Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rohamai vannak a macskámnak,...

Rohamai vannak a macskámnak, lehet epilepszia? Többi lent!

Figyelt kérdés

4 éves Korat keverék kandúr, nincs ivartalanítva. Kb. két héttel ezelőtt volt az első (legalábbis amit én láttam) rohama. Minden előjel nélkül hanyat vágja magát, és vergődik kb 4-5 másodpercig, olyan, mintha magán kívül lenne. Aggasztott a dolog, de aztán egy darabig nem jelentkezett, pár napja viszont újra kezdődött. Tegnapi nap folyamán két ilyen rohama is volt! Egyébként nagyon aktív, világjáró kinti cica, de tegnaptól csak gubbaszt a házában :( Viszont eszik, iszik rendesen. 2 nap múlva tudnám elvinni orvoshoz, viszont ezzel is gondban vagyok, mert nincs jogosítványom, és állatorvosi rendelő csak a szomszéd településen van. Próbálok "szerezni" valakit, aki elvisz minket, ha viszont nem találok, nem tudtok esetleg olyan alapítványról vagy szervezetről, aki segítene eljuttatni őt az állatorvoshoz? A válaszokat előre is köszönöm!

27N



2019. okt. 20. 11:56
 1/10 A kérdező kommentje:
Miskolc közvetlen környéke, az lemaradt
2019. okt. 20. 11:57
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez epilepszia. A kezeletlen epilepszia nagyon károsítja a szívet és hamarosan elpusztul.

Vegyél vagy kérjél kölcsön hétfőn egy macskahordozót, vagy tedd bele egy pár helyen kilyukasztott dobozba, amit biztonsággal bekötözöl és vidd el busszal/vonattal sürgősen!

Egy cipzáras táska is megteszi, amiből nem tud kijönni.


Az epilepsziának lehetnek különböző okai, pl. orsóféreg toxinjai, esetleg hormonális (ivartalanítás!) lehet ütéstől, de főleg agyi elváltozás okozza.

Élete végéig adott gyógyszerrel rendben tartható.

[link]


Elmondanám, hogy a kutyánk epilepsziás, havonta jöttek a rohamok. Ivartalanítva lett 3 éve, azóta egy kisebb rohama volt csak.

Minden eset más és más súlyosságú, ne késlekedj!

2019. okt. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp orvos kell neki! A Miskolci Állatsegítő Alapítványt próbáld meg, ha nem lesz fuvar!
2019. okt. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb kartondobozba tedd bele, azt bárhonnan lehet szerezni, és vidd ügyeletre még ma, kell hogy legyen állatorvosi úgyelet. Hívd fel az állatorvosokat a környéken, velem is volt már olyan hogy vasárnap kellett a segítség nem volt ebből semmi baj, aki nem vette fel az még vissza is hívott és megmondták hol van az ügyelet.
2019. okt. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Állatorvost ki is lehet hívni!

Mondd el neki a telefonba, hogy mi a probléma, akkor olyan gyógyszerekkel készül!

2019. okt. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Már ha talál olyan orvost aki vasárnap kimegy hozzá, egyáltalán felveszi a telefont... Most olvastam egy másik kérdést, Miskolcon ilyen téren nagyon szar a helyzet, de máshol sem jobb az országban, max Pesten. Hiába van ügyelet, kell hozzá egy jó adag szerencse hogy felvegyék egyáltalán a telefont...
2019. okt. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

#6

Sajnos, vagy szerencsére nem ismerem a miskolci helyzetet, ezt leginkább általánosságban írtam, mert a hétfői menetel is problémát jelent a kérdezőnek.

2019. okt. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat! Van egy állatorvos, aki itt lakik, csak nem itt rendel. Azt mondják, ha házhoz viszem, megnézi itt is. Holnap hívom, jó lenne ha tényleg meg tudná nézni, akkor már holnap délután, munka után ölbe kapnám és elvinném! Ügyelet az még messzebb van (ha egyáltalán van), csak Miskolcon.

Ez megnyugtat, hogy gyógyszerrel lehet kezelni, remélem tud rajta segíteni! Viszont azt nem szeretném, ha felnyitnák a kis fejét, vagy műtenék :( Volt egy lány cicám, ő ivartalanítva lett, két héttel a műtét után meghalt. :( Tudom, hogy nem attól, mert valószínű, hogy mérgezett egeret fogott, de valahogy azóta mégis idegenkedem az állatorvosi műtétektől.

2019. okt. 20. 14:35
 9/10 anonim ***** válasza:
24%
Most nem azért, de az ilyen "házhoz viszem" meg "lejön az állatorvos" vizsgálatokat megette a fene!
2019. okt. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

UPDATE:

Felhívtam ma az állatorvost, a tünetek alapján egyértelmű, hogy epilepszia. A cicát nem kellett elvinnem hozzá (mivel amikor épp nincs rohama, semmi nem látszik rajta), nekem kellett elmenni a rendelőbe.

Ott részletesen kikérdezett (milyen gyakoriak a rohamok, milyen a macska előtte és utána, mennyi ideig tart egy roham, pontosan milyen egy roham nála, stb),és adott gyógyszert. Egyelőre egy enyhébbet, mert szerencsére még időben kaptuk el (egy epilepsziás roham percekig is tarthat egy macskánál, neki "csak" pár másodperc). Viszont jó, hogy ilyen gyorsan felkerestem, mert ez kezelés nélkül súlyosbodhat, és egy roham alatt leállhat a cica szíve is :/

Ezt szednie kell, és figyelni kell, hogy hat-e a gyógyszer, lesz-e még rohama. Ha ez nem válik be, emeli az adagot, vagy ad másik fajtát. Bár én nagyon remélem, hogy beválik, és most már jól lesz a drága!

Adott még B1 vitamint is, mert az nyugtató hatással van az idegekre. Több mint egy hónapra elég, és a két gyógyszerért csak 2000 Ft-ot fizettem. Azért írom le, ha esetleg a jövőben valakinek hasonló problémája lenne, hasznos tudnivalók lehetnek ezek.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

2019. okt. 21. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!