Kezdőoldal » Állatok » Macskák » El fog pusztulni? De miért?

El fog pusztulni? De miért?

Figyelt kérdés
Egy árva kiscicát nevelek már 4 napja, ma 5 napos, eddig minden rendben volt. Vettem neki Whiskas tejet, a menhelyesem azt mondták az kell neki nem tehéntej. [tehéntejet nem adtam neki soha!] A Whiskas tejet nagyon szereti, csak úgy cuclizza. Lámpával tartom melegen, de ez ma nem volt elég ezért melegítettem neki rongyokat, és az megfelelt. Rendesen ürített , azzal sincs baj.Tegnap este már láttam rajta hogy nincs nagyon jól, ma már nagyon rosszul van. Tátog [adtam neki enni] , rángatózik [ nem kapálózik, hanem rángatózik, az egész testével] és nem kellett neki a a tejcsi vége. 2 óránként adtam neki annyit ami elő volt írva. Nagyon szomorú vagyok. Mit csinálhattam rosszul?
2011. aug. 4. 09:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi is neveltünk néhány napos kirakott kiscicákat, csak nem Whiskas tejet adtunk neki, hanem anyatejpótlót. 4 kölyökből 1 meghalt, én sem tudom miért :( De a másik 3 megerősödött és felnőtt, azóta is élnek. Valószínűleg semmit sem csináltunk rosszul, mert 3 teljesen egészséges lett. Az az egy kiscica, aki meghalt, és a te macskád is valószínűleg már betegek voltak, nem lehetett volna segíteni rajtuk.
2011. aug. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nedves vattapamaccsal simogasd körkörösen a hasát! Az anyamacska is így indítja be a kiscica emésztését, így jön neki az ürítési kényszer, de az jó hír, hogy eddig ürített.
2011. aug. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp vidd el állatorvoshoz, amilyen gyorsan csak lehet. Szerintem egyáltalán nem biztos, hogy rosszul csináltál valamit, mert lehet, hogy beteg volt. Ha rángatózik az egész testével akkor szerintem talán epilepsziás, bár az lehet, hogy csak később alakul ki. Sajnos nem tudom, nem vagyok szakember, de szerintem egy orvosnak mielőbb látni kéne őt, főleg hogy ilyen fiatal, még gyenge immunrendszerű cicáról van szó. Remélem meg fog gyógyulni! Kitartás!
2011. aug. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
a rángatózás miatt én is epilepsziára gyanakszom..de csak az orvos tudja biztosan megmondani mia baja..Gyorsan vidd el az állatorvoshoz!
2011. aug. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az állatorvos nem hiszem hogy foglalkozik ilyenekkel, főleg ha epilepsziás.Ilyenkor már túl késő. De ha esetleg korábban elvittem volna, amikor már biztosra láttam hogy ez nem csak álmosság ,akkor meg nincs állatorvos [hajnali5 órakor]Éppen most nézem, nagyon nagyra nyitja a száját, mintha nehezen kapna levegőt, vagy mintha ásítana. Ha az orrához érek hirtelen nagyot rángatózik. Szörnyű! Nagyon elkeserít.
2011. aug. 4. 10:00
 6/13 A kérdező kommentje:
Ilyenkor már túl késő... és túl korán is. Már nem tudná megmenteni ilyen későn. Ilyen korán ilyen picin még nem tudná kezelni.
2011. aug. 4. 10:22
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért meg lehetne próbálni...az én dokim is szószerint a halál torkából hozta vissza az alig pár napos cicámat!Úgyhogy sosem túl késő!
2011. aug. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De most már igen. Sajnos itt hagyott.
2011. aug. 4. 10:49
 9/13 anonim ***** válasza:
Részvétem:'(
2011. aug. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sajnálom, őszintén :( Szörnyű lehetett végig nézni. Egyszer én is végig néztem a kiscicám halálát (ő nem beteg volt, hanem a kutya szájából kellett kivenni). De ne hidd, hogy bármit is rosszul csináltál, a leírásod alapján nagyon ügyesen tetted a dolgod. Valószínűleg tényleg már előtte is beteg volt. A cica halála nem a Te hibád, hanem azé aki lelketlenül kitesz egy kiszolgáltatott cicust.
2011. aug. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!