Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tesznek a macska kajákba...

Mit tesznek a macska kajákba ami után ha tejet kapnak megy a hasuk?

Figyelt kérdés
Mióta az eszem tudom mindig voltak macskáink egyszerre mindig 3-4 is, mind több mint 10 èvig èltek, egèszsèges kinti-benti cicák voltak. De mióta ( kb 5 ève ) beiktattuk a bolti kajákat ès nem csak házikosztot kapnak minden macskának megy a hasa ha tejeset kapnak. Eddig sosem volt semmi bajuk a tejtől ( házi kecske ès tehèn nèha bolti ), de mióta esznek bolti kaját onnantól megy a hasuk, annak is amelyiknek addig semmi baja sem volt tőle.

2019. okt. 21. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Ugye az köztudodtt, hogy a felnőtt cicák nem tudják megemészteni a laktózt a tejben (nem, a kecsketej sem "jó", az sem laktózmentes, mint sokan gondolják), és mégis sokan adnak a cicának (köztük nagymamám is) tejet, minden látható következmény nélkül. Persze, kijáró macskánál nem látod, mi távozik általában.


Milyen márkájú boltit kapnak? Lehet, alapból rossz minőségű és valamilyen allergén van benne, vagy emészthetetlen gabona, sok tartósítószer. Ezek mind okozhatnak gyomorproblémát, amit a tej csak fokoz, valószínű anélkül is előjönne.


Azt ajánlom, hogy 1. Vegyél pénztárcádhoz mérten jó minőségű szárazat! (Egy jó minőségű konzerves több cica esetében a "megfizethetlen" kategória.) Emellé napi szinten ne menjen házikoszt!

2. Ne adj tejet egy ideig, hogy lásd, a kajával rendben van e minden.

3. Ha tápváltás után is baj lesz a tejivás után, akkor a tejet kell elfelejteni.

2019. okt. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

És tej nélkül nem fosnak?

Ha így van, akkor miért gondolod, hogy nem a laktóz miatt van?

2019. okt. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tej nèlkül nem, de ez azóta van mióta kapnak bolti kaját. A CBA-ból szoktuk venni a tápot mert csak azt eszik meg (CBA-s táp ) ès a szalámit is onnan, Gazdi kutya-macska szalámi, nèha a LIDL ből is szoktunk de arra nem emlèkszem milyen márka. Règebben mindennapos kaja volt nekik a tejbeáztatott kaja, de attól sem volt sosem bajuk.
2019. okt. 22. 00:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Na most te mit kapsz..

Cba-s macskakaja, macska szalámi..

2019. okt. 22. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Hát ha szeméttel eteted őket, nem tudom, mit vársz...

Összetevők

Válogatott gabonafélék, Hús és állati származékok (min. 4% marhahús a piros színű szemcsékben, Növényi eredetű származékok, Olajok és zsírok, Ásványi anyagok.


Gabona van benne a legtöbb, meg valószínű az a kevés hús is valami legalja aprólék.

Ettől mindenki rosszul lenne. Te meg azt akaros hinni, hogy tuti a tej a hibás...


Amúgy az feltűnt, hogy az ember is az évek előrehaladtával egyre nehezebben emészti meg a laktózt?

2019. okt. 22. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

1. ne adj tejet a macskáknak, mert ahogy idősödnek, egyre nehezebben tudják megemészteni a laktózt


2. a bolti nedves konzervek annyira egészségesek a macskádnak, mintha te csak gumicukrot és chipset ennél egész életedben.


A macska ragadozó elsősorban húsra, fehérjékre, zsírra van szüksége, gabonára és állati származékra nem! (az állati származék mellesleg nem hús, hanem toll, csőr, csont, vágóhídi melléktermék) Az alapján válassz tápot, hogy mennyi hús van benne. Állateledelesnél, állatpatikában lehet körülnézni, de netről viszont sokkal olcsóbb megrendelni.


Olcsó tápból az Iams a legnormálisabb szerintem


[link]


[link]


nem a világ legjobb tápja, de ez legalább már normális étel a macskának, van benne hús, fehérje, taurin (a macskák, akiknek az étrendjében nincs elég taurin sajnos megvakulnak)


Ha mindenképp boltból akarod venni, akkor a purina one száraztápot ajánlom, bár szerintem túl van árazva, majdnem 2x annyiba kerül, mint az iams de csak 15-17% húst tartalmaz.


3. ha többé nem adsz nekik tejet és tápot váltasz, de ennek ellenére is megy a hasuk, akkor jó lenne megnézetni őket állatorvossal, mert a nem múló hasmenés hátterében betegség is állhat.

2019. okt. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Minek tartotok macskát, ha nem vagytok képesek normálisan etetni? Amit most kapnak, az konkrétan szemét! Nyilván megy a hasuk, ha ilyen foschokkal etetitek őket! :S
2019. okt. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Olcsó száraztápból a legjobb az a Brit Care...

Drágából (megéri az árát), pedig az Orijen.

A Petissimo akár egy nap alatt kiszálítja a terméket, ha 15 óra előtt rendelsz.


Konzervekből emagon vannak olyanok is amik máshol nem mindig...

Szerintem ebből a legolcsóbb ami már jó, az szintén a Brit Care, illetve a Animonda. Elég belőle nekik heti kétszer adni...


De például én most a több mindenre is allergiás macskámnak 7/5 napban Orijen 6 fish száraztápot adok, kedden és csütörtökön táp helyett főtt bárány pacalt és lóhúst, konzerv borsóval és főtt édesburgonyapürével (80% hús-20% zöldség), illetve jutalom falatnak néha szárított garnélát... Ezenkívül még mindig van kitéve neki friss babáknak való ásványvíz, macskafű, és hetente kétszer kap laktóz mentes tejet is, bár tudom, hogy az sem a legjobb a cukor tartalma miatt... De szereti és az is folyadék.


A 5.4 kg száraztáp 18,000 Ft, ez egy macskának 4 hónapra elég, ha nem kap mellé semmi mást, akkor is. Nekünk valamivel tovább elég, mert kap mellé mást is, mint azt felsoroltam...


Én összesen a macskám étkeztetésére olyan 11-12 ezer forintot költök havonta.

Szerintem ez sem sok... De havi 5 ezerből is bőven megfelelően lehet táplálni egy macskát.

2019. okt. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

A 10 éves macska pedig nem annyira öreg.

Egy macska élhet akár 20+ évig is.

2019. okt. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!