Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macska almot érdemes...

Milyen macska almot érdemes venni?

Figyelt kérdés
Van egy 3 honapos cicám , eddig homokot szedtem neki , de jon a fagy, mar muszaj lesz macska almot venni . Na de elso hazi cicám , nem nagyon ertek hozza. Mennyibe kerul ? Mennyi ideig tart? Hogy kell tisztítani stb .

2019. okt. 29. 20:05
1 2
 1/11 anonim válasza:
28%
Szilikonosat éri meg, ugyan drágább a többinél de elég havonta kicserélni, nálam akár 2 hónapig is bírja. Jobban megéri így és kevesebb vele a dolgod is, csak a nagydolgokat kell kiszedni naponta belőle.
2019. okt. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én Bioluxot használok.10-15 kiló általában elég egy hónapra.5 kilós ára 599 Ft a sparban.Állateledesnél a 10 kilós kiszerelés 1000 Ft.Nem tökéletes, de egyik sem az.Sokat próbáltam már.Drága illatosítottat is, nem volt jobb ettől.Használok hozzá alomszagtalanító spray-t is.Húzós az ára, 1900 Ft, de ezzel tovább bírja az alom, és kb. 2-3 hónapig kitart a spray.
2019. okt. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A szilikonos egy nagy fosch, már bocsánat! Egyrészt nagyon természetellenes a macskának, a kristálydarabok szúrhatják a lábát. Másrészt tök undorító, hogy a pisi ott pállik benne, szerintem ez baromira nem higiénikus, bárki bármit mond! A harmadik dolog amit érdemes megfontolni, hogy ha véletlenül megy a macska hasa, akkor kb. dobhatod ki az összes almot, mert szanaszét folyik benne. Ezért érdemes csomósodót venni, ami a pisit és az esetleges híg kakit és megköti, és könnyen ki tudod szedni! Mi Tigerino Canada-t, vagy Premiere Excellent-et használunk (a második elég drága, de egy cicához szerintem megéri megvenni), olcsó megoldásnak meg ott van az aldis Shah, bár ez az első kettőnek a nyomába sem ér, még mindig jobb szerintem, mint a szilikonos.
2019. okt. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a válaszokat 😊 sokat segitett 😊
2019. okt. 30. 08:08
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Fúj, első, 2 hónapig ott gyülekezik benne 6 liter húgy ???
2019. okt. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk most tigerino nem illatosított szilikonos van 1 cicával, mondjuk itt inkább 2-3 hét a kukázási idő. Ha nem csomósodó almot veszel akkor miondenképpen nyitott legyen a cicawc.

Premiere moments nem csomósodó bébipúderes volt elötte, de engem zavar az illatosító szaga is.

Spáros nelly (?) csomósodót próbáltam még, az viszont ahogy van a kukában landolt mert olyan koszt csinált, hogy 2 szobával arrébb is takaritani kellett a port.

2019. okt. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Premiere carbon controll csomósodó almot használunk. Ez elvileg több cicás háztartáshoz van,nekünk csak egy cicánk van,de nagyon érzékeny az orrom. Emellett semmilyen szagot nem érzek fedett macska wc-vel,és nagyon egyszerű takarítani.
2019. okt. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A homokot minden 2-3 naponta cserelni kell mert nagyon hamar büdösödik a pisitol 😔 mikor eloszor került be a házba a cica , nem tudtam mikor kell cserelni , es volt hogy melle csinalta , utana olvastam , es irtak , ha mar budos akkor nem fog oda csinalni , mert hogy en se csinálnám egy telibe fosott wc-be 😂 na elso hazi macska , eddig csak udvari macskám volt , ezt is meg kell tanulni , meg utana kell jarni mi hogy van . De koszonom a válaszokat . Meg egy olyan kerdes , hogy mivel hizlaljam fel ? Mert egesz nap eszik kap szaraz kajat , nedves kajat , házi kajat . A szaraz kaja mindig megy a nedves kaja az egyeuer igen egyszer nem , a házi kaja ugyanugy , es nem hízik . Hiaba adok neki mindig mindent , nyers hust , bort stb , egyszer kell egyszer nem . Es nem az a nagyon sovany , de zavar hogy a fenék csontja nagyon érződik mikor simogatom, súlya is van , pocakja is mindig van , de megis ugy nez ki mintha egy kicsit be lenne esve . Tejet nem issza , vettem mar neki kutya kajat , az se . Nem tudom mar mit kell neki adni enni , amitol hízik . Ugy vettem eszre hogy változatosak kell neki , mindig mas , akkor hízik is . Na de mi se tehetjük meg hogy mindig mas kajat kapjon , nem olyan világban elunk .
2019. okt. 30. 18:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Először is féregteleníteni kellene, mert simán lehet, hogy amiatt nem hízik. Ha egy macska csontos, de van pocakja, akkor jó eséllyel férges! Cestal cat tablettát adj neki a súlyának megfelelően.

Normális száraztáppal kellene etetni, a tescos/aldis/lidls sajátmárkás vackok, meg a Whiskas, Friskies és társai NEM jók! A legalja, amivel lehet etetni a Smilla, amit Zooplusról tudsz megrendelni, ettől már jobb a fressnapfos Premiere, vagy netről a Matisse vagy az Eminent.

2019. okt. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
csomósodó macska almot vettem , nagyon teszik nekem is , mert könnyű belőle kiszedni a dolgokat , és a macska is nagyon szereti , még jatszani is szokott benne 😂😂😂 nagyon szépen köszönöm a segitseget 😊
2019. nov. 3. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!