Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szokott a szobacicátok "agress...

Szokott a szobacicátok "agresszívan" nyávogni, ha idegen macskát lát az ablakból?

Figyelt kérdés

Ivartalanított, 6 éves nőstény szobacicám van, nem kijárós. Egy igazi tünemény, ölben és ágyban alvós, nagyon csendes cica, nyávogni is alig szokott.

Amióta emeletről földszintre költöztünk, többször ébredtem hátborzongató, ijesztő, hangos nyávogásra.

Ilyenkor rémülten felugrok, kinézek az ablakon, de a tök sötétben én persze nem látok semmit, de zseblámpával kivilágítva meglátok egy ismeretlen macskát (nem mindig ugyanazt) a (csukott) ablak túloldalán.

El sem akarom hinni, hogy ez a kis tündéri szőrgombóc ilyen rémes hangokat tud kiadni, pláne lány létére. Ráadásul nem minden macsekra reagál így, volt az udvarban egy, akit sokszor látott, őt soha nem nyávogta meg.

Állítólag a cicák egymás közt nem nyávognak, ezt csak miattunk teszik. No de a fenti esetben rám sem hederít, ha próbálom megnyugtatni, mintha ott sem lennék, csak meredten bámul kifelé és "óbégat max. hangerőn", amíg a másik el nem tűnik. Kimondottan ijesztő, pláne, ha erre ébredek (érdekes, mert eddig csak sötétben fordult elő ilyen, nappal nem).

Más is tapasztalt már hasonlót? Mi lehet az oka?



2019. szept. 24. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
20%

Az én Nyávi cicám nem szokott nyávogni agresszívan, viszont púpozza a hátát és nagyokat fúj.

Ha pedig kiscicái vannak (mint most is), akkor mint az anyatigris!!! Ha idegen macska jelenik meg a házunk táján, dühödten prüszkölve nekiront és nagyon durván megtépázza. Aztán, mintha mi se történt volna, jön hozzám nyávogva, hogy simogassam meg :DDD

2019. szept. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a te cicád ivaros és kijárós, nála érthető az agresszió. No de egy ivartalanított szobacicánál??
2019. szept. 24. 22:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A területüket ők is védik. Nem akarnak osztozni idegen macskával a kaján meg a simogatáson, azért kergetik el a többi macsekot :) Féltékenyek.
2019. szept. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, valószínűleg nem szeretné, ha más cica bejönne hozzánk az ablakon át.:)
2019. szept. 24. 23:36
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Első, húzzál már a francba, folyton itt reklámozod,hogy mennyire imádod a "te Nyávi cicádat", közben meg kijárós, és hagyod szaporodni! Remélem, ha fehér létére kialakul nála a laphámrák, legalább orvoshoz elviszed majd! Az ilyenek miatt szívok nap mint nap, mint te! :)
2019. szept. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, a macskák általában harc előtt szoktak így óbégatni, így próbálják meg eljieszteni a másikat, hogy elkerüljék a verekedést. Ha összejön, akkor az egyik visszavonulót fúj, és eloldalog, ha nem, akkor pedig bunyó lesz. A cicád harcias, védi a területét, ezért isbjó, hogy benti. Sok verekedéstől kíméled így meg!
2019. szept. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én cicám a szomszéd cicára fújt, miközben hátrált befelé(a folyosón látták egymást). Aztán amikor megsimogattam megsértődött rám:P
2019. szept. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6: Köszi a választ!

Épp az az érdekes, hogy abszolút nem látszik harciasnak, ellenkezőleg, szelíd bárányka természetű. Ezért lepett meg annyira ez a (most már ismétlődő) viselkedés.

Egyszer kiszökött a lakásból (csőtörés volt), kb. másfél hétig nem sikerült befogni, mert ugyan visszajárt, de ahogy közeledtem hozzá, elszaladt. Nagyon kétségbe voltam esve, mert szobacicaként nem ismeri a kertvárost, de végül egy karcolás nélkül megúszta. Biztosan találkozott út közben más macskákkal, de azt nem láthattam, volt-e esetleg bunyó.

Amint végre visszakerült hozzám, újra az a bújós tündérke lett, annyira, hogy le sem tudtam "vakarni" magamról, pláne az első nap, egész éjjel hozzám bújva aludt.

(Megjegyzem, macskaháló volt mindenütt, de éjszaka árasztotta el a víz az előszobát, akkor surrant ki az ajtón.)

2019. szept. 25. 16:15
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

Az, hogy veled hogyan viselkedi, absz. nem releváns abból a szempontból, hogy a macskákhoz hogyan viszonyul! :) Kint szerintem túlságosan rémült volt ahhoz, hogy leálljon keménykedni az idegen macskákkal, elvégre egy számára idegen közegbe került. Örülök, hogy siekrült elkapni, és hogy nem esett baja! :)


A Nyávi gazdájának meg üzenem, hogy tanuljon meg szöveget értelmezni, mert soha nem kívánnék rosszat egyetlen macskának sem! Nem azt remélem, hogy baja lesz, hanem hogy ha baja lesz, akkor elviszi állatorvoshoz! Macskákat mentek, és igenis torkig vagyok azokkal, akik öncélúan szaporítják jobbra-balra az állataikat! Így is rengeteg cica van már, akik senkinek sem kellenek! :(

2019. szept. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#10: Köszönöm, most is itt dorombol az ölemben! Az biztos, hogy nagyon meg volt ijedve amikor kint volt, mert többször mentem utána hajnalban is, amikor megláttam, de átmászott a kerítéseken és panaszosan nyávogva bebújt a gazosba, a bokrok közé, ahová én már nem tudtam bemenni. Végül a szomszéd kislánynak sikerült elkapnia, egy órával azután, hogy az állatvédők több nap várakozás után meghozták a befogó csapdát.:)(Így is köszönet az újpesti Állatvédelmi Járőröknek!)
2019. szept. 26. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!