Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért zabálnak bele mindenbe...

Miért zabálnak bele mindenbe a macskák?

Figyelt kérdés

Van két macskánk. Jó minőségű tápot esznek, mindig van előttük mégis mindenbe belezabálnak.

Nem lehet elől hagynia semmi, mert másznak fel a pultra, a gáztűzhelyre, eszik a főtt kaját, az üres zsemlét, a péksüteményeket, akár sós, akár édes, az üres kifőtt tésztát, kukáznak, szedik ki belőle a 3 napos száraz zsemlét.

Van, hogy előbb esznek a főtt kajából, mint mi. Múltkor ki is dobtam egy az egyben az egészet.

A mosogatóban nyalogatják a tányérokat.

Szoktak húst is kapni, néha alutasakost. Ilyenkor követelőznek, van, hogy 2 napig nem esznek tápot, mert a húst várják. Mindig nem ehetnek azt sem.

Kezdek belefáradni ebbe, minden napos a dolog. Mit tehetnék ellene?



2019. nov. 24. 10:29
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Mikor eszünk akkor is jönnek, aztán nyúlkálnak a kaja után a lábukkal, a kezünkből kivennék.

A legszebb az egészben, hogy ha le van nekik rakva a tányérukba, akkor nem kell nekik semmi, csak a pultról, gáztűzhelyről, asztalról.

2019. nov. 24. 10:33
 2/17 anonim ***** válasza:
43%

Valami mégsem stimmelhet az étkeztetésükkel, vagy a nevelésükkel, mert nekem világ életemben voltak és vannak benti macskáim, de teljesen ismeretlen a probléma, amiről írsz.

Eleve nem mászkálnak asztalon, pulton, mosogatónál, a kajánál sem kéregetnek. Ez utóbbi inkább kutyatulajdonság, de ott is csak azoknál, ahol hozzászoktatták őket a kajálás közbeni dobálással.

2019. nov. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a saját történeteimet hallanám..

Mert macska, mindent el kell pakolni előlük, kíváncsiak. És mielőtt valaki azt mondaná, hogy nem lettek nevelve, de igen, és azt is pontosan tudják, hogy rosszat csinálnak, csak nem érdekli őket!

2019. nov. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hiába vannak nevelve, hiába van rájuk szólva szépen, csúnyán, kaptak már pofont is, ez van, semmi nem használ.
2019. nov. 24. 11:19
 5/17 A kérdező kommentje:
Ők is szarnak rá mindenre. Ma összekészítettem a kukászsákot, hogy leviszem, hát kirágták, mert volt benne zsemle. Elzavartam onnan őket, 10 másodperc múlva ott voltak megint és megint.
2019. nov. 24. 11:22
 6/17 anonim ***** válasza:
13%
Nincs megnevelve akkor, ilyen egyszerű. Nálam a macska mindig tudta a helyét, megtanulta, hogy se az asztalra nem mehet fel, se a kajához ott nem nyúlhat bár tény, hogy amúgy minden el van rakva a helyére, nincs őrizetlenül hagyva, nagy ritkán ha még hűtőbe rakás előtt valaminek hűlnie kell. Nem nyúlt soha hozzá, csak kunyerálni szokott, mikor mi eszünk, de akkor is csendben a földön ülve várja a sorát.
2019. nov. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem tudok már mit csinálni velük, az egyik akkor se zavartatja magát, ha itt vagyok, tök nyugodtan felugrik a pultra, többszöri figyelmeztetés ellenére is.
2019. nov. 24. 13:05
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen nevelés kérdése. Nekem 5 van, ebből 3 tiszteletben tartja, hogy az asztal és a konyhabútor tabu. A mi kajánkat le sem sz4rják, nyers húst is hagyhatok a pulton, nem nyúlnak hozzá. A negyediket ugyanúgy neveltem, de ő tojik mindenre, lazán felmegy a konyhapultra, de a konyhaszekrény tetéjre is. Volt, hogy a spájzban kirágta a száraz tésztás zacskót, és lazán kiszedi a szatyorból a pékárut. Úgy próbáljuk megoldani, hogy egyszerűen nem hagyunk ilyen dolgokat ott, ahol ő hozzáférhet. Az ötödik cicó még kicsi, szerintem ő is meg fogja szokni a szabályokat, de sajnos a negyedik nincs rá jó hatással. Egyelőre ha látja, hogy a másik felmegy a konyhapultra, akkor menne utána, de mindig rászólunk, nem akarom ráhagyni. Szerintem ez azzal is összefüggésben van, hogy mennyire válogatós az adott macska. Nekem a 3 baromi finnyás, a megszokott tápjukon kívül kb. semmit nem esznek meg, gondolom ezért sem érdekli őket a konyha és a mi kajánk.
2019. nov. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szerintem sem nevelés kérdése. Nem lehet hatni rájuk. Múltkor nyitom ki a hűtő ajtót, erre a macska beugrik a hűtőbe... Nagyon mérges tudok lenni ilyenkor rájuk. Úgy csinálnak, mintha éheztetve lennének, állandóan kutatnak a konyhában.
2019. nov. 25. 08:55
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

:D :D Mert macskák.

Nem tudsz mit csinálni. Amelyik ilyen, az ilyen. A miénk pl. nem hajlandó csak az ágyon aludni, pedig ott van neki a 180cm magas fullos kaparófa plüss párnákkal..

Tegnap almàt csócsált, mert én azt ettem, az biztos jó és azonnal kell neki is ennie. Mondom jól van, szimatold meg, te nem sze.. mire kimondtam volna beleharapott. Feleszi a leeső ruha szöszmöszt, almot, a hajam.. Fél pillanat alatt gondolkodás nélkül mindent megeszik!!!

Hozzáteszem, teljesen egészséges cica, csak a macskakonzervtől fosik!

2019. nov. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!