Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg igaz az, hogy ha a...

Tényleg igaz az, hogy ha a macskák korán vannak ivartalnítva akkor nem fogják szeretni egymást?

Figyelt kérdés

Két nőstény cica 6 hónaposan lett ivartalanítva.

Eddig szerették egymást de mióta megtörtént a műtét egymás felé sem néznek, olyan mintha kb közömbösek lennének egymásnak vagy max egymásnak esnek..

Megkérdeztem egy állatorvost, nem azt aki műtőtte, azt mondta, az a baj, hogy túl korán lett ivartalanítva, és így riválist látnak egymásban mintha kandúrok lennének, a hormonok miatt.


Igaz lehet ez?



2019. okt. 7. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
6 hónaposan egyáltalán nincsenek korán.
2019. okt. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez inkább valami kivételes eset lehet. Nekem is 2 nőstényem van, szintén 6 hónaposan ivartalanítva. Azóta is bele vannak bújva egymás fenekébe, már picit több mint 2 évesek.

Sok macskás ismerősöm van, náluk sincs ilyen gond.

2019. okt. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan egyáltalán nem lettek túl korán ivartalanítva.

(Kandúrok esetében egyébként az ivartalanítással pont, hogy csökken a macskák közti rivalizálás, mert nem verekszenek össze a nőstényeken...)


Mennyi idő telt el az ivartalanítás óta? Ha még nemrégiben lettek ivartalanítva elképzelhető, hogy a fájdalom, legyengülés és megváltozott hormonháztartás miatt egy darabig nem akarják egymás társaságát keresni, csak magukban akarnak lenni, lábadozni. Ha rossz a közérzete egy cicának, akkor nem keresi a társaságot.

Ha már rég történt az ivartalanítás talán arról van szó, hogy már nem kismacskák, nem keresik egymásban az "anyát" és ilyen aszoc az alapvető viselkedésük. :)


Az ivartalanítás nem változtatja meg a macskák alaptermészetét, annyit változtat, hogy nyugodtabbak lesznek, mert nem hajtja őket a szexuális vágy a párzásra és emitt a csavargásra, verekedésre, versengésre. Ha a macskáid viselkedése megváltozott, az nem az ivartalanítás eredménye, hanem más oka lehet.

2019. okt. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Két hete lettek ivartalanitva. A viselkedésük annyiban változott, hogy eltűnt a földön hempergés, nyávogás... stb tünetek. Ragaszkodóbbak lettek, viszont az egyikre rájött a felfedezési ösztön, egyre többet mászkál ki, semmi félelem érzet nincs benne, holott eddig sose maszkalt el. Viszont eddig épphogy csak tűrte a simogatást, most meg már kb akarja, bújik...stb. A másik macska ő neki van veszély érzete, ő jobban megijed a hangoktól, az idegen macskákra is simán fujtat, el zavarja őket. Ő mindig is kedves volt emellett, már mikor meglát akkor dorombol, hozza sem kell érni 😂 ez a tulajdonsága megmaradt. A másikkal nem tudom mi lett ... holott régen ő is megijedt amitől kellett
2019. okt. 8. 13:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a másik állatorvos egy pancser, vagy valami nagyon öreg csóka lehet, aki elavult nézeteket képvisel. Az USA-ban például évtizedek óta 3 hónapos kor körül ivartalanítják a kiscicákat. Semmi köze a viselkedéshez.

Az meg nettó marhaság, hogy riválist látnak egymásban. Egy nőstény macska nem kezd el kandúr-hormonokat termelni. De még a kandúroknál is pont az ivartalanítás szünteti meg, hogy riválist lássanak egymásban.

Nekem is két ivartalanított cicám van, szeretik egymást. Talán csak azért nem bújnak most össze, mert még érzékeny a hasuk a műtét miatt.

2019. okt. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, még a félelemérzethez szólnék hozzá: a házimacskáknak már nem működik jól a veszélyérzetük, és evolúciósan sem a mai forgalomhoz igazodott hozzá. A gazdinak kell veszélyérzettel rendelkezni, hiszen Te beláthatod, hogy veszélyes nekik kint mászkálni. 80% hogy pár éven belül annyi neki, ha kijárós. Mindig ez van, az a csoda, ha egy kijárós macska meg tud öregedni. Nem lehetnének benti cicák?
2019. okt. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!