Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sovány a cicám, mit esznek...

Sovány a cicám, mit esznek meg tutira?

Figyelt kérdés

3 hónapos, Applaws tápot teszek ki neki 40-50g-ot hajnalban, ami nem fogy el nap közben, inkább éjjel eszi meg.

Rengeteget mozog, fut, játszik bent és nem eszik eleget, kivan a bordája, mit adjak még neki enni?

Nem akarom tömni gagyi kajával és hirtelen se hízlalnám.

Májat szívvel, husi konzervet, forrázott csirkét a porcokkal is kapott az elmúlt hetekben, mégse hízik. Ha kap pipit játszik vele, majd lassan benyammogja. Akkor jól felpüffed normális méretre, megörülök hogy eszik, de másnap a fele táp se fogy el. Nem férges (2. spot-ont kapja), nem beteg, csak nem eszik eleget a mozgásához. Rengeteget iszik szerintem, mert 8-9 golyót találok az alomban naponta.

Már megsajnáltam és sajtot, túrót is kap 1-2 kanállal (lényegében minden nap kap valamit a táphoz), kapott laktózmentes tejet is, pici vajat.

Lehet mégis beteg? Előtte jól gyarapodott, de 3 hete nem hízik semmit!



#táp #soványság #lemozogja
2019. okt. 13. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
A spot on nem széles spektrumú. Miért nem tablettát adsz neki az széles spektrumú. Simán lehet férges...
2019. okt. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Semmilyen pete szerű vagy kifejlett féreg nincs a kakiban. De akkor inkább veszek neki Drontalt is, hátha tényleg! Lehet együtt adni a Selehold spot-onnal? Mondjuk holnap a doki tud válaszolni, de addig meg is rendelhetném..
2019. okt. 13. 20:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Két hatóanyagot tartalmazó készítményt ne adj neki.
2019. okt. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A legtöbb macska amit a médiában látunk, elhízott. Így az emberek a normál testalkatú macskát soványnak ítélhetik meg. A lenti táblázatban látod melyik az optimális testalak. A fiatal cicák amúgy is nyurgák. Mehet neki annyi kaja amit megeszik, amíg növésben van. A tápon lévő táblázat szerint mennyi a napi adag? Azt hiszem 50 g felnőtt adag (legalábbis van táp amiből annyit kell adni felnőtt 4 kg-os macseknak). A sok pisi aggasztóbb, érdemes lenne felhívni a dokit hogy bevidd-e egy vizsgálatra.


[link]

2019. okt. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3-asnak mondanám. A bordáit fekve ki tudom tapintani, a csípőjén is szinte csak bőr van.

Lemértem, 47g tápot tettem ki ma is. 4 hónapos cicának kell 55g. Nappal nyammogott, de éjjel viszont megette majdnem a többi tápot.

Múlt héten látta orvos, nem mondta, hogy sovány. Ennyi volt: "Szépen fejlődik, szép a szőre, main coon is van a családban?" A sok pisi oka a sok víz, amit megiszik, tegnap végre megfigyeltem. Paskolja a mancsával, majd felnyalja ami kimegy, nehogy nekem kelljen takarítani. A fürdőben is azonnal nyal fel minden cseppet, ha bejut. Mindent megnyalogat!

Megevett 5 szem tápot és 120al rohangált a szobából ki-be, ezért sovány, csak nem tudom rábeszélni, hogy ha ennyit fut, faljon be mindent jó magyarosan!!! :D Na erre lenne nekem az a megoldásom, hogy valamit még kapjon, de mit? Nagyon zsírosat nem szabad állítólag!

2019. okt. 14. 06:18
 6/10 A kérdező kommentje:

Kizárom egyesével minden helyiségből míg felmosok és megszárad, mert még a Floraseptet is felnyalná, hogy ő segít nekem. Amúgy nem nyávog, hogy éhes. Ha odarakom nem kezd el enni, csak ha ő megy oda. Másik tápokat is csak ímmel-ámmal ette, pedig vizeztem is hátha kemény neki. A fogai rendben vannak.

Esküszöm, most már körmös pacalt fog enni zsíros kenyérrel, ezeket a drága tápokat meg dugja fel, aki kitalálta! :D

2019. okt. 14. 06:26
 7/10 anonim ***** válasza:
Én sem aggódnék, még kicsi, de az is lehet, hogy ilyen testalkat. Kérdezz rá az orvosnál, ha aggódsz, de ismerek ilyen vékony cicákat.
2019. okt. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem aggódnék. A napi adagot megeszi, étvágya van, játékos, élénk. Kaki, pisi rendben. Doki szerint szépen fejlődik, ennyi. A macskák nem egyszer esznek egy nap. Az enyémnek is kint van a száraz táp egész nap, 5-6 alkalommal odamegy és keveset eszeget. Nekik ez a normális mert a prédaállataik is kicsik (egér, madár, rovarok).
2019. okt. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Méregdrága fajmacskámat féreghajtás nélkül kaptam meg... Csntsovány volt,fakó, durva szőr,állandóan evett és ivott,tönkrement a végbele.Férget,petét nem láttunk. Durván férges volt,oprálni is kellett,majdnem elpustult. Ennyit arról,hogy ha eszik.iszik,akkor rendben.
2019. okt. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szőrgombóc volt az oka. Kijött neki (kiköpte), már szép csinos, pár nap alatt behozta a lemaradást!
2019. nov. 1. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!