Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, hogy a macskám az...

Lehetséges, hogy a macskám az ivartalanítás ellenére is elmászkál napokra, és hajtják a hormonjai?

Figyelt kérdés
Van egy egy éves nőstény cicám. Egyszer sem ellett, még egy éves kora előtt ivartalanítattam őt. Kinti - benti macska,elég nyugodt természetű volt eddig. Egészen az ivartalanításáig nem csavargott el, de miután ivartalanítattam van, hogy eltűnik 3 napra,haza jön pár egy rövid időre , aztán egy hétre is eltűnik. De mikor haza jön nincs lefogyva teljesen jó állapotban van. Csak nem igazán értem,hiszen az ivartalanítás után elvileg lenyugszanak, nem mászkàlnak el, a hormonjaik nem tombolnak. Szóval nem értem,ebben a korban ezt csinálják függetlenül attól, hogy ivartalanított vagy sem?
2019. okt. 21. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy ivartalanítod, nem jelenti azt, hogy soha nem "marad ki" éjszakára, csak azt, hogy kevesebbet és nem olyan messzire kószál, mintha ivaros lenne.
2019. okt. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jó persze, gondoltam, hogy egy-egy napra kimarad, de egy teljes hétre?.

:/ nekem ez soknak tűnik.

2019. okt. 21. 14:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a legnagyobb hülyeség, amivel etetik az embereket, hogy ivartalanítás után nem mászkálnak mindenfelé. Csak muszáj valamit kialálni, mert az átlag embernek az nem elég jó indok az ivartalanításra, hogy így nem lesznek nem várt és nem kellő kölykök, valamint az sem elég indok, hogy ezzel pl. nőstény macskák esetében a petefészekrák kiiktatható.

Attól, hogy ki van ivartalanítva, van lába annak a macskának. Ha ki tud menni a kerítésen, akkor ki is megy, mint eddig. Ugyanúgy kíváncsi marad, és fel akarja fedezni a környéket. Nem a hormonjai, hanem az alapvető vadászösztönei hajtják, ami benne van minden macskában, azt nem lehet kiölni belőlük.

Szóval, ha azt akarod, hogy ne császkáljon mindenfelé, ami egyébként a betegségektől is megóvná, akkor ha nem akarod csak benti macskának, akkor egy zárt kifutórendszer vagy kennel szerűséget szerezz be neki, és akkor nem fog elcsámborogni.

2019. okt. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Az én cicáim fél évesen lettek ivartalanítva mind, fiú, lány. Addig csak kifutóban, kiskert szerűségben, illetve teraszon figyelték a kinti életet. Azután, hogy meggyógyultak lettek kiengedve. Nálunk úgy vannak, hogy nappal általában a ház körül alszanak, illetve kint van nekik a teraszon az enni-innijük, napi többször rájárnak. De este felébred a vadász ösztönük és akárhányszor kimegyek éjjel, egy sincs itt.

Szóval ezzel csak azt akarom, hogy ez normális, nem csak bagzáskor járják a viláot, hanem mert macskák. Volt olyan nekem is, hogy akár egy hétig se láttam egyet-kettőt, de hazajött, bekajált, aztán ment minden úgy, ahogy azelőtt.

Fontos, hogy mindig legyen neki friss vize több helyen is meg kaja, többféle is, illetve biztonságos, zártabb hely, akár macskaajtó a garázshoz vagy vmi, mert akkor tudja, hogy oda bármikor hazamehet, ott lakik.

Illetve még fiatal is, azok sokszor "eltévednek", vagy eljár az idő, miközben ők megnéznének ezt-azt, kíváncsiak.

2019. okt. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem akarod, hogy elcsavarogjon, akadályozd meg a szökést. Amúgy is, állattartóként kötelességed telken belül tartani őt. Állatvédelmi törvény.
2019. okt. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egy leginkább kinti macskát, tartsak kerítésen belül? Kettőt pislogok és már ott sincs.
2019. okt. 22. 00:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ezért tartom bent a kezdetektől az enyémet.Nem 2-3 évre, vagy rövidebb időre terveztem vele a jövőt, amikor örökbe fogadtam.Így is volt már, hogy 1x sikeresen meglógott, de azóta fokozottabban figyelek arra, hogy ne szökjön ki.Egyik szemem mindig rajta tartom.Nekem rossz érzés, ha nincs itthon.Lehet függőnek tűnök, de nagyon szeretem a bundás kandúrt. :)
2019. okt. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én ezt a macsekot befogadtam. Kb. 4 hónapos volt amikor rátaláltam, éppen kukázott,iszonyat sovány volt. Nagyon megsajnáltam és magamhoz vettem elvittem állatorvoshoz, a legminőségibb tàppal etettem, és igyekeztem beszoktatni, de nagyon vágyott ki a szabadba,nekünk szép nagy kert van, és ahogy nyitottam az ajtót már slisszolt is ki. Imád kint vadászni, napozni, és így lett ő kinti-benti cicó. És eddig ez nem is volt gond, de most, hogy elérte az egy éves kort napokra hetekre eltűnik.
2019. okt. 22. 20:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahogy idősödik, úgy lesz egyre kíváncsibb. Egyre nagyobb területeket tud felfedezni, mert egyszerűen csak képes rá, és megteheti, mert nem akadályozza benne senki és semmi.

Ez a kíváncsiság elég sokáig kitarthat a macskánál, hiába ivartalanított.

Lehet, hogy 4-5 éves korára már nem lesz kedve annyira vadászgatni meg csavarogni, de az is lehet, hogy csak "vénlány" korára kezd el ebbe belefáradni.

Az ivartalanított csak arra garancia, hogy nem lesznek kölykök, arra nem, hogy otthonülő macska legyen.

2019. okt. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!