Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sos! Találtam egy kiscicát de...

Sos! Találtam egy kiscicát de lehet macskanáthás?

Figyelt kérdés

Most találtam pici cica. Rögtön behoztam a melegre, gazdiját keressük. De folyamatosan tüsszög. Van egy benti cicánk és nagyon nem szeretném ha esetleg elkapná tőle a náthát.Kitenni nem akarom a cicát mert főút mellett lakunk, így is az útról szedtem le, hogy ne lapítsák szét. Anyuék azt mondják rakjam ki hátul a kertben mert onnan jött.

Mit tegyek??


2019. nov. 6. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Vidd orvoshoz, mondjuk.

Eleve alapnak kéne lenni, hogy új állatot elkülönítünk, kvázi karanténban van, hogy ne érintkezhessen a saját állatokkal, amíg nem látta orvos és nem fix, hogy egészséges.

Nekünk kb ez volt az első dolog, amit elmondott az állatorvos arra az esetre, ha valaha is második macskàt akarnánk...

2019. nov. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
15%

Elsonek: jah, nyilvan egy kobormacskaval mindenki rohan egybol allatorvoshoz 5e ftokert.


Igen, valszeg nathas, ha meg hörög is melle meg furcsan veszi, horkolva a levegot akkor biztos. Es igen, kulonitsd el, mert az egeszseges macska pillanatok alatt elfogja kapni

2019. nov. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem jelentkeznek érte rövid időn belül, én elvinném a helyi menhelyre vagy az állatvédőkhöz, azt is megemlítve hogy cicanáthás. Ők elintézik neki az orvost.
2019. nov. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
94%
Ha már bevitted, ki ne tedd! El kell zárni egy olyan helyiségbe (fürdőszoba például), ahol nem érintkezhet a saját macskátokkal! Egyébként ha be lenne oltva a macskátok, akkor nem kapná el a náthát! Csipás is, vagy csak tüsszög?
2019. nov. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!