Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ételallergia, csirkére? Royal...

Ételallergia, csirkére? Royal Canin ivartalanított kandúroknak való száraztápját is cseréljem le? Tartalmaz szárnyast. A szárnyas ugye nem csak csirke, hanem nyilván kacsa, liba, pulyka is.

Figyelt kérdés

A tápot a doki ajánlotta, nála vettem. Azóta rendeltem 10kg-s kiszerelést 15ezerért, így nem igazán szeretném kidobni, ha nem muszáj, mert még 9kg megvan belőle.

Csak arra tudok gondolni, hogy a nedves táptól lehet, mert alutasakosban csak csirkéset kapott, mivel nagyon rá van kattanva.

1,5 hónapja van nálam, 1 hónapig volt menhelyen, kóbor cica volt. A menhelyen 2 hét karantén plusz egyéb orvosi vizsgálatok alatt nyilván mindent megnéztek, így semmi másra nem tudok gondolni. Nálam más kajákat kap. A nedves táp márkája is más, mint amit ott kapott.

Ja, a PROBLÉMA: a nyaka jobb, majd bal oldalát is majdnem kopaszra kaparta, a balt tegnap már véresre is. Surolan sztreoidos fülcseppje maradt még, szteroid az szteroid, bekentem vele a nyakát, mától lecserélem a nedves tápját. Orvoshoz akartam vinni, de a 70ezres allergiavizsgálat, valamint a találgatások és drága vizsgálatok árát meghallva, valamint mert a cicát nem akarom kitenni stressznek, hogy ahogy itt olvastam másoknál, 1 hónapig sakkozzon a doki, mire még mindig nem találja ki, mi lehet a gond, ezt én is meg tudom csinálni, tök ingyen.


2013. jún. 2. 10:34
 1/5 Vicuska87 ***** válasza:

Lehet allergia is, de nem lehet hogy valami külső élősködő?????


Lehet hogy csirke, de nem biztos! Lehet hogy csak valamelyik tápra vagy alutasakosra allergiás valamelyik összetevőjére!

Sok variáció van, de nagyon nehéz!

2013. jún. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is az jutot eszembe hogy esetleg élősködő, főleg az atka jutot eszembe mivel a fűl környékét mondod. Esetleg valami ilyet kellene megpróbálnod [link]

Ha ez nem használ állj le a macska kajával és 2-3 hétig ne adj neki csak nyers húst lehetőleg marhát. Majd áll vissza csak a szárazra + marhahús. Ez megint 2-3 hét. Minden újnál így teszteld.

2013. jún. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Nyers húst nem merek adni neki, mert leukózisos, és úgy tudom, akkor nem ehet nyers húst.

Az egész testét mossa, vakarja, harapdálja. Mivel menhelyről fogadtam örökbe, én az élősködőket kizárnám. Surolant megkérdeztem, azért kapott a fülére, mert masszív fülgyulladása volt. Bár én esküdni mernék, hogy atkás, mert zaccos kicsit a füle. Felteszem, a fülzsír neki is egybefűggő vm. A fülei melegek, az orra nem, és szerintem normális mértékben nedves.

Már vettem olyan nedves tápokat, amilyeneket a menhelyen evett, de a marhahúsra való áttérés jobbnak tűnik - legfeljebb főve kapja. Muszáj, hogy nyers legyen?

2013. jún. 2. 13:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem muszály, de főve elpusztúlnak az értékes tápanyagok. Ha viszont a fűlébe szemcsék, morzsák vannak akkor tuti hogy atka. A leukózis szerintem nem zárja ki a nyershús evést.
2013. jún. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most olvastam utánna a leukózis is okozhat viszketést, erre van kifejlesztve egy táp. A nyers hús viszont nem tilos. Esetleg kaphat fenisztil cseppet ahány kiló annyi csepp naponta. De azért ennek kérdez utánna a dokidtól.
2013. jún. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!