Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska terror. Mit tegyek?...

Macska terror. Mit tegyek? Kérdésem, a leírásban

Figyelt kérdés
Kertes házban lakom, és van egy cicám. Mostanában feltűnt, hogy nem eszik annyit, illetve nem a helyén alszik (kinti macskáról van szó) elkeztem figyelni, hogy még is miért csinálhatja ezt. Mint kiderült, egy kóbor macska jár át hozzánk, és eszi meg a macskám kajáját. Aztán elzavarja a fekvőhelyéről is. Nem tudom mit kéne tennem, mert mikor a kóbor macska meglát, elfut. Mit tegyek, hogy macskám számára megint bisztonségot tudjak teremteni? Mert már államdóan feszült, ha a kertben van.

2019. aug. 29. 12:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%
Etesd bent, ne legyen kint kaja, így a kóbor leszokik rólatok előbb-utóbb.
2019. aug. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
vidd be, de most komolyan, vegyél neki almot is...
2019. aug. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%
Tartsd benn,vagy csinálj neki zárt kifutót macskaházzal. Így lesz biztonságos,máshogy nem.
2019. aug. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
77%
Ez a kinti macskák életének velejárója.
2019. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
98%
Etesd bent, kaját meg semmiképp nem kéne kint hagyni, mert amint látod, sikeresen odaszoktattál vele egy kóbor állatot. Ha ez így megy tovább, előbb-utóbb még akár meg is támadhatja a te macskádat, aminek ki tudja mi lesz a vége. Szóval minél előbb cselekedj. De gyorsan ám.
2019. aug. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%

Egyet ertek az utolsoval. Minden kinti cicus at eli. Az en elso cicam is felt tole, a masodik adott neki.

Esetleg a keritest ugy megcsinalni hogy ne johessen be? Ilyen bambusz vagy mi a neve.

2019. aug. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
96%

Én ezért etetem mindkét macskámat bent. Amúgy az odajáró idegen macska szinte biztosan nem kóbor, csak nálad jobban ízlik neki a kaja. Én minőségi táppal etetem a macskáimat, és idejárna az összes szomszéd macskája enni, ha hagynám és győzném anyagilag.

Amíg élt a kutyusom, ez nem volt gond, mert ő nem engedett be idegen macskát, és a macska ételét sem ette meg (tudta, hogy az nem az övé), így lehetett kint hagyni a macskának kaját.

Az odaszokott szomszéd macskákkal nem csak az a probléma, hogy a te macskád éhen marad, hanem az is, hogy elüldözik akár a házadtól is a saját macskádat, sőt, úgy megverhetik, hogy állatorvos lesz a vége. Az egyik barátnőm macskájának az egyik szemét is ki kellett operálni, úgy megsérült az idegen macskák támadásának következtében. Ne engedd, hogy idegen macskák beszokjanak a kertedbe, és saját területüknek tekintsék, mert akkor a Te macskádnak annyi.

2019. aug. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk is ez volt, csak nálunk nem jöhetett szóba, hogy a lakásban egyen a macska, mert megfulladtam volna (allergia), úgyhogy mi a külön bejáratú kamrában adunk neki enni. Bent marad, amíg van kedve (van bent kosár és alom is neki, szokta használni), amikor megunja, akkor nyávog, mi kiengedjük, és mehet dolgára.

Időközben lett még egy cicánk, aki hasonló, de a két macska nem bír együtt kajálni, úgyhogy a másikkal ugyanez a módszer, csak ő a pincébe jár le.


Nálatok nem megoldható, hogy bent kapjon enni? Ha nem is a lakásban bent, de legalább valami ajtóval ellátott helyen? (garázs, pince, kamra, ól, stb)

2019. aug. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
13%
Gyerekek, ezt a kinti etetés dolgot nem nagyon értem... Ha én kinn adok enni a macskának, akkor az elfogy, mire visszaérnék a házba, és a macska előbb benn van a lábam között, mint én. Amíg pedig a kertben tartózkodtam, idegen macskák úgyse mertek jelen lenni. Ha épp nincs jelen a macska, akkor meg biztos nem pakolok ki csak úgy ennivalót kintre, mert a szarkák meg a hangyák előbb széthordanák, mint bármiféle macska odaérne. Annyit meg nem kell kirakni, hogy a macska a felit se bírja megenni. Akkor túl van etetve a macska, ha otthagyja. Nem ember az, hogy reggeli, ebéd, vacsora... A macskafélék úgy vannak kitalálva, hogy egy hétig lesben áll, ha fogás van, eszik, aztán egy hétig emészt az árnyékban... Az ő szervezetüknek az normális.
2019. aug. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%
Fogadjunk fel sem merült benned az egyetlen megoldás. Benti tartás.
2019. aug. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!