Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Ő fajtiszta brit rövidszőrűnek látszik?

[link]

[link]

[link]

Szerintem igen, de úgy alakult, hogy az előző tulajdonosától nem kaptuk meg a hozzá állítólag tartozó törzskönyvet, ezért édesanyám "fél" az átveréstől.

nov. 28. 14:50  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Igen, de nem értem, hogy mi a jelentősége, ha nem tenyészteni akarjátok! Amit törzskönyv nélkül nem is lehet.

Amit csinál s "tenyésztő" szaporításnak hívják, minél kevesebb költségből a legnagyobb hasznot húzni; de ettől fajtatiszta lehet a macska.

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont nov. 28. 15:18 Privát üzenet

Csak a törzskönyv igazolhatja fajTAtisztaságát, másképpen "csak" fajtajellegű keveréknek számít.

De amúgy miért számít? Maskaszisza akkor is ha nem tisztavérű.

Nekem amúgy egy brit-sziámi mixem van meg egy perzsa-bengáli mixem és sokkal "érdekesebbek" és egészségesebbek.

Persze ha Nektek fontos ez, akkor nem szóltam, csak azt próbáltam megmagyarázni, hogy ha keverék is, attól még szeretnivaló és a Tiétek.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/11Időpont nov. 28. 15:25 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Anyám csinál belőle elvi kérdést, nekem ugyan nem fontos, főleg, hogy még szépnek is látom.

# 3/11Időpont nov. 28. 15:56 Privát üzenet
Bocsi, hogy OFF de írtó cukiiii :D

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/11Időpont nov. 28. 16:03 Privát üzenet

Nekem is törzskönyvezett brit shorthair cicám van.

Kicsinek így nézett ki.

[link]

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/11Időpont nov. 28. 16:13 Privát üzenet

#5-ös, mint egy sima házi cirmos:)

Kicsinek nehéz megkülönböztetni, sokszor felnőttnek is, amúgy szép cica:)

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/11Időpont nov. 28. 16:15 Privát üzenet

Az első képen milyen arcot vág.:))

És a szeme...

Nagyon szép.

Pénzért vettétek? Mert ennyire fontos a torzskonyv.

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/11Időpont nov. 28. 17:45 Privát üzenet

Most így néz ki. Anyja ilyen fajta, az apja szürke.

[link]

Törzskönyv van, de mi nem tenyésztjük. Ivartalanítottuk.

5-ös vagyok.

Lehet képen nem jön át, de szép kerek feje van ami a brit shorthair fő jellegzetessége

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/11Időpont nov. 28. 17:51 Privát üzenet

Úristen milyen gyönyörű! 5-ös válaszoló 2.kommentje. Felnőttként már látszik a fajtajelleg. Nagyon szép!!

(6-os voltam)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/11Időpont nov. 28. 18:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kifejlett korukban szerintem is látványosabban térnek el a házi macskáktól (meg a többi fajtától). Hasonlít az enyém/miénk a #8-as komment linkjére, de nekem annál sajnos csak rosszabb minőségű képeim vannak.

[link]

A szőre NAGYON dús és puha.

Pénzért, bár sikerült viszonylag alacsony összegre lealkudnunk az árát, gyorsan "meg akartak szabadulni" tőle. Aztán kiderült, hogy combnyaktöréses, és akitől hoztuk, nem volt hajlandó egy fillért sem beleadni a műtétébe, úgyhogy végül többet költöttünk rá, mintha egészséges cicát vettünk volna másik tenyésztőtől. :D

# 10/11Időpont nov. 28. 20:04 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ismertek (megbízható) Brit hosszőszőrű tenyészetet Magyarországon, vagy mindenképpen külföldi tenyésztőt keressek?
Beit macskát egy tenyésztőnek kell szűrnie valamilyen jellemző betegségre?
Milyen fajta cicát vegyek? Házit vagy valami egzotikusat? Nagyon tetszenek a burma cicák, és a maine coon cicák, de sajnos a fajtiszta cicákkal - Brit cicákkal- rossz...
Szeretnék egy fajtiszta cicát, viszont hagynám hogy kedvére járkáljon ki/be a lakásból/ba. Szerintetek egy brit rövidszőrűnél/ragdoll cicánál meg lehet ezt csinálni?
Fajtiszta brit macskát keresek. Maximum 10000 ft értékben?
Nektek tetszik ez a kennel?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

ArgumCity 728

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!