Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szőr a gyomorban, macska...

B4dy kérdése:

Szőr a gyomorban, macska hányás, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy 1 éves ivartalan benti kandúrkám, szőr problémái voltak a gyomrában, hétfő óta kapja a gimcat malt soft extra szőroldó pasztát, ám nem hogy javulni nem látszik a dolog, csak rosszabbodik. Péntekre már nagyon sokat hányt, és se enni, se inni nem akar azóta. Most délután volt zöld hányása is, azonnal adtam neki pasztát b6 vitaminnal elkeverve, kicsit bevizezve. Most jobb a közérzete és a kedve, úgy néz ki. Persze orvosnál voltunk, kapott hányáscsillapító és emésztést segítő injekciót tegnap, ezért sem értem miért hányhatott ezután is.

(hétfőn kell visszamenni a cicával dokihoz, addig ha baj van, fel tudom őt hívni, ahogy ma reggel is tettem)

Praktikák, ötletek hogy tudnám még a fecskendős negoldás előtt rávenni az evésre, ivásra?



2019. okt. 12. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nedves tápot adnék vagy szárazat vizezve, nehogy kiszáradjon. Kellene neki vitamin paszta és sok víz. Amit megeszik, amit szeret. Most kb. mindegy, csak egyen és ne túl gagyit lehetőleg!
2019. okt. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Calopettel próbálkoznék ha van. Nagyon kevés s erőt adhat neki, és étvágygerjesztő hatása van.
2019. okt. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Calopet tényleg jó ötlet.
2019. okt. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Viszont volt e a cica ultrahangozva? Ha a szőr bérelzáródást okozott, azt nem oldja meg a paszta, fű, hányás, akkor annak műtét lesz a vége.
2019. okt. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Amikor a cicáink kb. 1 évesek voltak, ők is elkaptak ilyen vírust. Napokig folyamatosan zökdet hánytak, nagyon durva volt. Két naponta hordtuk őket injekcióra, ők is ilyen gyógyszreket kaptak, meg gyulladáscsökkentőt, meg nem tudom, mi volt a koktélban. Az egyik közben elkapta a macskanáthát, szerintem lehet a rendelőben. De helyrejöttek, viszont olvastam akkor valamit, higy ez egy halálos betegség és főként fiatal állatokat támad meg és rendkivül ragályos. Ezért állatorvos kell és űgy sem biztos, hogy megmaradnak.



De ők rendbejöttek, mondta, hogyha nagyon kiszáradnának, még ott az infúzió, cicának is lehet.


Rendbejön a tiéd is. Nedves kajával, hallal próbálkoznék, vagy ha más nem fecskendóvel egy kis vizet.


Jobbulást neki!

2019. okt. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem okozott bélelzáródást?

A Calopetre még egy szavazat, valóban nagyon jó.

2019. okt. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Dokihoz vittem pénteken, rendesen megnézték szájüregét, és megtapogatták a hasát, azt mondta az orvos, hogy ezektől az injekcióktól rendben lesz. Fog hányni, de rendben lesz. Jelenleg a szőroldó paszta és b6 vitamin keverék jót tett neki, azóta pihen, most fogunk megpróbálkozni a fecskendős művelettel (mikor mentettük akkor is fecskendővel kellett itatni, nem volt egyszerű sosem, nagyon akaratos). A másik pasztát is megnéztem amit ajánlottatok, hétfőn tudom csak rendelni, de kipróbáljuk, jobb mint a semmi, köszi!
2019. okt. 12. 19:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Tapogatás kevés. :/ Ha nem lesz jobban (de reméljük, jobban lesz), ragaszkodj az ultrahanghoz!
2019. okt. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Végül nem minden az, ami annak látszik. Nagyon nehezen, alig mutatta ki a röntgen, ultrahang, de bélelzáródása volt, megműtötték akkor és azonnal. Azóta már itthon rohangál csupasz hassal, mintha mi sem történt volna. Mindig vigyétek el orvoshoz, bármi baj is legyen! Én is jól jártam hogy gyorsan cselekedtem. :)
2019. okt. 31. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!