Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Etet valaki saját készítésű...

Jeannie kérdése:

Etet valaki saját készítésű nedves tápal? Mik a tapasztalataitok, lehet hosszútávon is egészségesen tartani macskát házi eledelen? Tudtok recepteket adni?

Figyelt kérdés

Kérlek, csak azok írjanak, akik nem kajamaradékkal etetik otthon a kijárós cicát, hanem odafigyelve a macska igényeire és az összetevőkre, teljes értékő eleséget készítenek otthon.


Olvastam, hogy a macska emésztőrendszerének megterhelő a gabona és a keményítő, és kerüljem, illetve hogy a főtt hús helyett jobb a nyers. A házi készítésű kosztba bele tudok keverni mindent, amire a macskának szüksége van, vagy kell még mellé valamilyen kiegészítő? Egyáltalán a csontos csirkehúson/halon, zöldségen kívül mit tegyek még bele? Csak lakásban tartott macskáról van szó, így nem tudja kint pótolni a hiányzó tápanyagokat, szóval mindenképp teljes értékű táplálékot szeretnék neki összeállítani.



2012. nov. 27. 09:52
1 2
 1/16 Vicuska87 ***** válasza:
0%
Én Schesir alutasakossal/konzervvel etetek, és Applaws-al! Nálam nagyon szeretik a cicák!
2012. nov. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Ez a táplálás függ attól,hogy a cicád miket eszik meg.

Én teljesen soha nem etetek általam készített kajával mert nem is eszik meg másrészt hiszem,hogy kell a száraztáp.

Nyers hús az nagyon jó kivéve a sertés.Párolt hal,rizs,zöldségek.Googleba keress rá receptekre angolul és rengeteget fogsz tudni olvasni erről.

2012. nov. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
(Évszázadokon keresztül éltek házimacskák tizensokéves korukig egészségesen a házikoszt maradékán. Nem főztek külön a macskára, elédobták, ami volt, meg fogott egeret, bogarat, kismadarat, gyíkot, tehát kb. mindent, amit képes volt elkapni. Tehát nyilván lehetséges így is életben tartani egy macskát...)
2012. nov. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utlsó(kérdező elnézést,hogy erre reagálok a kérdésednél)Ma is élnek macskák odadobott maradékon az már kérdés,hogy a macskafélék nem krumplis tésztán és főzeléken kell,hogy éljenek hiszen húsevők..Másrészt csak a saját nevembe tudok beszélni,de nálam családtagok és evidens,hogy nem odadobom a maradékot,nekik is megvan a saját kajájuk és ha kell akkor főzök nekik és tiszta naponta elmosott tányérból esznek..
2012. nov. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Találtam recepteket, de ott főtt rizzsel, gabonapehellyel keverik a főtt húst, belsőséget, halat, és ezzel kapcsolatban vagyok bizonytalan, mert nyilván ha magának vadászik, nem főtt húst meg zabpelyhet fog enni. Mindenképp az eredeti, évezredek alatt kialakult étrendjét szeretném követni, mert bent a lakásban nem tud magáról gondoskodni.
2012. nov. 27. 11:24
 6/16 A kérdező kommentje:
Kérlek ne nyissunk vitát arról, ki hogyan táplálja a macsekot és szerinte min él el, ez mindenki szerint máshogy jó, ahány ember, annyiféle vélemény. Én tapasztalatokat meg tanácsokat várok a házi koszttal kapcsolatban :)
2012. nov. 27. 11:33
 7/16 anonim ***** válasza:
24%

Én meg pusztán arra mutattam rá, hogy nyilván LEHET macskát házikoszttal táplálni, mert tizensokévet éltek/élnek vidéken, feleannyi egészségi problémával, házikoszton, mint a Whiskas-függő túltenyésztett, cserébe egész nap a fotelben heverő macskák. Egyébként nincs macskám, de ami állatom van/volt, annak mindig a legjobbat igyekeztem adni.


A húsevésről annyit, hogy a farkasnál húsevőbb állat nem kell, de még neki is kb. 60-40% a hús-növény táplálékarány. Macskaféléknél ez valóban eltolódik még egy kicsit a hús felé, de 100% nem lesz ott sem.

2012. nov. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm a véleményt is, nem is arra vonatkozott a kérdés, hogy lehet-e, inkább, hogy hogyan, és mire kell figyelnem :) A cél, hogy hosszútávon házikoszttal etetve egészséges maradjon, mivel csak azt eszi amit én adok neki. A hiánybetegségek, és a túlzott vitamin illetve káros/felesleges anyagok bevitelének elkerülése lenne a fontos elsősorban, csak nem nagyon tudom, hogy mit is adhatok neki, annyiféle dolgot lehet olvasni a neten erről...
2012. nov. 27. 12:05
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A taurin hiánya (ami minden macskakajában megtalálható) szívelégtelenséghez vezethet. Ezzel nem akarlak befolyásolni, úgy eteted ahogy neked tetszik, ez csak tény.
2012. nov. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, ilyesmire gondoltam. Azt tudom, hogy a májban van A vitamin, ezért egy héten egyszer kell azt is, és halolajat is hozzáadni. Annyit tudtam kiszedni a külföldi leírásokból, hogy B vitamin komplexet, taurint, egy kicsi sót, csonttalan húshoz meg pluszban kálciumot kevernek hozzá. Az is érdekel, ezeket valamilyen természetes módon ki lehet-e váltani.
2012. nov. 28. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!