Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? Kajaprobléma

Mit csináljak? Kajaprobléma

Figyelt kérdés
A cicám szeptemberben lesz 2 éves de nem eszik meg száraz tápon(Kitekat meg ilyesmik)kívül semmit.Se konzevet se semmilyen tejes cuccot vagy húst.Egyedül még a jutalomfalatot szereti.Mit csináljak?
2010. júl. 18. 13:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem hülyeség. ez tény. Szerintem nem kajtattál a kakija után hogy megnézd nem f*sik-e. És bele sem látsz. Az állatok nagy betegséeket és képesek lábon elhordozni. Szerintem nem kéne lehülyézni a szakértőket akiket idézünk. Mert nem mi találtuk ki csak ismételjük.

Nem értem miért kell a macskának tejet adni? Bajod lesz tőle ha nema dsz? Ott van neki a víz...

2010. júl. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
25%
Ha idézel, akkor minimum forrásmegjelölés. És ne azt mondd, hogy az állatorvosom mondta, mert akkor azt mondom, hogy az enyém azt mondta, hogy a tiéd egy gyökér. És azért kell a macskának tejet adni, mert láttál már tejes bajszú macskát? Az olyan éééédes:)))
2010. júl. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
91%
Hát ez igen okos érv volt... Mert édes... Jó akkor én meg befestem a macskát rózsaszínre mert olyan édes. Vagy pörköltet adok az egy hetes gyereknek mert olyan édesen eszi.... Nem való neki és kész... Nem kell forrásmegjelölés, ugyanis minden könyvben, macskás helyen ezt mondják mert ez az igazság.
2010. júl. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy meg az én macskám is evett már tejet és sosem lett olyan a bajsza mert tud nomrálisan enni. Erről ennyit. Majd ha tudsz egy normális érvet mondani hogy miért kéne neki tej akkor írhatod...
2010. júl. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2010. júl. 18. 14:58
 16/25 anonim ***** válasza:
43%

A tej minden egyes lefetyelése jótékony hatással van cicája egészségére: kalciumtartalma elősegíti a csontok megfelelő fejlődését és erősségének megőrzését, taurintartalma pedig alapvető forrása a szív és a szemek egészségének fenntartásában.


Egy cicakaja gyártó cég honlapjáról (Whiskas.hu). Ugyanitt írja:

"Sok cica természeténél fogva imádja a tejet, azonban a cicák körülbelül fele laktózérzékeny, számukra a tehéntej nem ajánlott."


Mivel pont egy általuk gyártott terméket reklámoznak ezzel a szöveggel, ezért elég biztosan mondhatom, hogy a cicák fele erős túlzás. A cicák jó része laktózérzékeny, ezt elismerem, de viszonyítva kis hányaduk.


Na így kell érvelni, nem pedig úgy, hogy mindenki tudja.

2010. júl. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
90%

Miért kéne érvelnem olyan mellett ami tény? Mert az sokkal jobb hogy olyan cuki? Itt arról van szó hogy egyesek szeretik de azt nem mondod miért érzel kényszert hogy adj neki? Hiszen más örülne neki hogy nem kell annyit költeni rá, itt meg sírtok hogy jaj nem eszik tejecskét meg színhúst?

Azon kívül a Whiskas egy szemét, nem minőségi macskaétel, épp ezért számomra nem bír semmilyen értékkel amit mondanak.

2010. júl. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
26%

Mondjál már valamit, ami igazolja, hogy tény az, amit mondasz. Ennyi erővel azt mondom, hogy vannak UFOk, ez tény és kész, nem kell érvelnem mellette.


A whiskas mióta szemét? Mondjál már egy minőségi macskakajagyártót.

2010. júl. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Acana, Orijen, Royal canin, Hill's, Iams, Almo Nature, Biomill, Happy cat, Cat chow és még sorolhatnám. :)

Különben meg minek másolgassak? Mondhatod rá, hogy "és miért bízzak xy könyvben vagy netes oldalban?".... A macskának egyszerűen nincs szüksége tejre akko sem ha semmi baja tőle. Nem értem miért én vagyok a buta ellenben te aki szerint azért kell neki tejet adni mert az cuki, milyen okos vagy...

2010. júl. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
25%

Na tanítok neked ma valamit. Egyrészt, ha mondasz valamit, ami nem triviális, akkor érvelj mellette. Ez gyakran azzal jár, hogy bemásolgatsz dolgokat. Ha a forrás megbízható, akkor hinni fognak neki.


Gyakoroljunk, mondj valami érvet arra, hogy a whiskas szemét.


Az általad felsorolt egyik gyártóról sem hallottam még semmit, még a nevét sem. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem minőségiek.


Az egyik első, amit írtam az volt, hogy édesek a macskák. Ezt én így gondolom, ez így nem érv, ez tény. Ha viszont megtanulsz olvasni és értelmezni azt, amit olvasol, akkor találni fogsz nálam még 1-2 érvet, forrásokkal alátámasztva. Ha a whiskas neked nem elég jó forrás, akkor visszajutunk a fenti feladathoz, szóval érvelj:)


Nem mondtam, hogy buta vagy, de ha ezt a vitát így folytatod tovább, mondani fogom és teljesen jogos lesz.

2010. júl. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!