Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miben más a Smilla/Whiskas/Cat...

Miben más a Smilla/Whiskas/Catessy macskatej a sima tejtől?

Figyelt kérdés
Szeretnék adni a cicámnak, de 3x-osába kerül, mint a sima tej.
2019. okt. 20. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
12%

Növényi vacak.


Adj neki sima tejet, nem lesz baja.

2019. okt. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Mindenképpen laktózmentes, talán némi vitaminnal; árat egyébként a márka adja, a nyulamnak én is az emberi fogyasztásra gyártott banánchipset vettem, mivel ugyanaz volt, mint az állatoknak gyártott, csak nagyobb kiszerelés és olcsóbb.
2019. okt. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%

Érdekes, mamám kinti cicái szeretik a tejet, cukrosan, langyosan, főleg télen (nem bolti tej), nem megy a hasuk tőle. Az én benti cicám meg csak akkor issza meg, ha a bögre alján vagy a csokis gabonapehely után marad egy kicsi. De magában nem issza.


Mikor hozzám került, kicsiként, én is vettem, a fressnapfban a fit&fun márkát azt hiszem, de nem szerette.


Szóval próbáld ki, hogy kell e neki a sima tej. De csak akkor adj neki, ha ő akarja...

2019. okt. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Sima tejet ne adj neki, legfeljebb laktózmenteset! A cukor karos a macskáknak, a kakaó /csokoládé/ meg méreg! A macska ragadozó, hol van a zsákmányállatokban cukor meg kakaó? Akkor se add, ha szereti!
2019. okt. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Laktózmentes tejet adj a cicádnak!
2019. okt. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Sima tejet felejtsd el, nem való a cicának.

A cicatej egyrészt laktózmentes, másrészt speciális vitaminokat (pl taurin) tartalmaz.

2019. okt. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Jézusom, inkább ne adjatok ilyen tanácsokat senkinek. Okosabbak lettetek volna, ha csendben maradtatok volna.

Tejet, legyen az házi, vagy bolti, NE adj a cicádnak. Nem tesz nekik jót. A második válaszoló leírta miben különbözik. Laktózmentes, semmilyen káros anyagot nem tartalmaz, ami árthat a cicának. Szóval ha az egészsége fontos, mindenféleképpen ezeket vedd 3x-os áron akár. De nem kötelező cicatejet sem kapnia, nem lesz attól sem baja, ha nem engedi meg a pénztárcád ezt a kiadást. :)

2019. okt. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Nem minden macska laktózérzékeny, ezt illene tudni. Az én cicám imádta a bolti tejet, sokszor csak azt volt hajlandó elfogadni és semmi baja nem volt tőle. Ki kell próbálni kis mennyiségben. Ha nincs hasmenés, hányás, puffadás, akkor időközönként nyugodt szívvel adható.
2019. okt. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"A másik még nagyon gyakori kérdés ezzel kapcsolatban, hogy ha a macskák a tejben lévő cukrot nem tudják megemészteni, akkor hogyan lehetséges, hogy a kölykök az anyatejtől nem kapnak hasmenést, holott abban is van tejcukor? Ennek nagyon egyszerű oka van. A kölykök szervezete képes a tejcukor emésztését végző laktáz nevű enzim termelésére egészen addig, ameddig arra szükség van, vagyis az elválasztásig! A születést követően a 4.-5. héten, vagyis amikor a kismacska már elkezd szilárd táplálékot is fogyasztani, szervezetében a laktóztermelés folyamatosan csökken, majd felnőtt korára már csak nagyon csekély szinten marad. Ugyanakkor felnőtt macskák tejcukoremésztő képességében lehetnek kisebb eltérések, így egyesek már pár csepptől, míg mások csak nagyobb mennyiségű tejtől kapnak hasmenést."

Nem csak a laktóz a probléma, a tejcukor is.

2019. okt. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nem csak a laktóz a probléma, a tejcukor is."


A laktóz az a tejcukor.

2019. okt. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!