Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskabetegség okoz...

Milyen macskabetegség okoz dührohamot?

Figyelt kérdés

Hoztunk egy 7 hetes kiscicát. Évek óta vágytam újra cicára, de most 1 hónap alatt megutáltam a macskákat. Én nem tudom mi az isten baja van, de már cafatokra tépte a karom. Semmilyen szóra, hang emelésre nem hallgat, ha rá van szólva vagy fújva bedöntött fejjel, keresztbe állt szemmel megtámad, este is rohangál bent, nekifutásból teli körömmel rám ugrik. Elmosódott tekintettel tépked és rohan. Már kénytelen voltam néha odacsapni nagyon óvatosan, pedig a sírás kerülget utána, hogy bántottam. Esküszöm ez szereti, ha ütve van. Nem lehet felvenni, megsimogatni, mert azonnal harap. Nem dorombol csak ha olyanja van, ha teljesen kimerült.

Milyen betegség okoz ilyen tüneteket? Mert biztos, hogy van valami baja! Ez nem normális!!!

Itt a 200eFt-nyi macska cucc, imádom a cicákat, együtt vesszük még a levegőt is mikor alszunk, de ezt nem lehet tűrni. Vérzik a karom minden nap. Ez nem játszik, fel-le rohan opálos tekintettel és mindent megtámad.

Komolyan, már az elaltatás is eszembe jutott. Soha ilyen macskát nem láttam, pedig 13 cicánk volt egy ideig és mások cicáit is mindig magamhoz édesgetem. Biztos beteg szegény, de mi lehet? Kinti-benti cica az anyja, de nem habzik a szája, semmi baja nincs ezen kívül!



2019. okt. 4. 20:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%
mivel eteted ? nem biztos hogy düh roham, ha magas taurin származékú táppal eteted akkor ez simán előjöhet. ugyanis a macska tápba erőteljesen adagolnak taurint, (nagyobb mennyiségben mint a szervezete kívánja) ettől aktívabb, jobban játszik ,élénkebb..stb
2019. okt. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Több tápot kipróbáltunk, eleinte RC Mother&Babycat, majd HappyCat. Most Applawst eszik és forráztam neki csirkemájat szívvel (nem adom nyersen, nehogy férges legyen). Taurin mindben van, de az elvileg kell is nekik!
2019. okt. 4. 21:18
 13/18 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem mindenképp vidd el állatorvoshoz. Ő meg tudja, ha valamilyen idegrendszeri/egészségügyi rendellenessége van. Itt, az interneten keresztül, idegenektől valószínűleg nem fogsz értelmes választ kapni, de erre vannak a szakemberek.

Sok sikert! :) :(

2019. okt. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%

Ahhoz képest, hogy már 13 macskád volt nem tudsz róluk éppenséggel sokat.

Amúgy az állatorvos mit mondott, amikor oltani vitted?

2019. okt. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Állítólag majd kinövi. Ennyit tud mindenki segíteni. Most amúgy épp nálam alszik az ágyon.
2019. okt. 4. 22:18
 16/18 A kérdező kommentje:

Kezd javulni a helyzet, nem beteg!!! Mostanában elrakom éjszakára a tápot 22 és 5 óra közt így többet alszik, továbbra is kap a táp mellé sajtot, halat és mást is, de már kíméletlenül odaspriccelek a permetezővel ha szőrt borzolva támad! :D Egyre többet dorombol és ő jön oda!!! Kezd begyógyulni a kezemen a sok seb!

Megint megkérdeztem a dokit, hogy biztos nem-e beteg. Azt mondta nem így néz ki egy beteg, idegileg roncs cica. Tartsak ki, ne engedjem neki ezt a viselkedést, ne lágyuljak el és igenis spricnizzem, ha kell sokszor így az elején, csak ne nyitott ablaknál.. Már visszavesz, ha előveszem, nem mer még 3x visszatámadni! De örülök, hogy nem beteg!!!

2019. okt. 11. 07:06
 17/18 anonim ***** válasza:
Még kicsi. Olyan, mint egy csintalan gyerek, aki kitombolja magát. Minden cicának van egyénisége. Ő ilyen. Meg kell nevelni, de előbb utóbb lesz eredménye. Amikor tombol, zavar a játékával, akkor csukd ki az elöszobába mig lecsillapszik.
2019. okt. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mizu a macsival kérdező? Azt írtad, hogy nem idegbeteg, de mi a helyzet azóta a te idegeiddel?:D
2023. jan. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!