Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vendég kiscica, félek, hogy...

Vendég kiscica, félek, hogy vmit rosszul csinálok? Féltékeny a nagycicám, a kicsi szeretethiányos, nekem meg lelkifurdalásom van.

Figyelt kérdés

A nagy nagyon beszédes. Mindent megértek, amit mondani szeretne. Őt is úgy találtam, nagyon összenőttünk. A kicsi most 6 hetes, egy hete van itt, a nagy másfél éves. Akármikor a kicsivel csinálok vmit(féreghajtót adok neki májkrémben pl vagy tanítom vmire) a nagy egyből ott terem és hiába adok ilyenkor neki is falatot, meg vele is játszok, folyton azt lesi, hogy a másikkal miért, miért nem CSAK vele? Szomorú, eddig ő volt a mami egyetlen szeme fénye és most osztoznia kell. Hiába foglalkozom vele is, meg ő egy hisztis követelőző kisúr, neki nem számít, csak a másik cica, hogy elveszi a helyét.

Mit tegyek?


2019. szept. 29. 08:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hagydj nekik időt összeszokni. Csinálj közös játékokat velük,és ne azon görcsölj,hogy kivel mit meg mennyit foglalkozol.
2019. szept. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
6 hetes pici cicának az anyja mellett lenne a helye, elég szomorú, hogy nem ott van. A cicákat meg mindig előbb össze kell szoktatni. Ami abból áll, hogy a két cicát pát napig nem szabad egymáshoz engedni, és szép fokozatosan szabad őket egymáshoz szoktatni. De ilyen pici cicát minél előbb visszajutatni az anyjához, hiszen ők még szopnak tejet.
2019. szept. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A macska nem szeretethiányos, hanem símán féltékeny egy vadidegen másik macskára. Ez nem emberi tulajondág náluk, hanem a fajtából adódó. Ne aggódj. A legokosabb cica is megérti, amikor elűnik a képből a vadidegen, hogy továbbra is ő a kedvenc. Most hiába is magyaráznád neki - nem emebr, hanem macska. Sok mindent megérthet, de azért a racionális gondolkodás eléggé idegen a számára.
2019. szept. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ki volt dobva zacskóba, nem tudok anyukát adni neki.

Nincsenek nagyon együtt, mert úgy nem is tudnék a kicsivel foglalkozni semmit. Csak közös játékok vannak, vagy néha hagyom, hogy ha ott vagyok, akkor ismerkedjenek kicsit. Ő játszik is vele, de én ne játsszak a kicsivel. Meg mindig az ő kajáját akarja megenni, mintha a kicsinek jobb kaját adnék, pedig ugyanolyant kapnak.

2019. szept. 29. 09:10
 5/12 A kérdező kommentje:
És ha úgy alakulna, hogy nem tudom elajándékozni, hanem itt maradna végleg, akkor mindig ilyen féltékeny lenne? Soha nem értené meg, hogy a szeretet nem osztódik, hanem sokszorozódik? Hogy attól, hogy ketten vannak, még őt is ugyanúgy szeretem, mint előtte? Sosem tekintene társként rá, csak veszélyforrásként, fenyegetésként, hogy átveszi a helyét?
2019. szept. 29. 09:12
 6/12 anonim ***** válasza:

Ami nálunk segítettt sok esetben az újabb cicákat elfogadtatni a régiekkel, hogy mindegyiknek volt egy "saját" területe, ahová a másik nem mehetett. Általában az újnak a fürdöszoba lett a helye, itt csak vwele foglalkoztunk, a régieknek meg vagy a nappali vagy a konyha volt a revier.


Így mindegyiknek van egy nyugodt helye, ahol nincs stressz, ezért sokkal könnyebben elfogadják, hoyg van közös rész meg együtt töltött idö is.


De természetesen ahhoz hetek kellenek, mire mindkettö kellöen biztonságban érzi magát és nem rivalizálnak tovább.

2019. szept. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szeretném, hogy mindkettő boldog legyen. Amúgy a nagycicám szereti a picit, nem bántja, csak akkor nyafog nekem, ha én a picivel is foglalkozok.

De most arra már rájöttem, hogy ha egy tálból esznek, akkor a nagy is nyugodtabb, mert akkor biztosra tudja, hogy ugyanazt eszik. Így nem "aggódik" azon, hogy ő mást kap, a kicsi jobbat. És a picit is hagyja enni, nem habzsolja be előle.

Talán csak a teljesen tökéletes azonosság kellene, hogy jól érezze magát.

2019. szept. 29. 10:53
 8/12 anonim ***** válasza:
Simán meg fogja szokni, és valószínűleg meg is szereti, ne aggódj! Jól írták azt, hogy legyen egy helye ahova elvonulhat ha elege van a kicsiből! Ezt kiegészíteném annyival, hogy mindenből legyen legalább kettő! Az alomtálca a legfontosabb, ha csak egy van, abból lehetnek majd problémák. Ugyanúgy legyen 2 etetőtál,stb... Meg kell vele értetni, hogy semmin nem kell osztoznia, és neki attól nem lesz kevesebb és rosszabb, ha ott van a pici!
2019. szept. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Eddig is két alomtál volt, egy bent és egy a teraszon.

De pont, hogy vele akar lenni, "szemmel tartani".

Mondom, jobban ettek együtt egy tálból, mint ha külön kapták.

Amúgy nem tudom számít-e vmit, hogy a nagy ivartalan fiú, a pici lány.

2019. szept. 29. 15:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Az nem baj, ha ő dönt úgy, hogy ugyanabból a tálból eszik. De legyen meg a lehetősége választani.
2019. szept. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!