Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi tegyek? El fog pusztulni?

Mi tegyek? El fog pusztulni?

Figyelt kérdés
A cicám egyik kölykét odaadtuk a szomszédnak amikor már nem evett anyatejet de visszaszökött és olyan állapotban hogy nem látott a csípától és olyan vékony hogy minden csontja kitapintható, láza is volt és meg van fázva, tüsszög és szürcsög egész nap, nem eszik nem iszik csak ha leeröltetem a torkán és vagy nagyon keveset pisil vagy egyáltalán nem két napja, mióta elhoztam. Orvosra nincs pénzem úgyhogy kamillával kenegetem a szemeit amik minden reggelre újracsípsodnak annyira hogy nem tudja kinyitni és mindennap kap egy töredék algopirint a lázára és a gyulladásra (ezt a doki mondta hogy így csináljuk amikor a másik cicánknak volt ilyesmi baja). Tudtok valamit amivel segíthetnék rajta? Nagyon rossz hogy nem eszik semmit. Mit tudok összepürésiteni annyira hogy erre alkalmas eszközzel egy kis rúdon bele tudjam juttatni a szájába és lenyelhesse egyből? A hasát meleg szivaccsal szoktam simogatni körkörösen hogy pisiljen de nem nagyon hat. Hogy kezeljem még?
2010. júl. 20. 09:28
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:

vastag fecskendőt lehet kapni a patikában, ha kifejezetten kéred a patikustól, hogy vastag legyen (azt hiszem, olyan fél deci folyadék fér bele) Az algopirin az jó ötlet, szerintem ha ezektől nem jön rendbe, akkor semmitől...

Esetleg tejet adj neki, más szerintem nem kell (langyosítsd föl a tejet) és úgy rakd a fecskendőbe.

2010. júl. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
még ez is eszembe jutott: ha elmész állatpatikába, vagy csak fölhívod valamelyik állatorvost, akkor szerintem ő is szívesen (ingyen) elmondja, hogy mit csinálj vele...
2010. júl. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
Ha vírusos macskanáthája van (ami elég valószínű), akkor csak az orvos tud segíteni rajta, mivel a bakteriális felülfertőződést antibiotikummal és szemcseppel kell kezelni.
2010. júl. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:

igaz: pici darab antibiotikumot is adhatsz neki...

nálunk a 4 kg-s kutyának kellett napi fél antibiotikum

2010. júl. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
Jééézusom!!Eszedbe ne jusson halgatni a többiekre!Felejtsd el a fecskendővel tömést nem liba ez,úgy félrenyelhet, ha nem akar enni nem nyomhatod a torkába , nem akar nyelni , félremegy a kaja , ami elég híg, begyullad a tüdeje és kész!Felejtsd el!Antibiotikumot se adj neki, az embereknek sem adják csak úgy , nem cukorka az!Ha nincs pénzed orvosra,kérj kölcsön,nem fog egy vagyonba kerülni, max egy 5ezres!Ne kínozd fecskendővel kérlek!Kínálgasd vízzel,és májkrémmel!De vidd orvoshoz!!!!!Hallgass rám!
2010. júl. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:
sajnálom de tényleg nem tudom orvoshoz vinni MEGTENNÉM de nem lehet.. Fecskendővel etetem igen mert akármivel kínálom nem is érzi a szagát mert náthás akkor meg nem kell neki de ha szájába tesszük az ízét sem érzi úgyhogy máshogy nem lehet etetni... Nem tudom számít e ez de szerintünk úgy fázott meg hogy a szomszédék kint hagyták az esőn
2010. júl. 20. 10:07
 7/54 anonim ***** válasza:

értem 10:01-es aggodalmát, de valószínűleg nem fog megmaradni...

én személy szerint nem annyira kedvelem a macskákat, tehát ha rajtam múlik, akkor orvosra nem költök. De ettől függetlenül kamillázzad a szemét, szerintem nyugodtan adj pici darab algópirint és ha nem marad meg, akkor valószínűleg állatorvossal sem maradna meg...

de te tudod..

nyugodj meg, innen úgy tűnik, hogy mindent megteszel, amit meg lehet tenni házilag.

2010. júl. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
MIÉRT van állata annak, aki nem tudja vállalni, hogy orvoshoz vigyen egy beteg macskát?? Neked nem való állat! Ez a cica macskanáthás, ezt ilyen kicsi korban doki nélkül nem élik túl! Úgyhogy dőlj nyugodtan hátra a fotelodban, és nézd végig, ahogy elpusztul, mert el fog! Annyi gerinc legyen már benned, hogfy akkor elviszed egy menhelyre, vagy segítséget kérsz valakitől! Ezt állattal nem lehet művelni!
2010. júl. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:

kedves 10:17!

a szövegben írta, hogy a szomszédnak adta, csak visszaszökött... ez van, nem gerincesség, hanem TÉNYLEG pénz kérdése SAJNOS, hogy a macskanáthával orvoshoz viszi-e. SAJNOS szerintem még orvossal sem maradna meg. Kár rákölteni. És ne bunkózz azzal, hogy dőljön hátra nyugodtan a fotelba és nézze végig. De tudod mit? esetleg utalhatnál neki egy 5000ezrest, hamár segíteni szeretnél.

Nem kell a gép mögül köpködni...

direkt házi praktikákat kért...

2010. júl. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:

"MIÉRT van állata annak, aki nem tudja vállalni, hogy orvoshoz vigyen egy beteg macskát??"

Kizárólag azért van nálam ez a cica mert nem akarom hogy meghalljon és próbálom meggyógyítani.. nem tehetek róla hogy csak jószándékom van pénzem meg nincs!!

Amúgy meg állatorvos mondta a kamillát és az algopirint is tehát ennyit tud tenni ő is én csak arra gondoltam hátha itt valaki még tud valamit amivel tudnék rajta segíteni!

2010. júl. 20. 10:29
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!