Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mopsz mellé egy nem túl...

Mopsz mellé egy nem túl mozgékony, otthon ülős, könyvmoly embernek milyen macskafajtát tartotok ideálisnak?

Figyelt kérdés

2019. dec. 28. 04:45
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Bármilyet. Falusi mixtől a menhelyen át main coonig bármi. Egy macskát sem kell külön futtatni vagy ilyesmi, veszel bármilyen cica játékot (a bot a legjobb) és azzal akár könyvolvasás közben is tudsz vele foglalkozni. Nálunk a macska tesz egy oda vissza sprintet mikor rájön az 5perc, utána alszik, lustul.
2019. dec. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy nem kell őket futtatni, de mondjuk egy alapvetően aktív és mozgékony fajtával, mint a bengálival, nem bírnám tartani az iramot. :'D
2019. dec. 28. 07:53
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

Menj el a legközelebbi menhelyre, ott mondd el, hogy nem túl mozgékony macskát keresel. Miután kiválasztottad, szerintem még üzenetben mindent megbeszélnek veled. Csak ezután viheted haza. Ha jól összeszokik a kutyával, (szerintem) viheted őket egyszerre sétálni is.

Ha konkrét fajtára gondolsz, akkor a perzsa a leglustább, bár a legtöbb hosszúszőrű fajta az.


(Mielőtt lepontoznátok, hogy miért vigye a macskát sétálni, és azzal jönnétek, hogy elég kiengedni az utcára, sétál magától, azoknak szólok, hogy nem, a macskát is kell sétáltatni, vagy macskabiztos kerítés kell az udvarra.)

Remélem tudtam segíteni😃

2019. dec. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Bármilyen keverék (házi) cicát.
2019. dec. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Fordítva kellett volna feltenni a kérdést: milyen kutya illik egy macska mellé. A macskák mind egyformák, kezelhetetlenek, nevelhetetlenek, úgyhogy a kutyától fog függni, (ill. itt a kutya már megvan) , hogy illik-e mellé egy macska.
2019. dec. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Brit rövidszőrő! Okosak, értelmesek, gyönyörűek, néha rájuk jön az 5 perc de aztán fekszenek szinte egész nap. Nekünk kettő van, gyerekkel is jól kijönnek, egymással is, plusz a 2 kinti kutyához is dörgölőznek... én ezt a fajtát ajánlom!
2019. dec. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#5 A mopszok nagyon jól kijönnek mindenféle állattal, így nem rajta múlna. A macskák között is vannak kutyákkal barátkozósabb fajták, és kutyáktól ódzkodósabb fajták. Szerintem pedig nem egyformák egyébként a macskák, rengeteg házi cicám volt már, és más egyéniségek voltak mind. Egyáltalán nem is voltak neveletlenek, nem ugráltak fel a polcokra, pultokra és az asztalokra, nem szedték szét a bútorokat. Ha valamire egyszer lett nekik mondva, hogy nem szabad, utána nem is csinálták.

2019. dec. 30. 01:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg melyik fajta tetszik, olvass utána, és vedd fel a kapcsolatot pár tenyésztővel, biztos kedvesen fognak segíteni, és legalább nem hülye internetes oldalakról szerzel információt. Én is így kerestem cicát magamnak, nagyon kedvesek voltak, meg is ismertek a végére valamennyire, és egyszerűbb volt a tenyésztők közül is választani.

Ha nem ragaszkodsz a fajtatiszta cicához, szintén a menhelyet javaslom. Szaporítótól semmiféleképpen ne vegyél cicát! A nagy részük se szocializálva nincs, se egészségileg nincs a toppon.

2019. dec. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!