Kezdőoldal » Állatok » Macskák » HOgyan írtsam, szedjem ki a...

HOgyan írtsam, szedjem ki a cicámból a bolhát?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos nőstény házicicám (benti cica) Nem régen kaptuk egy ismerőstől elvittük állatorvoshoz kilett ivartalanítva stb. De bolhás! Vettünk neki nyakörvet 3 hónapig volt rajta már 2 hónapja kezeljük cseppekkel de semmi... Megfürdetni nem tudom mert ha meglátja a vizet gyorsan elbújik. Próbáltam már tetű fésűvel megfésülni de nem jött ki 1 db sem. A házban nincs bolha mivel panelházban lakunk és senki nem dolgozik olyan helyen!
2010. febr. 16. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
próbáld meg megfürdetni =S de vegyél valami vastag kesztyűt fel, mert nagyon karmol
2010. febr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vegyél állatorvosnál, vagy állatgyógyszertárban advantage cseppet. A nyakánál, -ahol nem tudja lenyalni magáról- a bőrére csepegtesd rá, minimum 1 hónapig bolhamentes lesz. Mi évente csak 2x, tavasszal és ősszel veszünk a kinti állatokra és bolhamentesek. Kb. 1500- 2000 Ft. A kezelés előtt és után 2-2 napig ne fürdesd meg.
2010. febr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is csak a fürdetést tudnám javasolni, egy műanyag vödörbe engedj 38 fokos vizet az aljára tegyél törölközőt, hogy ne érezze instabilnak, és a cicát kend be bolhasamponnal simogatva, bugyoláld be egy törölközőbe és azzal együtt tedd óvatosan a vízbe. Így az enyimek ne utálták egyáltalán. Két fürdetéstől kijött az összes bolha.
2010. febr. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
látsz benne bolhát,vagy honnan veszed? Ha panelmacska, elvileg már nem az
2010. febr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen ! A szeme felett ahol ritkább a szőr már láttam szaladgálni!
2010. febr. 16. 21:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Frontline combo.

Minden más felesleges próbálkozás, én is végigcsináltam mindent, csak utána még a szobából is ki kellett irtani a bolhákat, ahová a macska bevitte.

Igaz, kicsit drága, de egy-két hónapra elég.

Doki mondta, h. a nyakörvet semmiképpen sem ajánlja, nem jó semmire (viszont remekül passzol az én kicsikém szép, borostyánszín szemeihez...:)).

2010. febr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!