Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti panel lakásban tartanátok...

Ti panel lakásban tartanátok bent macskát?

Figyelt kérdés
Panelban lakom és nem tudom hogy meg érné-e macskát tartani a lakásban. Mivel ennek vannak előnyei és hátrányai, pl meg eszi a szoba nővényeket, és mindennel játszik, és mindenre fel mászik stb és érdekelne akik panelban laknak tartanak-e és ha igen hogyan birkóznak meg a macska nevelésével és hogyan élnek úgy hogy az ne hátrány legyen hanem előny.

2019. nov. 3. 17:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
37%
Szeret mászkálni, vadászni. Szerintem nem jó neki 4 fal között.
2019. nov. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
41%
Nekem volt kinti-benti macskám. Imádott kint is lenni, szagolgatni a tavaszt, madarakat és egyéb élőlényeket vadászgatni, hemperegni a langyos teraszon, sütkérezni, nézelődni. Szóval én sajnálnám csak benti macskaként tartani.
2019. nov. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%

Először isv: Ha albérlet,akkor csak a főbérlő engedélyével lehet tartani!


Továbbá:

Minden nevelés kérdése,de kepzeld,van a macskáknak külön ehető,bent cserépben termeszthető növény is (akár sima búza). Azt is eheti. Lehet neki venni kaparófát,feltenni neki polcokat,amin játszhat.


Valamint ez egy àllat. Nem az előnyét meg a hátrányát kell nézni. Ha valakit szeretsz,nem azt nézed pl a gyerekedben,hogy nilyen előnyödre vàlik.

A macska egy csendes,kènyelmes társ. Igényli az időnkénti játékot,a sok simogatást,finom falatokat. Szereti az összebújos perceket,máskor meg csak elvan magának. Jól kell vele bánni,és megszerettetni magad. Tisztítani kell az almot minden nap. Ivartalanítani kell,megoldani a szőrkérdést és hasonlók.

Nem egy alkalmazás,ami "hasznos",hanem gondoskodásra szoruló családtag,aki szeret.

2019. nov. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 orton válasza:
43%
Minden állatot sajnálnék tartani kert nélkül. Vannak ezek a szoba kutyák, szoba macskák. Én is szívesebben vagyok a 4 fal között, de megőrülnék ha nem mehetnék ki, amikor akarok.
2019. nov. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
33%
Nem. Volt kinti-benti macskánk. Azt az örömet, amit a szabadban való futkározás, vadászás okoz neki, semmi se tudja pótolni. Most lakásban élek, csak ezért nincs, pedig imádom őket. A lépcsőházban van pár, állandóan szökni akarnak. Kb. Mintha börtönben lennének.
2019. nov. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Tehát panelban a macska ha kicsiként kerülne be hozzám nem tudnám valahogy meg nevelni hogy jól viselkedjen pl ne lökjön le semmit se ilyenek?
2019. nov. 3. 17:47
 7/27 anonim ***** válasza:
81%
Bentiek a macskáink, semmiben nem szenvednek hiányt. Anyám miatt régen kinti-bentiek voltak, fél- max 2 éves korukig éltek. Elütötték, megmérgezték, elkapta egy kutya vagy csak szimplán eltűntek és soha nem jöttek haza. Jobb nekik bent, esetleg kiviheted őket pórázzal, hámmal.
2019. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
16%
6: jól viselkedik, de nem lesz boldog.
2019. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
79%

#6

Az állatot akarod a saját igényedre alakítani? Ő nem szorul nevelésre, neked kell úgy kialakítani a környezetét, hogy ne tudja lelökni a kedvenc vázádat vagy kütyüdet. Magyarán, el kell pakolnod.

2019. nov. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%

#7-hez csatlakozom. Sokkal biztonságosabb a macskának bent, és ott is élhet teljes életet, ez a gazdin múlik.

A növényeiteknek járj utána, hogy melyik mérgező a macskára, mert nekem van ismerősöm, akinek szobanövény megrágcsálásába halt bele a cicája. De nem kell attól még minden zöldet száműznöd a lakásból, van, ami mindkettőtök számára biztonságos.

2019. nov. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!