Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Tényleg igaz az, hogy ha a macskák korán vannak ivartalnítva akkor nem fogják szeretni egymást?

Két nőstény cica 6 hónaposan lett ivartalanítva.

Eddig szerették egymást de mióta megtörtént a műtét egymás felé sem néznek, olyan mintha kb közömbösek lennének egymásnak vagy max egymásnak esnek..

Megkérdeztem egy állatorvost, nem azt aki műtőtte, azt mondta, az a baj, hogy túl korán lett ivartalanítva, és így riválist látnak egymásban mintha kandúrok lennének, a hormonok miatt.

Igaz lehet ez?

Keress kérdéseket hasonló témákban: macska, ivartalanítás, cica

okt. 7. 19:12  Privát üzenet  

A válaszok
6 hónaposan egyáltalán nincsenek korán.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont okt. 7. 19:40 Privát üzenet

Szerintem ez inkább valami kivételes eset lehet. Nekem is 2 nőstényem van, szintén 6 hónaposan ivartalanítva. Azóta is bele vannak bújva egymás fenekébe, már picit több mint 2 évesek.

Sok macskás ismerősöm van, náluk sincs ilyen gond.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont okt. 7. 21:49 Privát üzenet

6 hónaposan egyáltalán nem lettek túl korán ivartalanítva.

(Kandúrok esetében egyébként az ivartalanítással pont, hogy csökken a macskák közti rivalizálás, mert nem verekszenek össze a nőstényeken...)

Mennyi idő telt el az ivartalanítás óta? Ha még nemrégiben lettek ivartalanítva elképzelhető, hogy a fájdalom, legyengülés és megváltozott hormonháztartás miatt egy darabig nem akarják egymás társaságát keresni, csak magukban akarnak lenni, lábadozni. Ha rossz a közérzete egy cicának, akkor nem keresi a társaságot.

Ha már rég történt az ivartalanítás talán arról van szó, hogy már nem kismacskák, nem keresik egymásban az "anyát" és ilyen aszoc az alapvető viselkedésük. :)

Az ivartalanítás nem változtatja meg a macskák alaptermészetét, annyit változtat, hogy nyugodtabbak lesznek, mert nem hajtja őket a szexuális vágy a párzásra és emitt a csavargásra, verekedésre, versengésre. Ha a macskáid viselkedése megváltozott, az nem az ivartalanítás eredménye, hanem más oka lehet.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont okt. 7. 22:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Két hete lettek ivartalanitva. A viselkedésük annyiban változott, hogy eltűnt a földön hempergés, nyávogás... stb tünetek. Ragaszkodóbbak lettek, viszont az egyikre rájött a felfedezési ösztön, egyre többet mászkál ki, semmi félelem érzet nincs benne, holott eddig sose maszkalt el. Viszont eddig épphogy csak tűrte a simogatást, most meg már kb akarja, bújik...stb. A másik macska ő neki van veszély érzete, ő jobban megijed a hangoktól, az idegen macskákra is simán fujtat, el zavarja őket. Ő mindig is kedves volt emellett, már mikor meglát akkor dorombol, hozza sem kell érni 😂 ez a tulajdonsága megmaradt. A másikkal nem tudom mi lett ... holott régen ő is megijedt amitől kellett

# 4/6Időpont okt. 8. 13:07 Privát üzenet

Ez a másik állatorvos egy pancser, vagy valami nagyon öreg csóka lehet, aki elavult nézeteket képvisel. Az USA-ban például évtizedek óta 3 hónapos kor körül ivartalanítják a kiscicákat. Semmi köze a viselkedéshez.

Az meg nettó marhaság, hogy riválist látnak egymásban. Egy nőstény macska nem kezd el kandúr-hormonokat termelni. De még a kandúroknál is pont az ivartalanítás szünteti meg, hogy riválist lássanak egymásban.

Nekem is két ivartalanított cicám van, szeretik egymást. Talán csak azért nem bújnak most össze, mert még érzékeny a hasuk a műtét miatt.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont okt. 9. 16:47 Privát üzenet
Az előző vagyok, még a félelemérzethez szólnék hozzá: a házimacskáknak már nem működik jól a veszélyérzetük, és evolúciósan sem a mai forgalomhoz igazodott hozzá. A gazdinak kell veszélyérzettel rendelkezni, hiszen Te beláthatod, hogy veszélyes nekik kint mászkálni. 80% hogy pár éven belül annyi neki, ha kijárós. Mindig ez van, az a csoda, ha egy kijárós macska meg tud öregedni. Nem lehetnének benti cicák?

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont okt. 9. 16:50 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A macska nem tud szeretni?
Nagyon meg fogom szeretni?
Ivartalanítás után is szeretni fogják egymást?
Pici nevü bak macskám 7éves, és két hónapja lett ívartalnítva. Milyen előnyökre számíthatok így?
Gimpet pasztát szokták szeretni a cicák?
Kiscica nem szereti ha emelgetem. Meg fogja szokni/meg fogja szeretni?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!