Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Táp VS hazikoszt?

Táp VS hazikoszt?

Figyelt kérdés

Van egy jópár macskám, ivartalanított, egészséges cicusok.

Rendezseresen járunk orvoshoz.


Jó minőségű talppal, konzervel ettem őket,hetente egyszer csirkemáj, csirkemellet kapnak nyersen. Többször főzve is.

Plussz vitaminokat is.


D észrevettem hogy ezeknek kell a házi koszt.


Ma próbát tettem, raktam az összes elé tápot, konzervet, és házi kosztot.

Ami csirkemell volt tésztával.


Az összes macska a házi kaját választotta.


Ja meg főtt csirkemell is volt előttük,de otthagyták azt is.

Megvartam, azóta almon is voltak, és egyiknek sem ment a hasa, teljesen jó volt a szeklete.


Akkor miért nem lehet hetente egyszer adni nekik főtt kaját?


2019. nov. 2. 23:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és még halat is szednek ki a kerti tóból. Úgyhogy nagyon egészségesen étkeznek.
2019. nov. 2. 23:16
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem nagyon el vannak kényeztetve ezek a macskák, ha kapnak tápot, konzervet, csirkemájat, házi kosztot, főtt csirkemellet és még halat is. Bőven elég lenne ha kapnak mondjuk csirkemájat (nyersen, így a legegészségesebb) és hetente 1-2-szer meg valami mást, pl. házi kosztot vagy halat. Ettől nem lesz semmi bajuk, még talán jobb is nekik, ha van egy kis rendszer az életükben.
2019. nov. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Mert a macska nem ember. Teljesen más igényei vannak mint neked, csak ezt nem tudod felfogni. Tápot adj neki meg macska konzervet mert abban vannak úgy bekeverve a szervezetéhez szükséges tápanyagok mint ahogy a "természetben igényelné". A macska nem ehet tésztát... Pl a 400grammos macska konzervben 200mg taurin van. Ettől jobban bepörögnél emberként mint 5kávétól. De a macskának kell.

Ezért mondom, hogy te csak ne kísérletezgess mert az állatoknak más igényeik vannak mint az embereknek. Elhiszem, hogy jót akarsz de balul is elsülhet.

2019. nov. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem is értem, hogy az előző évszázadokon át hogyan maradtak életben a macskák...
2019. nov. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Táp mindig van előttük.

Este konzerv. Hetente egyszer nyers máj, csirkemell.

Ha van főtt csirkemell.

Most volt azis.

2019. nov. 2. 23:43
 6/8 A kérdező kommentje:
Halat ők szedik ki a tóból.
2019. nov. 2. 23:44
 7/8 anonim ***** válasza:
15%

Sokat spórolnál ha nem emberi kajákkal etetnéd az állatot.

Miért nem te eszed meg a csirkemellet? Miért adsz a macskának ilyet? Vagy csak trollkodsz, de akkor jelentem a kérdésed

2019. nov. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hírnök ***** válasza:
11%

Táp vagy házi kaja.

ez olyan kérdés:

Melyik volt előbb a tyúk vagy a tojás?


Van aki erre esküszik, van aki arra.


Én elgondolkoznék melyik van közelebb a természethez? Az összedarált csirkeaprólék felvizesítve zöldborsóval és mesterséges vitaminokkal, vagy a természetes kaja?


Nyers májat ne adjál. csak főttet.

2019. nov. 3. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!