Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1.5 éves nőstény, ivaros...

1.5 éves nőstény, ivaros cicám elkezdett agresszivabban viselkedni a másik cicámmal és velünk is, mitől lehet?

Figyelt kérdés
2 cicám van, a nagyobb 1.5 éves, a kicsi 6 hónapos, mindketten nőstények és még ivaros cicák. Mikor a kicsit hazahoztam kb 3 hét alatt elfogadta őt a nagy (volt hogy összebújva aludtak stb), aztán tüzelt a nagy cicám, persze tüzelés ideje alatt is sokkal agresszívabb volt a kicsivel, de azt hittem ez elmúlik a tüzelés végével, viszont nem múlt el. Oda kap a kicsinek, fúj és morog rá, illetve velünk is elkezdett kicsit másképp viselkedni (random morgások ha csak elmegyek mellette, vagy nem hagyja hogy megsimizzem). Tudom hogy ivartalanítani kell, ez meg is fog történni jövő hónapban a nagyot viszem, utána pedig majd a kicsit. Igazából csak a véleményekre lennék kíváncsi, hogy ez a viselkedés változás akkor valószínűleg a meglévő ivarosságuk miatt van?

2019. nov. 18. 20:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%
Utólsóval értek egyet, nem álvemhesség lesz ez, hanem területvédés és dominancia. A kicsi ivarérett korba lépett és a nagy félti a területét tőle. Az ivartalanítás megoldja.
2019. nov. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A kicsi nem tüzelt még, ettől függetlenül is ivaréretté válhatott?
2019. nov. 18. 21:56
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, attól még beindulhatott már a hormontermelés.
2019. nov. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
kb. 20% a valószínűsége, még korai, de nem lehetetlen.
2019. nov. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
6 hónaposan már cseppet sem korai.
2019. nov. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
14 vagyok, 15-nek igaza van, valamiért azt gondoltam, 4 hónapos. Akkor pont időszerű.
2019. nov. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!