Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan irtsam ki a cicámból a...

Hogyan irtsam ki a cicámból a bolhát?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 hónapos cicám. 4napja mikor hozzám került láttam, hogy bolhás. Másnap a dmbe vettem bolhairtó cseppet, de egyáltalán nem használ. Nyakörvet vegyek neki? Milyen márkát érdemes?

2019. nov. 28. 00:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, hogy ott milyen márkát lehet venni, de 2-3 nap az még nem jelenti, hogy nem hat. Nyakörvet nem ajánlom. Legközelebb állat patikában, vagy kereskedésben vedd! Sikerült egyáltalán a bőrére tenni?
2019. nov. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi Virbac Effipro sprayt használtunk, állatgyógyszertárban lehet kapni. Azt mondta az állatorvos ugyanaz mint a Frontline csak olcsóbb. A hatóanyag ugyanaz, csak a vivőanyag más. Nekünk bejött.
2019. nov. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vactra cat az ami mekünk mindíg használt. De alaposan fel is kell porszívózni mert a petét a környezetbe rakják.
2019. nov. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
* Vectra cat
2019. nov. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen bolha irtót alkalmazol előtte kérd ki az állatorvos tanácsát, mert egyrészt nem ugyanaz kell kutyának macskának, másrészt kor és testsúly szerint különböző mennyiség kell!
2019. nov. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én cicámnak a Fipromax vált be. A Fressnapfban kapható.
2019. nov. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm most hozott el háztól egy kölyök cicát, szintén bolhafészek a lelkem. A doki azt mondta nyugodtan fürdesse meg és utálja kezelje bolhacseppel, ha 2 hét múlva is van bolha, akkor ismét pancsi, megint csepp. Plusz féreghajtásra is figyelj, mert ezek kukacosak is, ha nem fordítottak rá figyelmet.
2019. nov. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amit még javaslok: ún. porfésűvel (ez sűrűfogú) naponta többször fésüld át. A fogak közé szorult bolhát össze tudod nyomni.
2019. nov. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Valaki nem tudja hogy a macskának lehet attól baja ha cseppentő véletlen a szőrére ment és lenyalja?
2019. nov. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A lapockái közé kell cseppenteni, kicsit szét húzod a szőrét és eldörzsölöd. Azért a lapockái közé kell, mert ort nem éri el, nem tudja kenyalni.
2019. nov. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!