktam, hogy reggel mikor fölkelek, kap kaját, vizet - azt naponta többször is kicserélem hogy friss legyen neki, főleg ebben a melegben. Kaját is kap napközben is, mert mindig nagyon nyávog:) Az almot akkor takarítom amikor belepiszkít, ha meg már nagyon olyan, kicserélem az egészet. Az enyém hosszú szőrű, tehát naponta fésülni is kell hogy ne legyen minden csupa fehér macskaszőr, ha rövid szőrű akkor nem szükséges, de ártani nem árt:)

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, ha van konkrét kérdésed kérdezz nyugodtan.

2010. júl. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!Akkor még egy kérdés van..az almot azt hoy kell csinálni?Dobozból meg homokból vagy hogy?Mivel mi nekünk nincs sok pénzünk ezért csinálnánk saját kezűleg és nemtudom hogy kell.Meg hát még asszem sokáig fog ugye az anyjánál szopni?(bocsi a kifejezésért)és amugy úgy nemjó hogy cumisüvegbe vagy valahogy teszünk tejet neki..Meg hát néha látni kell az anyját is..Na erre nem tudok nagyon semmit mondani..Segítsetek!
2010. júl. 15. 12:44
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm és a hoy értsd hogy!És szerintem is később lehet csak elvinni..
2010. júl. 15. 12:46
 5/19 anonim ***** válasza:

Nekem van egy kismacskán 6hetes és húsos kajával etetem amit a bolttban lehet kapni,de etetheted tejbe ásztatott kenyérrel,párizsival,de szalámit ne adj neki mert az fűszeres adhatsz neki felnőtt macska tápot tejbe ásztatva húsos kajából sokat ki kellett próbálni mert nem mindegyik izlett neki(pl.ő csak a cba,és a whiskas-t eszi meg)kell neki egy nyugodt hely ahol aludhat(kipárnázott kosár,macska ház,kipárnázott rekesz bármi)a cicám 2harmadát átalussza;)

Alom:vegyél egy cica wc-t vagy egy kalitja aljába rakjál homokot vagy cica almot evés után egy 5 percel és alvás után azonnal rakd bele ha kaparja a földet akkor is ha nem pisil/kakil bele elsőre rakd visza többször nekünk 3nap kelett és megszokta elég nehezen ment sztem neked elég lesz 1nap is ja és 5hetesen hozzátok csak el mert bajok lehetnek vele állatorvoshoz vidd el h be adja a szükséges dolgokat ha bolhás a cica ne szabad csepegtetős írtót rá rakni mert lenyalja és meg hal állatorvost kérdezzd ilyen ügyekben sok szerencsét:D

2010. júl. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a váladzt..Sokat megtudtam..
2010. júl. 15. 12:48
 7/19 anonim ***** válasza:

Egy kölyökcicának kell kölyök-táp vagy konzerv kaja. Inni vizet iszik. (Amíg kölyök ne adjatok neki tehéntejet!!!)

Ha megszületik, legalább 6 hetes koráig az aynja mellett a helye. Addig eszetekbe se jusson elhozni,mert megdöglik! (találtunk már 4 hetes kiscicát pár éve, nem élte túl az anyja nélkül)


Az alom lehet alomtálca vagy egy sima kartonoboz. Rakhattok bele macskaalmot, homokot vagy földet is. A kismacskának tök mindegy.

2010. júl. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A cicák önállóak. Kb. 6-8 hetesen lehet őket elhozni az anyukájától, addigra már önállóan esznek, és az enyém addigra már szobatiszta is volt, mert ahonnan elhoztuk volt alomtálca nekik. Ha meg nincs ott, ahonnan hozod, akkor a saját készítésű alomtálcádat telepakolod homokkal (vagy alommal - az higiénikusabb) és megmutatod a macskának. Tedd bele, a legtöbb ilyenkor egyből elkezd kaparászni benne. Ha nem, akkor még jó párszor mutasd meg neki. Előbb-utóbb veszi a lapot és belepisil. :)
2010. júl. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nekem egy 3 hónapos f.macskám van, cirmos, és igényli a törődést, mindig az ajtónál nyávog, (mert kinti) és csak akkor hagyja abba ha kimegyek hozzá. Takarítottam a helyét, amikor még nem a nagyobb helyen volt, almot cseréltem, etettem, itattam, játszodtam vele. Átkerült egy másik helyre, és már sajnos elhagyta az almot, vagy kint az udvarra, vagy a padlásra végzi a dolgát, d eén oda nem megyek fel. Éjszakára ég bezárom.
2010. júl. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
*még
2010. júl. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!