Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Whiskas tényleg káros, ha...

A Whiskas tényleg káros, ha csak azt eszik a macska 99%-ban?

Figyelt kérdés

A száraztápot nem hajlandók megenni, sem prémium, sem pedig szupermarket minőséget. Sem összekeverve alutasakossal beáztatva, semmilyen módon.

Bementem egy állatos boltba, ahol elmondták, hogy a Whiskas nem ér semmit, helyette ajánlott valami Panzi márkájút. Megnéztem, az is ugyanolyan ipari hulladék, mint a Whiskas 4% hús...stb.


Jelenleg megpróbálkoztam a Whiskast leváltani ezekre:

[link]

[link]


Ahogy elnéztem ezekben több értelmes dolog van és a hús mennyisége is jóval több mint a Whiskasban.

Egyébként a macskák energikusak, jó súlyban vannak.


Ez jó lesz nekik vagy mit csináljak? Nem akarok kárt okozni bennük, de éheztetni sem, olyan módon, hogy "na vagy megeszed vagy nincs vacsora", mivel kicsi 4 hónapos cicákról van szó.


2019. jún. 21. 16:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
42%
Majd mindjárt jön 345 troll, akik leírják, hogy igen, és ők kizárólag a saját maguk által fogott, alaszkai vadlazaccal etetik a kedvencüket.
2019. jún. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
11%
Semmi bajuk nem lesz tőle. Rendes húst viszont adj nekik, azt biztos megeszik.
2019. jún. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
81%
Nem tudom miért vennél Neki bármilyen tápot is. Én kizárólag a saját magam által fogott, alaszkai vadlazaccal etetem a kedvencemet.
2019. jún. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Húst az megeszik persze. Adtam nekik csirkemájat, szívet plusz csirkemellet is megfőzve. Sőt kb 3 alkalommal adtam neki az itthoni kajából, azt is megették. A száraztápokra rá sem néztek. Sőt ismerősöméktől is kértem másfajta tápot próbaképp. Azt sem. Amiket hajlandóak megenni: ezek amiket linkektem, ezekből az Iams a favorit, úgy eszik mint semmi mást. Prevital alutálcásak, whiskas mártásos verzió, Félix mindenfajta. Friskies nem kellett nekik, sőt a konzerveket sem szeretik. Pl Animonda carny
2019. jún. 21. 17:09
 5/20 anonim ***** válasza:
54%

Iams az elég jó minőség, nyugodtan adhatod nekik.

Azt mondják, hogy nem jó csak nedveset adni nekik, de ha egyszer nem eszik meg, ekkora macska nem éhezhet.

2019. jún. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Maradok az Iamsnél. De nem adom fel a szárazzal való próbálkozást. Remélem pár hónap múlva, ha nagyobbak lesznek, megeszik
2019. jún. 21. 17:25
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Semmi probléma, hamarosan hordhatod őket fogkő leszedésre, foghúzásra stb.

A száraztápnak az IS acélja, hogy mechanikusan dörzsölje a fogakról a plakkot.

Vagy moshatod nekik te is, vannak szájhigiéniás eszközök már macskáknak, akik pl. betegség miatt nem rágnak.


Nyilván a nedves, izfokozós vackot eszik, hiszen rágni se kell, hamar eltelíti őket. Persze utána 1óra és éhesek, mert beltartalmi értékük nulla, megeszik-kiszarik.

Alapból hozzá se kellett volna szoktatni...


Hús részeke: csirke, kacsa, pulyka, marha, borjú stb. a PORCCAL együtt IS adj nekik (ne csontot, veszélyes) legalább akkor rágni fognak intenziven, módjával belsőségek, fürjtojás, laktózmentes turó és próbálj jobb minőségű nedvest mellé. Amúgy amiket linkeltél sem túl jók, csak 1 fokkal jobbak.

20%hús + melléktermékek... Egy obligát ragadozónak???


Az animonda carny jó lenne, de világos, hogy azért nem eszik, mert nem szószós, nem ízfokozós. Úgytudsz csalni, ha a megfőzött húslét ráöntesz pl. Máris leveses lesz, talán beválik.

Amúgy 4hónaposak, még bőven átszoktathatok a normális táplálkozásra.


Nézd mindig az összetevőket, semmi húsipari melléktermék vagy gabona, izfokozó stb.

Legalább 60-70% hús, min. 30% összfehérje arány akár száraz, akár konzerv.

2019. jún. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ezért is kérdeztem, mert én is olvastam csomó negatív kommentet. Hogy pl rossz hatással van a fogazatukra, mivel nem rágnak. Sajnos nem én szoktattam rá, hanem akiktől hoztam. Én automatikusan az Animondat vettem meg szárazat. Befogadtak egy vemhes macskát, a 4 kölyökből kettőt én hoztam el. Megkérdeztem mivel etették, sima Lidl valami saját márkás szarral, ami ráadásul nem is kölyköknek való. Oltást természetesen nem kaptak, sem féreghajtás. Ezeken már túl vagyok, kaptak mindent, és kapnak is rendszeresen. Plusz bolha és kullancs ellenes szereket. Mert kinti macskák, mivel alapba kintiek is voltak, nem bírtak idebent. Nyávogás, ajtokaparas, hiába a napi több óra foglalkozás. Így kintiek lettek. Van hátul egy nyáron hűvös, télen fűtött helység, oda vettem nekik saját fekhelyet, ott alszanak. Mióta kint vannak teljesen előjött a barátságos énjük, várják a simogatást, a játékot. Amíg bent voltak, le sem szartak minket, menekültek szinte. Az ajtó nyitva van, annyi, hogy max bejönnek, járnak egyet, beleugrálnak párszor a nagy virágcserepekbe és mennek ki. És a témára visszatérve, 2-3 óra múlva kb. éhesek, miután ettek ilyen alutasakos cuccot. Amúgy jól nevelt állatok, nem is nyávognak pl reggel sem ha éhesek, akkor is csak ugrálnak és várják, hogy adjak. Az egyik szokott nagy ritkán 3 naponta egyszer az ajtóban nyávogással jelezni , hogy igényel. Kimegyek foglalkozom vele, simogatom és megnyugszik. Kicsit nehezebben fejlődött mint a másik, de már kb. egy sulyban vannak
2019. jún. 21. 18:22
 9/20 A kérdező kommentje:
Ja és vizet nem isznak. De nyilván a nedves eledel miatt
2019. jún. 21. 18:24
 10/20 A kérdező kommentje:

Vagy sovány a macska nem néz ki jól?

Ilyen kicsi még nem volt nekem sosem.

[link]

2019. jún. 21. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!