Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csinaljak a kiscicaval?

Mit csinaljak a kiscicaval?

Figyelt kérdés

Orokbefogadtam egy kiscicat,nagyon fiatal meg es pici is nagyon az elso nap maris rettento kozvetlen volt nem fujt se ram se a baratomra amde a kutyankra igen (mopsz) a nagy cicank is fujt ra de neki mar nem mert kemenykedni. Viszont egy olyan problemam van hogy lehetetlen tole aludni,allandoan bejon a szobaba ha kinyitom az ajtomat es befekszik az agyamba aztan ha en is lefekudnek aludni mindig rammaszik piszkal a labammal jatszik a hajamat piszkalja es nem nagyon tudja hasznalni a karmait,illetve visszahuzni nem tudja es barmikor amikor lepked ki van nyujtva a karma tehat meg faj is amikor rajtam setal en pedig nem tudok aludni tole. Bocsanat ha kicsit osszeszedetlen amit irtam semmit nem aludtam az ejjel es rettento faradt vagyok.

Ezt ki fogja noni vagy hogy tudnam megnevelni?



2019. dec. 17. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon pici cica még.

Zárd ki a szobából ha zavar.

2019. dec. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Jelölj ki neki a lakáson belül egy területet amit nem tud elhagyni, fizikai akadályok, külön szoba és ott legyen, és lehetőleg egy nap több alkalommal legyen időd foglalkozni is vele, játszani, simogatni is. Ha nagyobb lesz lehet szoktatni más szokásokhoz nagyobb területhez a lakáson belül. Először szokja meg az új helyét, új gazdáját.
2019. dec. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
Ha nagyobb lesz a karmait is fogja használni tudni, ezért ha felesleges deszka ami nem festett vagy palló deszka van valahol azt is be kéne neki tenni hogy azon karmozhasson ha akar.
2019. dec. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon pici még, meg fogja tanulni ezeket a dolgokat. A lényeg, hogy legyen neki egy kis ágyacskája lehetőleg a hálószobában, ahol veletek tud aludni (ha nem akarod az ágyba engedni). Délután és lefekvés előtt egy nagyot játsszatok, mivel pici, 30 perc alkalmanként bőven elég hogy kidőljön. Aztán vacsora és alvás. Meg fogja szokni és átalussza az éjszakát majd.

Ha nem hajlamos falni az ételt, akkor lehet kint neki állandóan száraztáp, ő megy és megeteti magát, nem fog téged piszkálni ha éhes. Amúgy is jobb a cicáknak többször keveset enni, az enyém is naponta 6-7x eszeget egy kicsit amikor kedve tartja.

Amikor játszotok, használj megfelelő cicajátékot amit üldözhet, elkaphat, a pálcás vagy pecabot jellegű játékok tuti sikerek, de van amelyik macska a belezhető állatkákra bukik. Soha ne játssz vele a kezeddel, mert olyankor is "támadni" fog amikor te nem akarsz játszani. Ugyanez a lábbal a takaró alatt.

Meg persze ő még gyerek, el kell fogadni hogy virgonc :)

2019. dec. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Legyen neki cicabútor amin mászkálhat, karmozhat hogy megtanulja használni a karmocskákat :)
2019. dec. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!