Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi felelőség macskát...

Mennyi felelőség macskát vállalni?

Figyelt kérdés
Az anyukám és én meg a tesóm és a mamamá..Macskát szeretne..mit kell csinálni?Mennyi felelőség vállalni egy macskát?Hogy lehet szobatisztává tenni?Olyan sok kérdés merül fel bennem.Kérlek segítsetek 2 hetem van rá mert a barátomnak akkor születik meg a kismacskák és akkor ingyen elvihetnénk.Kérlek mondjátok meg a kérdéseket.Kérlek!!!!!!
2010. júl. 15. 12:32
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Értem akkor majd csak 9 hét múlva hozom mert 2 hét míg megszületik és 7 hét míg önálló lesz..sokáig fog tartani..
2010. júl. 15. 12:53
 12/19 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon fontos neki is az anyatej! vagy macskaanyatej! :D 6 hét minimum.


Ha kartondobozba teszitek az almot-homokot, akkor érdemes legalulra zacskót tenni, és mindig cserélni (mert a pisitől a doboz átázik és szétkaparja a macsek)

Az alomra rögtön rámegy, és igényli a tisztaságot! ha pisiszagúvá válik, akkor már nem megy rá.


Kiskorukban sokat játszanak, ugrándoznak.

Kaparófa!! mielőtt rászokna a bútorra!!

2010. júl. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Tejet én sosem adok az enyémnek, mert hasmenése lesz tőle. Bár olvastam már olyat is hogy más cicájának nem lesz...

Alomtálcát szerintem érdemes venni, kb 5000.-ért lehet kapni, szerintem az nem annyira drága ha azt nézzük hogy utána évekig használható.

2010. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Akkor az nagyon jó..Majd ha lesz zsebpénzem megveszem:)
2010. júl. 15. 12:59
 15/19 anonim ***** válasza:

Arra azért számíts, hogy az igaz, hogy a macskák önállóak és így a felelősség kevesebb, mint pl. egy kutyával.


De pont emiatt vannak dolgok amikről neked kell lemondanod.


pl. kutyánál felelősség az, hogy megtanítsd, hogy ne másszon az asztalra, ne ugorjon az ágyra stb.


Egy macskának ezeket nem kell és nem is lehet megtanítani, cserébe viszont el kell fogadni, hogy bizony szőrös lesz az asztal, az ágy, néha kikaparja az almot a földre, stb-stb.


Persze alapvető dolgokra meg kell tanítan. Pl ne másszon az asztalra, ha esztek, stb... és meg is tanulja. De mivel macska és nem kutya így valószínűleg amikor nem vagy ott igenis az asztal lesz a kedvenc játszó helye. Ez nem rosszaság, csak ők nem ismerik a szabályokat.

Azt elfogadják, hogy te vagy a főnök és ha ott vagy, akkor van ami zavar téged... de úgy gondolják, ha nem vagy ott, akkor miért zavarna? :D

2010. júl. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Egy kis spórolási trükk: Mi nem alomtálcát vettünk, több ezer forintért, hanem egyszerű háztartási szögletes lavórt. Kb. 700 Ft volt, és a macskának mindegy mibe pisikél. :) Nem beszélve arról, hogy szinte úgy néz ki mint egy alomtálca. :)
2010. júl. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Hát,annak akitől majd kapom sok cicája van..nagyon tanítják őket és ahol a cica van ott van asztal remélem megtanítják neki,de én is megtanítom neki ha kell..és olvastam mások kérédseiben hogy soha nem szabad a macskákra kiabálni mert ők is éreznek és hallnak..én sose fogok rá kiabálni..bizony isten:)
2010. júl. 15. 13:03
 18/19 A kérdező kommentje:
értem az tök jó
2010. júl. 15. 13:03
 19/19 anonim ***** válasza:

A többiek már elmondták a lényegesebb dolgokat. Azért némi kiegészítés:

- ha szobacica lesz, akkor zárt almot csinálj,

- ha rá tudsz szánni heti 300Ft-ot alomra, akkor sokkal kevesebb gondod lesz a tisztán tartásával, mint homokkal,

- a házi kaják (maradékok) nem egészségesek a macskának, a bolti macskakaja meg drága: heti 2000-ből csak kommerszre futja, ami megintcsak nem túl egészséges.


Az almot legalább naponta kell cserélni, különben a macsek rögtön büntet. Többnyire az ágyon.

2010. júl. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!