Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fortélyokkal lehet egy...

Milyen fortélyokkal lehet egy macskát bevarázsolni a hordozóba?

Figyelt kérdés
Ma állatorvoshoz kellett volna vinnem, de képtelen voltam egyedül bedobozolni, pedig sokmindent kipróbáltam. Először játékosan probáltuk megismertetni vele a hordozót, de nem érdekli, inkább elkerüli. Probáltam már minden iránybol és módon beletuszakolni vagy csalogatni, de megmakacsolja magát és valahogy szétrugja, sikitva menekül. Probáltam takaroba csavarni, de azt is szétrugta. Lehet, hogy rossz a technikám. Van erre valami bevált modszeretek? Valahogy csak bele lehet tenni! Most le kellett mondanom az idöpontot. Az már biztos, hogy olyan idöpontra tesszük át a vizsgálatot, mikor mindenki itthon lesz. Közös erövel talán csak sikerülni fog. De szétkarmoltatni sem akarjuk magunkat.
2019. nov. 25. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Olyan hordozót vegyél, amibe felülről is bele lehet rakni! Akkor nem fog tudni a peremekben megkapaszkodni!
2019. nov. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Nyakánál megfogod és betömöd.
2019. nov. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Hordozót állítsd fel, hogy az ajtaja felfelé nézzen, és lógasd bele a macskát grabancnál fogva (akkor ugye ellazul, kevésbé kapálózik). Ha rácsuktad az ajtót, akkor óvatosan vissza tudod fordítani a talpára.

Ezt nekünk cicamentő javasolta anno első macskánál, amelyik utálta a hordozót.

2019. nov. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Vadidegen macskákat, akik a házhoz jártak csalogattam be szállítódobozba, hogy ivartalanítani vigyem őket. Tápot raktam le a doboztól pár méterre egy sávon, ami a dobozba vezetett, semmilyen fizikai behatás nem kellett a macskának, mert magától bementek. Hármat csaltam így be. A macskádnak ne adj legalább egy napig enni, és így próbáld meg. Befog menni a kajáért tutira!
2019. nov. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Metionin ***** válasza:
89%
Én betanítottam kiskorában, hogy megkopogtatom a hordozó tetejét és akkor bele kell mászni. Meg alapból nem társította rossz emlékekkel a hordozót, mindig szem előtt volt, sokszor aludt benne napközben ha kifáradt a játékban. Hordozófóbiás jószágot viszont úgy szoktam, hogy grabancnál fogva teszem be, mint ahogy az anya viszi a kölyköt. Bennük van egy reflex hogy attól mozdulatlanná dermednek. Ha elöl nyitós a hordozó, akkor fel is fordíthatod amíg beleteszed a macsekot.
2019. nov. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Én összefogom egyik kezemmel ez első két lábát, a másikkal a hátsó két lábát és bezuttyintom. És villámgyorsan rázárom sz ajtót.
2019. nov. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Soha nem kellett az én cicámmal kínlódni. :) Leteszem a hordozót a padlóra, ő meg olyan kíváncsi, hogy óvatosan beteszi a mancsát, én meg gyorsan belököm. :) Az állatorvosnál meg nincs gond visszatenni, mert alig várja hogy szabaduljon a doktortól, így önként bebújik. :)
2019. nov. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket! Sajnos a grabancánál megfogni nem is jutott eszembe. Hét a mi macskánk makacs mint az öszvér és nem lehet átverni. Nem lehet rossz emléke a hordozórol, de mégis óvakodik tőle. Probáltam én is kajával, jétékkal becsalogatni, de inkább éhen halna.
2019. nov. 25. 14:17
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Én is a hordozó "felülről megtömését" javaslom, előző cicámnál csak ezzel a módszerrel sikerült. Fontos, hogy ne érezze meg, készülsz valamire. Egy kisebb helységbe állítsd fel a dobozt nyílással felfelé, de ő ezt ne lássa. Viselkedj természetesen, simogasd, aztán egy határozott mozdulattal kapd el, próbált lefogni a lábait amennyire lehet és gyorsan "pottyantsd" bele a ládába. Nyomd le a buksiját és fejtsd le a mancsait a hordozó pereméről. Ha ez megvan, gyorsan tedd rá az ajtót és fordítsd normális helyzetbe. Visszafelé nem kell erre a tortúrára számítani, az orvosnál már önként és dalolva bele fog menni.
2019. nov. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is az ajtajánál felállított dobozba teszem be a grabannál fogva az egyik kezemmel. Másikkal a hóna alatt fogom, felnőtt macska már nagy súlyú, hogy elbírja a grabanca, nem akarok neki fájdalmat okozni. Szóval egyik kéz a grabanc másik a hóna alatt és belelógatom.
2019. nov. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!