Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit egyen egy felnőtt...

Mennyit egyen egy felnőtt macska, és hányszor egy nap?

Figyelt kérdés
Van 2 cicánk, felnőttek, átlagos méretűek. Anyukám szerintem túleteti őket, 3x-4x is ad nekik naponta, hatalmas konzerv hús adagokat. Én felnőtt férfi létemre nem tudnék annyit megenni, de Anyum szerint éhesek a macsekok. Szerintem meg betegek sokszor, rosszul vannak, néznek ki a fejükből. Megköszönnék egy kb adagot dekára per nap, per cica.

2019. szept. 27. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Az enyem (masfel eves, ivartalanitott, kozepes termetu kandur) napi 2db 100g-os tasakot megeszik es napkozben van elotte száraz tap, ha ehes. Ezen kivul neha kap nasit (2-3 szelet parizsi, fottkukorica, sutes-fozesbol huscafatok).


Nyaron kevesebbet, telen tobbet eszik, ami normalis :)

2019. szept. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyi az a "hatalmas konzerv hús adagokat", de az én cicám reggel eszik 10 deka húst, este szintén 10 deka húst, napközben pedig kb 10 deka száraztápot eszeget el.

Ivartalan kandúr, 8 kilócska házicicus, 3 éves.

2019. szept. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

3,5 kilós lánycicánk kb 60 g szárazat kap kétszerre elosztva, 35 g húsfilét egyszer (nedves táp), meg a száraz mellé vitaminos jutifalit egyszer, azt nem mérem, 8-10 szem mondjuk.

8 kilós kandúrunk kb 80 g száraz kétszerre, a többi ugyanez.


Alapvetően minél rosszabb minőségű egy táp, annál többet kell adni. Gagyi konzervekre pl sokszor írják rá, hogy 1-2 doboz egy cica napi adagja, az meg 400-800 g, elképzelni nem tudom, hogy tud egy macska annyit betolni, legyen szó akárhány részletről.

(Nálunk pl a minőségi konzerv 70 grammos, még ha csak azt ennének, az se lenne több 150-200 grammnál egy nap, de szerintem annyit meg se tudnának enni. Na jó, a kandúr igen, de ő zabagép, ha nem osztanám be, hányásig tudna enni. :) )

2019. szept. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sőt, javítom magam, most megnéztem a konzervünk etetési útmutatóját, 70-100 g lenne a napi javasolt, ha csak azt kapnának...
2019. szept. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
17%

Az én gyönyörűséges cicóimnak aztán van étvágya!!! Reggel is és este is befalnak egy adag élelmet, mindezt úgy, hogy nem híznak el (kinti-benti macsekok, tehát lemozogják). A macskák gyomra relative kicsi, egyszerre nagyon sokat nem tudnak megenni, ezért többször esznek kevesebbet.

Úgy vettem észre, alapból a fiúcicák többet esznek, viszont ha a terhes a lánycica, akkor ezzel jelentősen megnő az étvágya.

2019. szept. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem dagik(dagi akkor, ha láthatóan lent van a hasa, illetve felülnézetből oldalt kidomborodik), akkor jó nekik az adag. Ha sokat mozognak, fiatalok, kintiek és most, hogy hideg lesz több kell nekik. Vemhesség és szoptatás idején pedig még több.

Nekem a kinti(éjjel benti) csavargós fiatal, nagyon aktív és játékos kandúr cicám naponta megeszik egy tál macskakonzervet meg egy tál szárazat. A konzervet reggel egyből betolja(fél doboz, 415grammosból), az esti táp adagját egész éjjel eszegeti. A nőstényem, most, hogy meglógott és megint terhes(most a napokban fog szülni), ugyanannyi ételt megeszik, mint a társa, csak ő fele annyi kiló.

2019. szept. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én 3 kilós, ivartalanított nőstény macskám 40 gramm szárazat eszik naponta, többtől kerekedik. Hetente összesen egy alutasakosat kap két részletben, de akkor kicsit kevesebb szárazat kap.
2019. szept. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!