Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A sziámi cicámnak a hátsó...

A sziámi cicámnak a hátsó lábain nagyon hosszú és vastag a köröm. Így kaptuk és szerintem őt is zavarja mert beleakad mindenbe. Emeletben lakunk de van koptatója. Le lehet vágni valamivel?

Figyelt kérdés
2009. nov. 27. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy speciális körömvágó -macskakarom-vágó- biztonságos, mert nem tudod vele megvágni, de a le a karmait lerövidítheted.
2009. nov. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Le lehet vágni belőle, csak ne túl sokat, nehogy belevágj az idegbe, mert az nagyon fájdalmas.
2009. nov. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én körömcsipesszel szoktam vágni a cicám karmát. A legjobb félig alvós állapotában csinálni, akkor egyszerre többet is enged. Arra nagyon kell vigyázni, hogy ne vágj bele az idegekbe, ha fény felé fordítod, látszik, hogy hol kezdődik az a rész. Én az elülső mancsán is megcsinálom, mert sokszor gyömöszköl :)
2009. nov. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Én is körömcsipesszel szoktam vágni a cicámnak. Nekünk az a mórszer jött be, hogy egy pihe-puha pokrócba csavarom bele úgy, hogy a fejecskéje és az éppen "vágandó" lába lógjon ki. Ebben még dorombol is körömvágás közben :)

Ollóval szerintem nem érdemes próbálkozni, azzal megsértheted, mert vastagabbak a körmei az embernél.

A köröm elejében erek és idegek futnak, ha ebbe belevágsz, az fájdalmas és nagyon csúnyán vérzik. Fehér körmű cicáknál ezt nagyon szépen lehet látni, fekete körömnél át lehet erősebb fénnyel világítani.

Ha nem mered megkockáztatni, akkor állatorvos pillanatok alatt viszonylag olcsón levágja neki.

2009. nov. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyit, hogy ha még pici, akkor természetes, hogy beleakad mindenbe a körme. Kölyökként még csak tanulgatja használni őket :) Idővel megtanulja, és nem lesz gond vele.
2009. nov. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!