Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 35nm-es lakásom van, de...

35nm-es lakásom van, de nagyon szeretnék egy cicát. Sajnos hétvégénként nem vagyok itthon egyáltalán. Így működhetne?

Figyelt kérdés

Van tapasztalatom már cicákkal, de családi házban laktam akkor, és nem igazán voltak egyedül hagyva, max 1 napra.

Nem akarom, hogy a cicának rossz legyen, ezért ha kettő lenne talán jobb lenne szerintem. Mit gondoltok?


2019. dec. 10. 20:16
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
63%
OFF: az egész pontosósdi olyan dedós, csak a trolloknak nyújt élvezetet, ha belesz.rhatnak az egészbe. ON
2019. dec. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudod megoldani, hogy veled menjen a cica? Úgy még megoldható lenne.
2019. dec. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Az nem lenne neki még több stressz?
2019. dec. 11. 19:23
 24/30 anonim ***** válasza:
81%

Ez megint cica függő.Meg talán fajta. Eddig akár hány macskát láttam pórázon vagy ölben nyugton utazni az valami 'párduc' mintás fajmacska volt.:D


Van egy fiatal nő aki a west endbe rendszeresen hámos cicával jár be. Van kis utazó táskája is vész esetre mindig ott fotózgatják.Kis termetű kutya nem nagy szám, de cica azért nem minden napi eset. Igaz többnyire az ölében van és nézelődik, de kifejezetten látszik az állatkán, hogy élvezi a dolgot.Nézelődik,üldögél,gazdival falatozik Burger kinges nuggetset.Tök cukik együtt egy nagy ivartalanított belgáli cica. :D


Ha én megpróbálnám csak a küszöbön kiemelni a macskát ijedtében szét marrná mindenem.Zajokat nem tudná megszokni a hangos zenét és a tömeget se szereti. Karácsonykor ha jönnek a vendégek elbújik.

2019. dec. 12. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
70%

Én tenyésztő vagyok, több cicánk gazdája is rászoktatta a cicát a pórázra, sőt, van olyan gazdink, aki Szentendréről utazik Győrbe körülbelül 2-3 hetente, és viszi a cicát is. Megszokta, gond nélkül utaznak. :)

Kiskorától kezdve hozzá kell fokozatosan szokatni, egy idősebb cicát sokkal nehezebb.

2019. dec. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Cotty613 válasza:
57%

Sziasztok!

Mi is most költöztünk át egy kb ekkora lakásba 3 cicával és teljesen jól elvannak. De látom ez már nem is kérdés.

Az egyedülhagyás inkább probléma lehet, de sokat számít, hogy hétköznap mennyit tudsz vele lenni. Ha például hétköznap nem, vagy csak otthonról dolgozol, tanulsz, akármi, akkor biztosan könnyebben fogja viselni a cica, hogy hétvégente egyedül van. Számít, hogy mettől meddig nem vagy hétvégén, hogy milyen a cica személyisége, de ezt nem tudhatod előre.

Mi elég sokat utaztunk a cicáinkkal, az utazással nem volt bajuk, az egyik viszont nem bírja a bezártságot, őt ki kellett venni a hordozóból, mert nagyon sírt. Az ölünkben dorombolva várta végig az utat. Ezt persze nem lehet bármikor megtenni, például ha te vezetsz, vagy a sofőr nem engedi.

Mi eddig másfél óránál hosszabb útra nem vittük őket, de pakolással mindennel együtt volt, hogy 2 órát töltöttek a hordozóban. Ha valamelyik netán felsírt bedugtam az egyik ujjam hozzá a rácson keresztül, nekidörgölőzött és aludt nyugodtan.

Azt még hozzátenném, hogy a legtöbb lakásban tartott cicának nagyon kell a figyelem, ezért ajánlom, hogy legalább két cicát szerezz!

Szerintem megoldható a legtöbb nehézség, de csak akkor vágj bele, ha meg is tudod oldani.

Sok sikert! :)

2019. dec. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
37%

Mondjuk ha egyedül van hétvégente a cica, kell valaki, aki figyel rá... Nem tudom, hogy a környéken van-e olyan ember, akiben ennyire megbízol (meg majd a cica is).

Illetve nem feltétlen szükséges 2 cica. Sokkal rosszabbak együtt, és sok idő és foglalkozás kell, mire összeszoknak (hacsak nem 2 tesó/rokon/már együtt élő cica megy hozzád).

2019. dec. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Inkább várok még a cica témával, és ha úgy alakul, hogy ott tudok lenni vele hétvégén csak akkor fogadok be egyet:)
2019. dec. 13. 19:34
 29/30 anonim ***** válasza:
57%

Azért van értelme annak,hogy itt a svádeknél a macskára naponta legalább 2x rá kell nézni (tehát ellátod reggel és este hazamégy,vagy ha elutazol,valaki napi 2x ránéz) és a kutyát sem lehet 4 óránál hosszabb időre magára hagyni. Ezért viszi magával mindenki az autóban. Itt az autók 90 százaléka vagy kommbi vagy SUV amibe bele van építve a spec kutzaketrec hátra. (na,ezért nem lesz kutyánk). Nem a 35nm-rel van a baj,hanem a 2 nap egyedülléttel.


De miért nem viszed magaddal? Berakod a hordozóba és ahová mégy (gondolom szülők) veszel oda is egy alomtálcát és egy kaparófát.

2019. dec. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Igen, ahova megyek van már cica és ő sajnos nem tűr meg másik macskát (próbáltuk már). De azért köszönöm.
2019. dec. 27. 17:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!