Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ő fajtiszta brit rövidszőrűnek...

Ő fajtiszta brit rövidszőrűnek látszik?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

Szerintem igen, de úgy alakult, hogy az előző tulajdonosától nem kaptuk meg a hozzá állítólag tartozó törzskönyvet, ezért édesanyám "fél" az átveréstől.


2019. nov. 28. 14:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Igen, de nem értem, hogy mi a jelentősége, ha nem tenyészteni akarjátok! Amit törzskönyv nélkül nem is lehet.

Amit csinál s "tenyésztő" szaporításnak hívják, minél kevesebb költségből a legnagyobb hasznot húzni; de ettől fajtatiszta lehet a macska.

2019. nov. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Csak a törzskönyv igazolhatja fajTAtisztaságát, másképpen "csak" fajtajellegű keveréknek számít.

De amúgy miért számít? Maskaszisza akkor is ha nem tisztavérű.

Nekem amúgy egy brit-sziámi mixem van meg egy perzsa-bengáli mixem és sokkal "érdekesebbek" és egészségesebbek.

Persze ha Nektek fontos ez, akkor nem szóltam, csak azt próbáltam megmagyarázni, hogy ha keverék is, attól még szeretnivaló és a Tiétek.

2019. nov. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Anyám csinál belőle elvi kérdést, nekem ugyan nem fontos, főleg, hogy még szépnek is látom.
2019. nov. 28. 15:56
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, hogy OFF de írtó cukiiii :D
2019. nov. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is törzskönyvezett brit shorthair cicám van.

Kicsinek így nézett ki.

[link]

2019. nov. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

#5-ös, mint egy sima házi cirmos:)

Kicsinek nehéz megkülönböztetni, sokszor felnőttnek is, amúgy szép cica:)

2019. nov. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Az első képen milyen arcot vág.:))

És a szeme...

Nagyon szép.


Pénzért vettétek? Mert ennyire fontos a torzskonyv.

2019. nov. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Most így néz ki. Anyja ilyen fajta, az apja szürke.

[link]

Törzskönyv van, de mi nem tenyésztjük. Ivartalanítottuk.

5-ös vagyok.

Lehet képen nem jön át, de szép kerek feje van ami a brit shorthair fő jellegzetessége

2019. nov. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Úristen milyen gyönyörű! 5-ös válaszoló 2.kommentje. Felnőttként már látszik a fajtajelleg. Nagyon szép!!

(6-os voltam)

2019. nov. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kifejlett korukban szerintem is látványosabban térnek el a házi macskáktól (meg a többi fajtától). Hasonlít az enyém/miénk a #8-as komment linkjére, de nekem annál sajnos csak rosszabb minőségű képeim vannak.

[link]

A szőre NAGYON dús és puha.


#7

Pénzért, bár sikerült viszonylag alacsony összegre lealkudnunk az árát, gyorsan "meg akartak szabadulni" tőle. Aztán kiderült, hogy combnyaktöréses, és akitől hoztuk, nem volt hajlandó egy fillért sem beleadni a műtétébe, úgyhogy végül többet költöttünk rá, mintha egészséges cicát vettünk volna másik tenyésztőtől. :D

2019. nov. 28. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!