Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vérvizsgálat alapján a macskám...

Vérvizsgálat alapján a macskám ételallergia teszten 22ből 21 ételre durván allergiás. Találkozott már valaki ilyennel?

Figyelt kérdés
Egyedül a tojásfehérje lett neki negatív. Hétfőn megyünk az állatorvoshoz, addig megöl az ideg. Mit adhatok neki? Ha valaki leirná hogyan kell, csatolnám a képet az eredményről.
2019. dec. 28. 14:13
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Most a Perfect Fit Sensitive tápot veszem neki egy ideje...

Igazából ha kap szteroidot semmi baj, azon kívül hogy a szőre mindig nagyon hullik, és vakarja a kis fejét. Viszont ha kimegy a szteroid hatása állandóan hányik, minden kijön belőle, nem iszik, egyszer nyáron sebesre vakarta a hátát...

2019. dec. 28. 18:42
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Szteroidot nem kapjat hosszútávon. Válts hypoallergén tápra vagy kezdj bele eliminációs diétába. Ha nem segít akkor apoquel tablettát szedhet tartósan de ezt majd az állatorvos elmodja.
2019. dec. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először a csirkét zárd ki a táplálkozásból, ha a sensitive táptól is tünetel. Az én cicám is allergiás, a RC hipoallergén tápja jó neki, illetve a James Wellbeloved tápok, mert egyféle húst tartalmaznak így jók eliminációs diétához (csirke allergiás eheti a halas szárazat és a bárányos tasakost pl).

Sajnos a teszt nem megbízható a mi dokink is azt mondta, így nem is csináltattam.

2019. dec. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Amit most eszik, az semmiképp nem jó neki, mert szárnyas és kukorica is van benne, ezek a leggyakoribb allergének közé tartoznak a macskáknál. Nyilván állandóan szteroidozni sem jó, mert tönkremegy a mája!

Ahogy már írtam, simán elképzelhető, hogy valós az eredmény, de ettől függetlenül lehet, hogy nem produkálna mindegyiktől tüneteket. Szerintem első körben mindenképp próbálj meg egy olyan táppal etetni, ami mentes a tesztben szereplő allergénektől. Mivel nálatok sok ilyen van, megoldás lehet, ha az adott protein hidrolizátum formájában van jelen a tápban, mert ilyenkor a hidrolízis során olyan apró részecskékre bontják szét a proteint, hogy az immunrendszer nem képes azt felismerni. Ilyen tápok a Farmina Vetlife Ultrahypo, vagy a Royal Canin Anallergenic. Mindkettő hidrolizált állati fehérjéket tartalmaz, szénhidrátforrásként pedig kivonatolt keményítőket, amik szintén mentesek az allergiát/intoleranciát kiváltó növényi proteinektől.


[link]


[link]


Ezek ugye orvosi tápok, kimondottan allergia és intolerancia kezelésére.


Nem orvosi tápokból talán jó lehet a Natural & Delicious fürjes-quinoás, vagy a fürjes-sütőtökös változata, bár ezek egyike sem szerepel a listán, úgyhogy nem tudjuk ezekre hogyan reagálna. Pluszban tartalmaznak heringet, ami ugye nem tonhal, tehát simán lehet, hogy attól nem lenne baja, de ezt sem tudjuk biztosan.


[link]


[link]



Meg lehetne próbálkozni a nyersezéssel is, ha találsz olyan húst, ami nem szerepel a listán (strucc, fürj, lazac), és megeszi a macska, de elég macerás jól csinálni, plusz a nyerses macsekok is sokat hánynak, ha valami nem klappol.

2019. dec. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat!
2019. dec. 29. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!