Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy védjem meg a macskát a...

Hogy védjem meg a macskát a szomszédtól és az össze vissza kajálástól, valamint a betegségektől?

Figyelt kérdés

A szomszédom minden áron azt szeretné, ha én átvinném játszani a cicámat az övéhez. De az övé kint is járt felügyelet nélkül, az enyém benti, csak futtatóban lehet kint. Most hülyének fogtok tartani, de ha az ő macskája elkapott vmit, nem szeretném, hogy az enyém elkapja. Illetve lehet ezt is furának tartjátok, de én nagyon odafigyelek arra, hogy mikor mit eszik. Az övé viszont mindenfélét kap, pörkölttől kezdve, párizsin át a tescos macska konzervig mindent, ami épp akciós vagy ami van otthon. És nem szeretném, hogy az enyém beleegyen azokba.

A probléma, hogy mi jóban vagyunk amúgy és ezt nem akarom elrontani, meg hazudni sem akarom, de a cicámat féltem.

Mit kéne tennem, mondanom?


2019. okt. 18. 23:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Mondd azt,hogy beteg a cicád,ezért nem érintkezhet más macskákkal.
2019. okt. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
Hát ha nem akarsz rossz viszonyt akkor kamuzd be, hogy van valami fertőző betegsége a macskádnak.
2019. okt. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ami nem gyógyítható csak szinten tartható, de fertőz?
2019. okt. 19. 00:10
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Mondd meg a szomszédodnak, hogy inkább ő szerezzen be mégegy macskát. Nem teljesen normális amúgy, mi a fenéért akarja ennyire a te macskádat is?
2019. okt. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Mert jó mókának tartja, hogy áthordjuk egymáshoz.


Köszi a válaszokat.

Beparáztam, hogy na most erre mit lépjek?

2019. okt. 19. 00:12
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk pl az állatorvos kifejezetten közölte benti (logikusan csak a benti cicának való kombinálttal oltva) cicánkra, hogy eszünke ne jusson másik idegen macskával összeengedni, nagyon gondosan zárjuk el, és ha a másik macska le van tesztelve fiv/felvre, csakis akkor engedhetők össze. Jó, nyilván nálunk arra gondolt, hogyha esetleg befogadunk egy random kóbort, de ráhúzható a te esetedre. :D

Ugyanígy azt is elmondta a dokink, hogyha kijárós lesz valaha (=más kinti macskákkal érintkezik), akkor előtte kellenek a plusz oltások, amik benti macskának ugye alapvetően feleslegesek.


Szóval, én simán ráfognám erre, hogy benti cicám van, veszélyes lehet rá, hogyha a kinti macskájával találkozik, mivel nincsenek meg a megfelelő oltásai, emiatt nem szeretnék szomszédolósdit játszani.

Lehet, hogy enyhén sznobnak néz, aki mindentől félti a cicáját, de sértőnek nem sértő. :)

2019. okt. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Most már az övé is benti. De régen kinti volt, csak baleset érte. Otthon kezelte, aztán nem meri már ő sem kiengedni. Másik cicát nem akar, ezért kéne játszópajtás.

Nem akarom, hogy lenézőnek vagy bunkónak tartson, csak féltem az övétől. De ezt így nem mondhatom. Szerintem jó lesz a fertőző betegséges sztori. Akkor talán békén hagy.

2019. okt. 19. 00:47
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én egy percet nem hazudoznék!

Elmondanám, hogy mivel benti cica, halálosan megrémülne, ha kiszedném a megszokott közegéből és hanyatt homlok menekülne akár az első autó alá, vagy sokkot kapna,(macska hajlamos rá!) elbújna valahova és soha többet nem kerülne elő.

Ezek nem kitalációk, olvass utána, a macskát nem lehet ismeretlen helyre cipelni, ott elengedni, hogy játsszon egy neki tök ismeretlen macskával.

A macska szokja a helyet, idegen terepet hetekig mér fel centiről centire haladva. Ha átviszed megzakkan, pánikol, kisebb gondja is nagyobb lenne annál, hogy joviálisan játszadozzon!

Ráadásul, ha megkarmolja a másik macska, jó eséllyel eltályogosodik (a macskák erre is hajlamosak) és ha nem ürül ki a tályog rendesen (állatorvos vágja fel) akkor ráhúzódik a genny a veséjére, vagy egyéb szervére és csak azt veszed észre, hogy a cicádnak kampec!... de addigra otthagysz egy vagyont az állatorvosnál, hogy utána otthon eláshasd.

"Kedves Bözsi, találj ki valami mást a Cirmike szórakoztatására, én Micikét nem hurcolászom, mert nagyon féltem!"

Ha megsértődik, akkor örülj,mert ilyen idiótára amúgy sincs szükséged!

2019. okt. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Otthon kezelte, ergo szrik az állatorvosba. Kérdezd meg; van e a macskájának fiv/felv negatív tesztje! Gyanítom, nincs.

Teszteletlen macskához nem engedek oda egy egészségeset.

2019. okt. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%
Én is őszinteség párti vagyok, a 6-os és a 8-as válasz teljesen korrekt!
2019. okt. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!