Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandúr kiscica mellé másik...

Kandúr kiscica mellé másik kandúr vagy nőstény? És mikor?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hetes cicám, akit 5 hetesen mentettünk. Szeretnénk mellé még egy cicust. Kiscicára gondoltunk, 6-8 hetestől fölfelé, szintén mentettet.

Szerintetek kandúrt vagy nőstényt lenne érdemes hozni? Természetesen mindkettő ivartalanítva lesz minél hamarabb. Illetve most lenne érdemesebb, vagy ősszel? Mert most ugyan szűkösen, de beleférne a második cica is, viszont ősszel már több lesz a bevételünk.

Ti kit tanácsoltok? ;)


2017. jún. 29. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kandurt inkább, hasonlobb a természetük s inkább most, hogy nagyjábol egy idősek legyenek, így testvéri viszonyt alakíhatnak ki, de inkább8hetest.
2017. jún. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha ivartalanítva lesz mindkettő, akkor édes mindegy, hogy kandúrok vagy kandúr-nőstény páros. Fél éves kortól, még ivarérettség előtt érdemes ivartalaníttatni őket.

Ha belefér most az új cica, szerintem jobb lenne most elhozni az újat. Így nagyjából egyidősek lesznek, egy fejlődési fázisban. Szépen tudnának együtt játszani. Kamasz cicus mellé picit nem ajánlok, mert ők már durvábban játszanak.

Én egy másfél éves ivartalan kandúr mellé hoztam egy pöttöm nőstényt. Eleinte hűvös volt a viszony. A nagyobb nem igazán tudott mit kezdeni a picivel, félt is tőle :D. Ahogy cseperedett, nem volt köztük akkora fejlődésbeli szakadék, nagyon jó barátok lettek, imádják egymást.

2017. jún. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a neme tök mindegy, de mindenképp egyidősek legyenek, és minél előbb ereszted össze őket, annál egyszerűbb lesz összeszoktatni őket. Amíg kicsik nincs igazán rivalizálás és területvédés, így könnyebben összeszoknak, testvérekként.


Egyébként két cica nem fogyaszt ám sokkal többet, mint egy, kiváltképp, ha nagy tételben vásároltok.

2017. jún. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Igazából nem a táp árán van a hangsúly, egyrészt keveset esznek, másrészt nem is drága (most RC Mother&Babycattel etetek, ebből van még majdnem egy kiló, utána Josera Minette-re fogunk váltani), hanem elég neccesen férne bele a másik kiscica oltása. Így nem merném nyugodt szívvel hazahozni az új csöppet. :(

Augusztusban viszont már semmi nem állna az új cica útjában, mert akkor már teljes hónapra kapunk fizut, nem is rosszat, szóval akkor mar tényleg nem lenne gond. :)

Augusztusban esetleg még jó lenne? És ha igen, akkor milyen idős cicát? Vagy esetleg várjam meg, hogy a cicám 1-2 éves legyen?

2017. jún. 30. 14:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem most hozz mellé egy időst s az oltásokkal várj inkább. Sokat számit hidd el, hogy egykoruak. Tesóként fogják egymást kezelni.
2017. jún. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jövő héten érkezik a második cica, ha minden igaz. :)
2017. júl. 1. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!