Kezdőoldal » Állatok » Macskák » El fog pusztulni a cicám?...

El fog pusztulni a cicám? Részletek alul!

Figyelt kérdés
Októberben született 4 macskám.Nagyon szépen fejlődtek,de egy eltűnt,és múlt hétvégén kiderült,hogy az utolsó maradék lány macska nem eszik.Több mint egy hetet töltött ugyanazon a helyen,majd lement a testvérei közé,és fél óra múlva már nem élt.Most kiderült,hogy az egyik testvére egy falatot sem evett tegnap óta.Nem vagyok a cica közelében,és nincs lehetőség állatorvoshoz vinni.Nincs valami tapasztalatotok?Mit kellene tennem?
2010. márc. 18. 21:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42%
Az ősszel született cicákkal sajnos ez van :(
2010. márc. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
Tök mindegy mikor születik a macska, ha jól gondozzák nem lesz semmi baja. Itt nincs más megoldás, távgyógyítani nem lehet, vagy orvoshoz viszed őket vagy nézheted hogy meghalnak. Ha macskát vállasz akkor nem mentség hogy nem vagy ott, akkor nem kell vállalni. Őszi kiscicákat melegen kell tartani. Mivel háziasítottuk a macskát ezért felelünk az őszi kölykeiért is. Mivel pont miattunk ellik ősszel is, természetben élő állatok nem ellenek ilyenkor, mert úgyis elpusztulnánk.
2010. márc. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A cicák az udvaron laknak a nagymamáméknál.A pincében van a kályha,és annak a környéhén nagyon meleg van.Ott voltak a macskák.Nem lehet hogy fogzik,fáj a foga,és azért nem eszik?Az nem megoldás,hogyegy darab olajba mártott húst lenyomni minden nap a torkán,amíg nől a foga?:S
2010. márc. 18. 21:56
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a fogzás az oka. Olajasat meg ne adj neki enni.Attól megy a hasuk. Féregtelenítve lettek? Ha bizonytalan a járásuk, fel van puffadva a hasuk és hasmenésük is van, akkor férgesek. Azt nem is kell mondanom,hogy ezek az orsóférgek az emberre veszélyesek is lehetnek. Erre van gyógyszer. Rengeteg dolog miatt nem ehet a macska. Pl elkapott valami fertőzést. Nekem anno volt 2 FIP-es cicám. Nem ettek semmit,mégis nagy volt a hasuk. Dokihoz is elvittem őket, de ez a betegség gyógyíthatatlan.:( Általában minden betegséggel járnak külső tünetek. Sajnos így látatlanból nem tudok segíteni. Mindenképpen a dokit javasolnám én is.
2010. márc. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
63%
Persze. És a fogzástól szokás meghalni? Amúgy a fogzásnak mi köze van az olajos húshoz? Figyelj ha nem vagy képes orvoshoz vinni akkor imádkozz, mást nem tehetsz. Főleg nem látatlanban.
2010. márc. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

Pedig rajtuk csak az állatorvos segít. Nem esznek, hánynak, kiszáradnak aztán kakukk.

Úgyhogy sajnálkozás helyett doki, mert nem fognak maguktól helyrejönni.

2010. márc. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
De nem hánynak!Semmit nem csinálnak.Fekszenek egy hétig,és elpusztulnak.Elmentem állatorvoshoz tanácsot kérni,de azt mondta ez a három cica elpusztul,úgy is marad kettő...És vigyorgott...
2010. márc. 19. 18:59
 8/22 anonim ***** válasza:
79%
mivel sorban halnak meg, nyilván valami fertőző betegség végez velük szépen sorban, amit mindegyik megkapott. Gondolom oltva nem voltak. Egyébként ezek macskák, ha csak fekszenek és nem esznek, akkor az már baj, arra nem kell várni, hogy látványos(abb) tüneteket produkáljon, vagy eléd álljon, hogy "szarul vagyok".
2010. márc. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%
A macskákat kellett volna elvinni az orvoshoz.
2010. márc. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%

De hiszen ment orvoshoz tanácsért. (Ugyan milyen lódoki volt az???)

Ha nem esznek, az a vége. Nem is isznak?

Biztos vm. fertőző betegség lehet, ha nem szopnak (ami egy októberi macska esetében több, mint valószínű), próbáld meg az utolsót, amelyik még eszik, kiszedni, elválasztani a betegtől, hátha még nem kapta el.

A féregtelenítéstől megy a hasa a macskának. Hacsak nem látsz tipikus jeleket (féreg a kaksiban, férgeset hányt, fenéktájt "mocorgás", nagy étvágy és soványság - de úgy tűnik, a tieid nem esznek, vagyis sztem nem féreg), azt hiszem, a féregtelenítést szerencsésebb volna későbbre hagyni.

Voltak egyátalán oltva?

2010. márc. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!