Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lenne a jobb megoldás?

Mi lenne a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Szilveszter környékén szeretnénk a barátommal 3 napra (2 éjszaka) elutazni egy kis kikapcsolódásra, de nem tudom, hogy mi legyen addig a cicámmal. Panzióba nem szeretném adni arra az időre, szóval 2 megoldás marad: vagy otthon marad, és keresek valami ismerőst, aki legalább napi egyszer enni ad neki stb., vagy magunkkal visszük egy állatbarát szállodába. Ha otthon maradna, akkor nem zökkenteném ki a megszokott környezetéből, de halálra aggódnám magam. (Volt már ilyen egyszer, amikor szintén 2 éjszakát nem voltunk otthon, de akkor reggel-este tudott egy ismerősünk menni, hogy enni-inni adjon, kitakarítsa az almot és játsszon vele egy kicsit. De én végig aggódtam, nem tudtam megnyugodni és tartottam tőle, hogy hogy viseli, hogy egyedül van, amikor utál egyedül lenni.) Viszont nem tudom, hogy hogy reagálna rá, ha velünk jönne (belföldre mennénk, maximum 2 órás lenne az út), és kiszakítanám az ismert környezetből, de velünk lehetne.

Mit tegyek? Bármilyen tanácsot szívesen fogadok! (A cica nem fél a tűzijáték/petárda hangoktól, tehát az nem viselné meg otthon).

Köszönöm. 22/L



2019. okt. 9. 09:14
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszi, ez egy jó ötlet, megpróbálom.
2019. okt. 9. 20:30
 12/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nem találtam ilyet. :/
2019. okt. 9. 22:45
 13/17 anonim ***** válasza:
Mi nyáron 5 napra utaztunk el, mi is sokat dilemmáztunk. Végül egy isnerősünk jött hozzá napi kétszer etetni, itatni almozni és játszani. Jól viselte, hazaérkezéskor örült nekünk, nem volt megsértődve. Persze mi is aggódtunk érte. Viszont belegondoltunk hogy ha vittük volna magunkkal az aggódásunk akkor sem szűnt volna meg. Szállodában voltunk, ami bár állatbarát, de ott motoszkált volna az agyamban hogy mi van, ha kérés ellenére mégis bemennek a szobánkba takarítani és meglóg a macska, illetve mi sem gubbasztottunk volna végig a szobában addig pedig egyedül kellett volna lennie egy teljesen idegen környezetben új szagokkal. Jobbnak láttuk ránézve ha marad a megszokott környezetében és szerintem biztonsági szempontból is ez volt a legjobb.
2019. okt. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Ebben igazad lehet. :/ Én is tartanék tőle, hogy megszökik. Szívesebben hagynám otthon, de nem biztos, hogy találunk valakit, aki szilveszter meg újév körül naponta kétszer tud etetni jönni. :/

Nem tudom mit csináljak. :/

2019. okt. 11. 07:49
 15/17 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, ha otthagyod! Nem kell ezt ennyire túlspilázni! Lényegében 2 napra mentek! Nincs a szomszédban egy mamika, aki fel tudna menni?

Rakd ki a tápot és vizet több tálban (ha kiönti ott a másik) 3 napra, legyen tiszta az alom, kirakva a játékai és kész. Amiben kárt tud tenni, azt elteszed és kész. Nem fogja kinyitni az ablakot, se elővenni a késeket. Ott fog dögleni az ablakban és a te helyeden!

2019. okt. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Napi egyszer is elég, ha benéz valaki, csak arányosan több kaját kapjon és kész.

Sőt, ha nagyon nem találtok senkit, egyszer is elég, ha benéz valaki.

Mármint, tegyük fel, elutaztok 30án. Aznap még reggel/délelőtt otthon vagytok, akkor ellátjátok, enni-inni-alom, simi is van. Másnap 31-én (ugye eltelt egy éjszaka) kell valaki, aki elvégzi a szentháromságot legalább egyszer, hiszen aznap egyáltalán nem vagytok otthon.

A második éjszaka után 1-e lesz, de aznap már jöttök haza, hiszen két éjszakát voltatok távol. Vagyis ha nem jön senki aznap, délután/este már kap is mindent tőletek, simit is.

Lényegében csak a középső napra kell ember.

2019. okt. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Igazatok van, köszönöm. Tudom, hogy túlaggódom, de sajnos ilyen vagyok, imádom a cicámat.
2019. okt. 15. 07:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!