Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy bolhátlanítsak egy macskát?

Hogy bolhátlanítsak egy macskát?

Figyelt kérdés

A sztori röviden annyi, hogy a nővéremék vidéken találtak egy kobór kismacskát, de ők nem tudják be fogadni, mert már így is "teltház" van náluk, ezért úgy döntöttem nem hagyom sorsára és befogadom.

Bár efelől még nem érdeklődtem, de biztosra veszem, hogy a szóbanforgó macsek bolhás lesz..

Mit tudtok ajánlani, hogy bolhamentes legyen az új spanom? :)

Tudom, ezzel lehet meg is válaszolom magamnak a kérdést és egyesek feleslegesnek fogják tartani a kiírását, de a különféle bolhaírtó porok, nyakörvek mennyire hatékonyak? Illetve ezek közül melyiket és milyent javasoltok? (Ami nálatok bevállt)


Nem szeretném ha esetleg a lakásban elszaporodnának vagy belőlem is falatoznának..

Vagy egyáltalán ilyenkor, ősszel vannak bolhák? oO


2019. szept. 28. 00:47
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Bolhák ellen könnyű is, meg nehéz is védekezni. Könnyű, mert számos hatékony szer áll rendelkezésre (spray, por, injekció stb.), viszont nehéz, mert fennáll a visszafertőződés lehetősége, pláne ha a cirmók sokat jár ki. Főleg nyáron jellemző, hogy megbolhásodnak, ilyenkor 2-3 napig beszórom őket porral, és az rendszerint elintézi a kis dögöket. Ha komoly a bolhafertőzés, megfontolandó az állatorvos.
2019. szept. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Én a spot on típusú szereket ajánlom. Nálunk a spray nagyon macerás a fújástól idegbajt kapnak. A nyakörv nem praktikus mert kijárósak.
2019. szept. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben benti cica lesz, nem lesz kimászkálás.

Városban lakom, téglaépítésű, körfolyósós házban, nem vidéken. Tehát a nem engedem ki. Attól nem kell tartani.

viszont egy kicsit tartok tőle, hogy ez jó egy állatnak, ha az egész életét egy lakásban éli le és ki se mozdul?

Visszatérve az eredeti témához, ha teljesen bolha mentes lesz a cica is és a lakás is, mivel nem fog kimászkálni, így soha többé nem jelennek meg a bolhák??

2019. szept. 28. 02:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A sampon vált be legjobban, az egyből megöli a fürdés során a bolhákat.

Ha nem jár ki a cica, akkor jó eséllyel lesz bolhás, mert nincs hol összeszednie. Ettől függetlenül a bolha nyakörv nem árt.


A legtöbb macska elégedett, ha bent élhet, a kinti cica is inkább bentre menne. Nem fogja megviselni.

2019. szept. 28. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért csak benti cicáknál is ajánlott a folyamatos védekezés a bolhák ellen, mert te is be tudod őket vinni a lakásban a cipődön. Én is a spot ont ajánlanám. De gondolom úgyis viszed majd állatorvoshoz ha hozzád került, ő majd ad tanácsot.
2019. szept. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hasonlóan a spot ont ajánlom, utána pedig egy Foresto nyakörvet hogy a visszafertőzést elkerüld. Ez drága de 6-8 hónapig jó és kell is pár hónap mert a peték tovább bírják. Nagyon durva fertőzés esetén ajánlom a fürdetést is, akár utólag az elhullott bolháktól hogy megszabaduljon (utána már nem kell, a nyakörv elég).
2019. okt. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!