Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti melyik rosszabbat választan...

Ti melyik rosszabbat választanátok?

Figyelt kérdés

Adott egy kandúr cica, a helyi boltnál. Etetik, de csak kint lehet, nincs melegedési lehetősége, és egy 2 sávos út van a bolt előtt...

Hetek óta keresek neki gazdit, de senki nem vállalja.

Jön a hideg... Nekem tavasszal tűnt el a cicám, nagyon fájdalmas volt, megfogadtam, hogy többet így ebbe a körülménybe nem vállalok. És akkor a körülmények: egy szobás mini garzon, hatalmas kerttel. Allergiás férj, aki miatt a cica nem lehet csak benti, amíg dolgozunk, kint lenne. Mellék utca, nem nagy forgalmú út, közvetlen szomszédok kutya mentesek, rajtuk kívül viszont sok kutya az utcában. A férjem vállalná a gyógyszer szedését, mert szeretné ő is, ahogy az előzőt is, így éjszaka bejöhetne. Tavasszal nagyobb lakásba/házba költözünk, ahol már nem lenne kérdés, hogy vállaljuk.

A dilemma, hogy nem bírom ki, ha elhozzuk, és ő is eltűnik egyik napról a másikra, mint az előző. Ugyanakkor attól is félek, ha nem segítünk, elindul meleg helyet keresni és elütik, vagy más szörnyűség történik... Ti mit tennétek?


2019. nov. 21. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanakkor attól is félek, ha nem segítünk, elindul meleg helyet keresni és elütik, vagy más szörnyűség történik..."


Ha elviszed is kinti lenne nagyrészt, szóval pont ugyanezek a veszélyek fenyegetik akkor is. Főleg, hogy tűnt el, pusztult el így macskád, tehát a veszély valós. Ha a hatalmas kertbe tudtok felhúzni egy kifutót, vagy a kerítést macskabiztossá tenni (és a cicának csinálni egy olyan kuckót, ahová elbújhat a hideg elől), akkor megéri.

Mivel ezt nyilván nem fogod vállalni, ha nemsoká költöztök, én nem vinném el ilyen szituban, helyette kérném állatvédő szervezetek segítségét. Írj az állatmentő sereg cicás osztagának, ők tudnak abban segíteni, hogy milyen szervezet illetékes a környéken.

2019. nov. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, a költözés miatt nem fektetnék itt ilyenbe már. Ha házat tudunk venni, ott megcsinálnám, lakásba meg nincs ilyen gond.

Kandúr révén, én viszont ivartalanítanám, amivel talán több esélye lenne, és nálunk nincs forgalom, míg a bolt előtt van.

2019. nov. 21. 12:36
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Fogad mar be miert kerdes ez
2019. nov. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Addig gondolkozol amíg valaki eluti.


Vidd már haza szegény macskát. Minden jot meg tudsz adni egy koborcicának, és itt nyafizol.

2019. nov. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem nyafogok, csak ott már megszokta, nálunk még nem. Nem sokat vagyunk otthon, félek, hogy "unalmában" visszaindulna pl. a bolthoz (10 p séta) és úgy ütik el.
2019. nov. 21. 14:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Haza vinném.

Párod előtt le a kalappal, hogy allergiásan is bevallalná.

2019. nov. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
En hazavinnem. De a szomszedlanynak nem engedtek a szulei hogy hazavigye a talalt cicat, hat kirakott neki egy kartondobozt ronggyal, hogy abban melegedhessen. Eteti is, bevalt. Ez tavaly telen volt.
2019. nov. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én hazavinném (ahogy haza is szoktam :D).

Viszont ilyenkor célszerű bent tartani pár napot és fokozatosan kiszoktatni, nem kiengedni a világba, mert akkor valóban elmegy és az életben nem talál többet vissza.

2019. nov. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Zárt kifutó ilyen mini szigetelt macskaméretű házikóval?

Az végülis csak par oszlop,meg csirkeháló és némi fa meg hungarocel.

2019. nov. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!