Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? Kajaprobléma

Mit csináljak? Kajaprobléma

Figyelt kérdés
A cicám szeptemberben lesz 2 éves de nem eszik meg száraz tápon(Kitekat meg ilyesmik)kívül semmit.Se konzevet se semmilyen tejes cuccot vagy húst.Egyedül még a jutalomfalatot szereti.Mit csináljak?
2010. júl. 18. 13:16
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem hallottál róla semmit mert ezeket nem reklámozzák agyba főbe, nincs rá szükségük.

Ha beírod a keresőbe a nevük akkor megnézheted az összetételük és az áruk. Én nem fogok másolgatni.

És megjegyzem legalább a neved okosan lett kitalálva...

2010. júl. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%

Ha a száraztápokat nézzük,gabona és színezőanyag,ízesítő bőven van bennük.

Én nem hiszem,hogy a macska élettani igénye a magas gabonatartalom.

2010. júl. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Falusi Parasztnak:Akivel vitába szálltál annak teljesen igaza van.Az köztudott,hogy a cicák fő folyadék forrása a víz és nem a tej(annak aki tényleg foglalkozik a macsekjával).Van pár szerencsés cica,akinek nincs tőle komolyabb baja,de a többség allergiás rá,még ha te ezt nem is veszed észre.Ez egy réges régi falusi felfogás,hogy a macskát tejjel kell tömni,mert az kell neki.Nézd meg a Whiskas összetételét alig 4% húst tartalmaz,meg mindenféle darált szemetet,víz sok,tápanyag szinte nulla.Kiszáradni nem fog tőle,de jól lakni sem.Semmi baj azzal,hogy csak tápot eszik,csak figyelni kell rá,hogy igyon rendesen,ha csak úgy szereti akár folyó csappból is.A fogaiknak is jó,mert a sok szószos kajától könnyebben alakul ki náluk fogkő,ami később sok problémát okozhat.Remélem nem baj,hogy nem írtam forrást,de gondos cicatartóknál,kell hogy legyen forrás, könyv formájában,és mindben ez van.
2010. júl. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
50%

Kb 15 éve folyamatosan tartok cicát, én is vidéki vagyok, mindnek adtam tejet, soha semmi bajuk nem volt tőle. A kajálás mellé a mostani cicám is kap kb 1-1,5 deci tejet, vizet tud kint inni, bent a saját táljából nem is szereti. Szóval azt csak a macskakajagyártók találták ki, hogy a macskák több mint fele laktózérzékeny, hogy megvegyék a macskatejet több száz forintért...

Semmi baja nem lesz a cicának, ha 1 nap megiszik egy tálnyi tejet.

De hogy a kérdésre is válaszoljak: elég érdekes, hogy pl a husit nem eszi meg a cicád, az enyém már akkor a konyhába rohan, ha csak megérzi a nyers husi illatát...

Nem lehet, hogy a száraz táp ropogását szerei? szóval a kemény dolgokat? Próbálkozz csirkecsonttal.

2010. júl. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
hmm oksi:) kipróbálom
2010. júl. 20. 12:54
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!