Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák miért ilyen kiszámít...

A macskák miért ilyen kiszámíthatatlanok?

Figyelt kérdés
Húgomnak van macskája. De nem igen foglalkozik vele. Meg szoktam etetni sokszor. Kint voltam az udvaron, dolgom volt de az istenért nem hagyott békén. Követett dörgölödzött, nyalizott nagyon. Gondoltam megsimogatom. Erre megharap. Normális?? Megharapja a kezet ami enni ad? Simogatni szoktam, szóval nem azért harapott meg mert nincs hozzászokva. Jó idökben kint van, hidegben bejön. Esetleg megbolondult? Kicsit öreg, 10 éves.

2019. nov. 13. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A harapás nem feltétlenül támadás. Lehet játékos, vagy h finoman harap, akkor lehet gondoskodás jellege a cicáknál.
2019. nov. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
lehet száraz a levegő és kisül a szőre. Leggyakoribb oka a harapásnak simogatásnál. Egyébként ez csak ilyen ne basztassál már harapás. Ha rendesen harap akkor azt észre vennéd. A sok kis elektromos szikra nem esik jól neki a szőre alatt.
2019. nov. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A macskák szeretetből harapdálnak. Igen, megharapdálják szeretetből a kezet, amely enni ad. Nézz meg pár macskás videót youtube-on. Egymást is megharapdálják játékból. A macska normális. Nyugi. Jajgassál, hogy 'jaj, fáj', hogy értse, hogy ez neked kellemetlen. És mondd neki, hogy nem szabad. És lehetőleg akkor húzd el a kezed, amikor épp nem fog rá :D.
2019. nov. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A macska már csak ilyen.
2019. nov. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kutyák is kiszámíthatatlanok, mint minden ragadozó állat. Bennük van az ösztön sajnos. Megfelelő neveléssel kerülhetőek ezek. Én speciel már annyira kiismertem a cicám, hogy tudom ha beengedem a házba és a hátára fekszik, nem nyúlhatok hozzá. Utánamkap. Szerintem ilyankor jól érzi magát és nem akarja, hogy kihozzam a komfortzónájából (pl. azzal, hogy kiviszem).
2019. nov. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Ha a macska a hátára fordul, és mutatja a hasàt, azért teszi hogy simogasd meg. A kezed akarja odahuzni. Egyben a bizalom jele
2019. nov. 15. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem mindig engedi, hogy a hasához nyúljak, odakap sajnos. Érzékeny pontja. De tudom, hogy vannak olyan cicák akik kifejezetten szeretik, ha a hasukat cirógatják. 🙂
2019. nov. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!