Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított kandúr ellenség...

Ivartalanított kandúr ellenséges lett velem szemben?

Figyelt kérdés
Egy hete ivartalanittattam, teljesen jól van, eszik, játszik ahogy eddig. Egy valami változott. Velem szemben ( eddig az első dolga volt hogy szaladt oda hozzám, bújt, dörgölőzött, dorombolt) teljesen ellenséges lett, szökik, fél, kerül, nem jön oda hozzám. Más is tapasztalt ilyent? Elmúlik majd a "harag"?

2019. dec. 10. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Nem haragszik rád. Nem úgy gondolkozik, mint egy ember - például nem érzi azt, hogy megfosztottad a férfiasságától vagy valami :)


Mással is így viselkedik?


Esélyesebbnek tartom, hogy fáj neki valami, és emiatt ingerült.

Vidd vissza a dokihoz, végezzen egy alapos átvizsgálást.

2019. dec. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
V8sszavittem , mondta hogy fizikailag jól van ,csak nagy dolog neki amin átesett,csak velem ilyen.
2019. dec. 10. 10:13
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Lehet összekötötte veled, hogy elvitted a "csúnya emberhez, aki fájdalmat okozott neki"
2019. dec. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem bántó kommentet várok, hanem tapasztalat érdekel más is volt e így illetve idővel megbékült e a cicája,
2019. dec. 10. 12:39
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

#4 De jó, hogy a Kérdező ember, és nem egy macska :)


Ivartalanította. Nagyon jól tette.

2019. dec. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ideiglenes ez a vadság velem szemben? Előtte nagyon bújt, most hozzá se lehet érni.
2019. dec. 10. 13:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg nem bízik benned, mert te okoztad neki a stresszt. Javulni fog, olyan lehet, mint korábban, de ahhoz újra a bizalmába kell férkőznöd. Hunyoríts rá sokszor, ez a macskáknál a bizalom jele. Így előbb megbékél.
2019. dec. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ez a helyzet, hogy összeköti veled az orvosnál átélt traumát, ezért fél tőled/haragszik rád. Nekünk van egy cicánk, aki idekóborolt hozzánk, előtte szerintem nem is nagyon találkozhatott emberekkel, mert már több, mint egy éve itt lakott és még mindig félt tőlünk és kb. méternél közelebb nem engedett magához senkit. Aztán teherbe esett és idefialt, akkor valamiért megszelidült és engedte magát simogatni, először csak abban a helységben, ahol a kiscicáit szülte, aztán szép lassan egyre kintebb is. A vége felé már volt, hogy meghallotta a hangom és magától szaladt oda hozzám és elkezdett dörgölőzni a lábamhoz, mint a többi, szelíd cica. Viszont mióta elvittük ivartalaníttatni, megint fél tőlünk és elszalad, ha 1-2 m-nél közelebb megyünk hozzá. Illetve a többi cicánknál is észrevettem, hogy az ivartalanítások, oltások után egy pár óráig kerültek minket.
2019. dec. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a perzsa hölgy csinálta ezt. Eleve nem egy kis ölbecica volt hát még az ivartalanítás utáni időszak(ami nőstények esetében hosszabb) ha elmentünk mellette morgott, a legfinomabb kajára is vágta a pofákat(persze megette, de kizárólag akkor ha nem figyeltünk) aztán megbékélt.

Mennyi idős a cicád egyébként? Az sem mindegy.

Haragot gyűlöletet nem érez, nem ember. Viszont egy negatív élményt tud hozzád kapcsolni. Legyél vele türelmes és kedves el fog múlni :)

2019. dec. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9_es írok üzenetet.
2019. dec. 10. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!