Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartók! Lehet pár kérdésem?

Macskatartók! Lehet pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Gondolkozok egy cica hazahozatalán, de panelban lakok, és nem szívesen zárnék be egy alapból kíváncsi természetű, önálló állatot a négy fal közé, hogy az ablakból szemlélje a külvilágot. Levihetem sétálni, vagy egy panelmacskának ez túl sok stressz?

Oltások. Voltak régen macskáink, kertes házban, akik ivartalanítva voltak, de oltva sosem. Betegek nem lettek, pedig tényleg mindenfele elmászkálhattak. Szükséges egy panelban lakó cicát oltani? És ha igen, mi ellen?

Táplálása. Azt tudom, hogy a kutyával ellentétben a macska teljesen húsevő állat. Etethetem csak hússal, vagy kell mellé szilárd táp? Esetleg van a nyersetetésnek macskás verziója?

És az utolsó kérdésem az, hogy akinek van macskával tapasztalata, az mennyire tudta megtanítani alap dolgokra? Értem itt például azt, hogy nem mehet bizonyos helyekre, nem mászkálhat a konyhapulton.

És természetesen egyéb macskás tapasztalatokat is szívesen várok! :)



2017. ápr. 28. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Nekem voltak kinti-benti,illetve csak benti cicáim is. Egy ismerősömnek -panelban- 4 maine coon macskája van,sosem viszi őket sétálni.(Nagyon jól tartja őket)Szóval szerintem ez nem szükséges.

Oltások.

A macskanátha és a vírusos gyomor és bélgyulladás (panleukopenia) és a leucosis akár lakásban tartott állatokra is ráragadhat cseppfertőzéssel, ragályfogó anyagok, pl. a gazdi ruházatának a közvetítésével. beadatnám mindenképpen,bár az én cicáim sajnos sosem voltak oltva,de nem is betegség vitte el őket.(Legtöbbször autó gázolta el őket..)


Ajánlott oltási program macskáknak

7. hét - kombinált oltás: macskanátha, panleucopenia (macskák parvovírusa)

9. hét - kombinált oltás 2.

11. hét - leucosis oltás

13. hét - leucosis oltás 2.

15. hét - FIP (fertőző hashártyagyulladás - macskák coronavírusa)

17. hét - FIP 2.

19. hét - veszettség oltás (kijáró macskák esetén)

6. hónap - veszettség oltás 2.


Az én cicáim mindig kunyiztak házi kosztból is,pl. a babot szerették,de nem kaptak sokszor/sokat.

Etetheted száraztáppal,konzervvel,illetve


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__4101962-mac..


A konyhapultos kérdésedre nem tudok válaszolni,szerintem inkább csukd ki a konyhából,amíg nem vagy otthon.

A legutóbbi macskám pacsit adott (videóm is van :D)

2017. ápr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A mi cicánk a panelba is kijárós volt.Megpróbálkozhatsz a pórázon sétáltatással,de a cicák többsége nem szereti.Ha kijárós lesz a cica akkor mindenképp oltasd,ha lehet minden ellen.A cicák gyorsan megértik,hogy mit szeretnél,igazából nem is kell őket tanítani.Bár az nem biztos,hogy,akkor sem fognak felmenni a tiltott helyekre,ha nem látod.
2017. ápr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eddig ideiglenesen volt cicám csak, de vele előfordult, hogy úgy keltünk reggel, hogy a fejemen aludt, ami, hát, a reggeli ürítés után nem volt túl kellemes.

2017. ápr. 28. 19:13
 4/6 anonim ***** válasza:
A cicák nagyon könnyen hozzászoknak a panel élethez, sétáltatni ha akarod viheted, de nem igénylik inkább a kényelmet keresik. Etetés macerás, mert ha valami nagyon ízlik neki csak azt hajlandó enni:D nyers húst én sosem adtam neki, de a házi kosztot szereti, na meg a kuncsorgást:D enni nem igen lehet mellette. törékeny dolgokat ne hagy elől mert mindenhova felugrál felmászik és bizony ha útban van le is löki:D A kaparófa helyett az ágy oldalán élesíti a körmét, cicakosara van nem alszik benne, a levetett ruháimon viszont szeret szundítani. És persze a szőre ami mindenhol ott van. Kárpótlás is van jócskán, kedves dorombolós bújós :)
2017. ápr. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A szőr nem aggaszt, egy német juhászkutyával élek együtt, vedlésnél alap a napi porszívózás, egy macska nem tud többet produkálni nála. :)

2017. ápr. 28. 19:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 4 éves brit shorthair cicám van. Kertes házban élek, mégis csak benti cica. Nem is vágyik ki (pedig lehetőség adott, bármikor kimehetne az ajtón) Egyszer 2 éve kimászott a konyha ablakon. Úgy megijedt,hogy rögtön visszarohant a házba, fel a hálószobába az ágy alá..

Én a cicust száraz táppal, és tasakos kajával etetem. Kitapasztalható, hogy mit szeret, és mit nem.

Pl: A macskám imádja a gépsonkát és a tejszínhabot (ezek a jutalom falatkái) imádja a lazacos, halas, csirkés, ételeket. Marhással hadilábon áll. Lenyalja a szószt de a húst ott hagyja. Van kedvenc márkájú étel amiből képes rengeteget enni. Voltaképpen olyanok mint a gyerekek. Ha imádja, ízlik neki akkor zabálna folyamatosan. Ha utálja akkor mártírkodik, és oscar díjas alakítású "éh halál küszöbén álló" szerepért adja elő. Hiába ragadozó a nyers húst nem hajlandó megenni. (de a rántott csirkemell jöhet)

A macskák zöme öntörvényű. Tanítani csak akkor lehet ha ő akarja, és ilyenkor is sok-sok idő kell hozzá. Leszoktatni dolgokról lelehet. Pl: ha nem akarod, hogy a konyhapulton sétáljon, akkor mindig le kell lökni ha látod (nem lesz semmi baja, mert leugrik) vagy vízzel lespricceled.

De jó ha tudod. Minden macska egyedi természetű. Van macska aki tör-zúz, tönkreteszi a virágokat. Van aki játékos, imádja ha simogatják, bújós, egész nap az öledben lenne. Van olyan akin látod, hogy ő az isten, és téged szolgának tart. Simogatni csak akkor lehet ha engedi, nyugis, nem rombol, nem csinál semmit rosszat. Jó formán csak akkor látod ha éhes, vagy alomcserére van szüksége (mert ezt is közli) Nekem ilyen a macskám..

Szóval majd magad kitapasztalod, hogy milyen igényei vannak a macskádnak.

2017. ápr. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!