Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit gondoltok a "csak" illetve...

Mit gondoltok a "csak" illetve "szinte csak" benti cicakról? Lehet így boldog egy cica?

Figyelt kérdés

Lányom nagyon szeretne egy cicát, szüksége is lenne rá, hogy legyen valami amit gondozgathat.

26 eves autista, régen volt egy cicája, nagyon szerette, de öreg lett (16 éves) és elpusztult, most viszont az élet úgy hozta, hogy egy forgalmas út mellett lakunk.

A szomszédnak mindig van macskája, de 3 ev alatt egy sem élte meg az 1éves kort, mindet kilapították.

Szóval itt csak benti cica jöhetne szóba, vagy esetleg egy kisebb 10-15negyzetméteres kifutót tudna a férjem tákolni neki az udvarba.



2019. szept. 25. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt csak benti cicám (panel) semmi gond nem volt vele,megfelelő foglalkozás mellett. Rengeteg ember tart csak lakásban cicát.A kifutó is jó ötlet :)
2019. szept. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet boldog, persze. Ki tudjátok vinni amúgy hámmal és pórázzal sétálni is, akár mindennap. Az én cicám minden este csatlakozik az esti kutyasétáltatáshoz. Mert van egy palotapincsim és egy máltai selyembundás kiskutyám is a cicám mellett, akikkel minden este sétálunk kb 40 percet és a cicám pedig nagyon aktív, így viszem őt is:)
2019. szept. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen rendben van, de kezdettől benn tartsd. Amelyik cica már megtapasztalta a kinti létet, annak lehet hiányérzete.

A kifutót is nehéz úgy megcsinálni, hogy biztos ne tudjon kibújni, nagyon gondosan kell. Nekem is benn vannak a cicáim, nem bírnám a stresszt, hogy hazajönnek-e.

2019. szept. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. Illetve esetleg érdemes megfontolni, hogy egyből kettőt vegyetek magatokhoz.

Tudom, soknak tűnik, én is elutasítottam először, aztán "ki lett egészítve" a csapat, hárman vannak, jobban meg is mozgatják egymást, szeretik egymás társaságát.

2019. szept. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi kortól bent tartva, ez lesz számára a természetes, megszokott. Sokat játsszatok, foglalkozzatok vele, jusson természetes napfényhez is (behálózott erkély, ablakpárkány.
2019. szept. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A legboldogabb, legegészségesebb (mind fizikailag, mind lelkileg) cicák, akiket ismerek, kivétel nélkül dédelgetett, imádott benti kedvencek.

A benti (azaz telken belüli, beleértve a macsakbiztos kerítést, kifutót) tartást tartom az egyetlen felelősségteljes megoldásnak. A törvény is ezt írja elő, hába nem ismerik, nem tartják be sokan.

A cicák a lakásban is megkapnak mindent, amire szükségük van, esetleg egy kicsit többet kell velük foglalkozni/játszani, hogy kellő inger érje őket, de megéri, mert a velük kialakuló kötelék is annál szorosabb lesz. Bent is tudnak karmot élezni, mászni (megfelelő cicabútoron) vadászni (kupakra, berepülő bogárra, papírgalacsinra, kislabdára, plüssegérre, lézerre, stb.), és biztonságban van a cicus az időjárás viszontagsagaitól, az idegen állatoktól, a gonosz emberektől, száguldó autóktól, ezáltal kisebb a sérülések, betegségek kockázata.

Levegőzni lehet a hálós erkélyen, vagy a kifutóban is, esetleg hámmal sétlváa.


Az én drágáim csodálatosan elvannak a lakásban, meg is sértődnének, ha a puha kanapéról kitessékelném őket egeret fogni. :) Igaz, ők mindig is bentiek voltak, amelyik cica megszokta a kinti "szabadságot", azzal néha nehezebb elfogadtatni a zárt ajtókat, ablakokat, de sok a sikersztori.


Egyszóval én csak ajánlani tudom, hogy benti cicátok legyen. Érdemes felvenni a kapcsolatot menhelyekkel/alapítávnyokkal, nagyon sok tündéri, nyugodt, barátságos cica (amilyen a számotokra ideális lenne) keres szerető gazdit. Sokan közülük már sikeresen szocializálódtak, kézhez szoktak egy lelkes idieglenes befogadónál.:)


/A szomszédod helyében megfontolnám a macskatartást, ennek így sok értelme nincs.. szerencsétlen cicusok :( /

2019. szept. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
lehet bizony . nekem az elmult 30 evben csak benti cicaim voltak es volt koztuk aki 18 evet elt velunk boldgan es egeszsegesen. sokkal nagyobb az eselye hogy hosszu boldog elete lesz. a kifuto merete tokeletes es a lanyodnak is oromet jelentene. biztonsagban elne en azt mondom fogjatok hozza, a kifutoval kellemes elete lesz a cicanak.
2019. szept. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötletnek tartom. Ha első perctől benti cica nem fogja tudni milyen kint és ezáltal hiányolni sem. A kifutó jó ötlet ha van rá lehetőség de nélküle is ok. Csak bátran ajánlani tudom. Nekem vannak panelcicáim és foglalkozom velük. Egész jól elvannak bent. Vóltak kintiek is és amikór bekerűltek talán hiányolták a kintlétet, éppen ezért mondom, hogy ha benti cicát akartok első perctől benti legyen. És igen lehet ugyanolyan boldog bent is. Kint sok veszélynek vannak kitéve és rátok nézve is jobb mert néha hazahozhatnak különböző nyavalyákat is kintről. Szóval nektek is jobb ha csak benti.
2019. szept. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%

Azt tudom mondani,hogy akkor jó az (főleg ha kandúrról van szó) ha ivartalan az állat.Nekem legalábbis nincs jó tapasztalatom csak benti tartásos cicákkal (jó,sajnálom,de benne lehet az is,hogy meg se próbáltam kijönni vele,nem bírom őket.Cukik,aranyosak,de ha a férjem nem lenne macskás biztos hogy sose tartanék.. :/).Páromnak van egy macskája egyszerűen elviselhetetlen volt ameddig ki nem ivartalaníttattuk.A legnagyobb gond nem is a jelölgetés volt,mert azt nagyon ritkán csinálta.De az állandó éjszakai nyávogás,az ablakban nyivákolás,állandó izgatottság hosszú távon nagyon kellemetlen.

Hiába játszol vele ők is pihennek egyet és megint aktívak..:D

2019. szept. 26. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem számítottam ennyi pozitív kommentre, köszönöm az infokat!
2019. szept. 26. 08:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!