Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cica tényleg elkapja a...

A cica tényleg elkapja a kiscsibét ha nyers csirkehússal van etetve?

Figyelt kérdés
Én gyakran adok nekik nyersen csirkehúst, nagyon szeretik, de anyósom azt mondta ne adjak nekik, mert majd megeszik a csibéket is. Vagy nem ezen múlik?
2019. dec. 4. 10:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Ez ritka nagy butaság.
2019. dec. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Viszont hiába eteted prémium táppal, ha éhes, levadássza.
2019. dec. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem ezen múlik. Én sosem adtam a macskáimnak egérhúst, mégis fognak maguknak egeret, pockot, ha úgy adódik. Nyáron elég sok bogarat, lepkét levadásznak.

A kiscsibéket el kell zárni, hogy macskák és más ragadozók ne tudják őket elkapni, vagy kell melléjük egy jó kakas, megbízható kutya, hogy megvédje őket.

2019. dec. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A macskában elég nagy a vadászösztön, akkor is, ha nem éhes. Legfeljebb nem eszi meg, hanem elviszi Neked ajándékba, csupa szeretetből. Megtiltani nem tudod neki, nem tudja, hogy rosszat csinál ha megöl egy kiscsirkét.

Persze nem minden cica ilyen. Látni olyan házi videókat, ahol együtt alszik a macska más apró házi kedvenccel.

2019. dec. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így gondoltam. Nem éheznek természetesen, sőt dagik már, de néha hobbiból fognak egeret, és sajnos néha madarat is. Szerencsére most bent tespednek, de félek a tavasztól. Még fiatalok, mostanra nagyon nagyra nőttek, de majd teszünk óvintézkedéseket.
2019. dec. 4. 11:18
 6/13 anonim ***** válasza:
23%
Ha sötétedés előtt beviszed a lakásba, és csak világosban engeded ki, akkor nem tudja leszedni a fészkeiken alvó madarakat éjjel.
2019. dec. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
13%
Azért ez így nem EGÉSZEN igaz, de tény hogy a nyers hústól szívesebben mennek vadászni. Mi éppen ezért főzni szoktuk nekik a húst.
2019. dec. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
A macska ragadozó, benne van az ösztöneiben. Nem az éhségen, vagy azon múlik a dolog hogy rászokik a csirke ízére, hanem, ha az ösztön előjön belőle, akkor vadászni fog, teljesen mindegy a körülmény. Néha meg se eszi, csak megöli. Állítólag a házi macska a legvérmesebb ragadozó az állatvilágban, nincs hozzá hasonló lény aki kedvtelésből vadászik. De ha NAGYON jól nevelt, talán nem fogja bántani. De én nem bíznám rá a baromfiudvar békéjét :)
2019. dec. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Biztosan múlik azért valamennyire az etetésen is. Én a szüleimre nagyon mérges vagyok, mert ők csak száraz táppal etetik a cicájukat, ráadásul Friskiessel, és szerintük teljesen normális, hogy a macska eljár vadászni, hogy húst egyen. Attól független, hogy ivartalanított, napi programja a vadászat és az elcsellengés. És panaszkodnak, mikor sérülésekkel jön haza és hogy már megint mennyit kellett költeni orvosra. De hiába pofázom nekik, hogy rendesen kéne etetni, ilyeneket mondanak, hogy még az orvos is azt mondta, hogy elég neki a száraz táp, majd vadászik magának amit akar. Arról nem beszélve, hogy az is tök természetes hogy megfogja a gyíkokat, ami védett állat. Mondom nekik, hogy ha az orvos ilyent mond, akkor érdemes lecserélni, de nem hisznek nekem. Tudom, ez már nem a témához tartozik, de úgy felhúzom magam folyton ezen. Főleg azon, hogy nem tudok rájuk hatni. Arra gondoltam Karácsonyra veszek nekik minőségi tápot, hátha a macska végre jóllakik az életben és ők is rájönnek, hogy nem mászkál el annyit, ha kiegyensúlyozott a tápláléka. Bár már rászokott és hobbiból is csinálná. Egyébként nem sovány a cica.

Nálunk talán egy nyár alatt két madár esett áldozatul, pedig három cicánk van. Nem másznak fel fészekbe, csak akkor piszkálja a fantáziájukat, ha itt mászkál a talajon.

2019. dec. 4. 14:00
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezen múlik. Mindegy, mivel van etetve ilyen szempontból, a vadászösztönét ez nem befolyásolja. Maximum ha nem éhes, nem eszi meg a csibét, de ettől még elkaphatja és megölheti.
2019. dec. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!