Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskám miért eszi a cérnát?

Macskám miért eszi a cérnát?

Figyelt kérdés
Felnőtt macska, ül az ágy szélén és rágja a függönyből kilógó cérnát. Nem úgy tűnik, hogy tépi, és lenyeli, de ott ül és nyammog rajta, ha kiszedem a szájából újra kezdi. Néha olyan, mintha rossz lenne neki ("lemélytorkozza" 😂 ), és mikor kiszedem a szájából újrakezdi... Gondolom ez is valami játék lehet a részéről, de a cérna összeállhat a gyomrában, esetleg fulladást okozhat? Kell ilyesmitől tartani? Eléggé butus egy macska, kis korában a fémet rágta (bármilyen kiálló fémet, szeget, kanalat).

2019. dec. 31. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
A cérna, a madzag, a szőnyegrojt a macskánál az egérrel és a vadászattal lehet összekapcsolva. Ha fémet eszik, lehet, hogy vashiánya vagy egyebe van. Nem butus az, sőt! Nagyon is okos. Az enyém is ezt csinálta, és nagyon okos macska volt. Csak én odafigyeltem rá, te pedig a tiédre nem.
2019. dec. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lineáris idegent test. Olvass utána, majd vágd le a cérnát és dobd ki.
2019. dec. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyes, köszi a kioktatást! Eszik, rágja a kartondobozt is, nyilván az is valamilyen hiánybetegség miatt van... 🤷🏼‍♀️


Kettes, leszoktam. Valahogy mindig talál újat. De csak a függönyből lógó érdekli, ruhát, bútort, szőnyeget nem bántja. Én nem is látom, hogy kilóg, csak akkor veszem észre, mikor ott nyammog rajta.

2019. dec. 31. 10:08
 4/7 A kérdező kommentje:
Kettes, te jó ég, rákerestem arra, amit írtál. Köszi, azt hiszem végigmegyek kisollóval és levágok minden kilógó cérnaszálat!
2019. dec. 31. 10:29
 5/7 anonim válasza:
67%
Az én cicám multkor a cernát ragta de volt a végén egy tű es marazis a szájába volt xd pont jókor ertem be a szobába gyors kivettem a szajabol de a cérna már a torkan volt es azti kihuztam, szeretcsere nem hanyt de egyébként ő is megeszi a cérnát de semmi baja nem volt még tőle
2019. dec. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Amit a 2-es írt, keress rá, elég durva dolgot okozhat a belükben, gyomrukban. Persze, mindentől nem lehet megvédeni őket... 😁😂🤷🏼‍♀️
2019. dec. 31. 10:38
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kartondoboz "rágó" nálam kettő is van :) Nem eszik meg, csak letépik, kiköpik. Szerintem játék nekik.
2019. dec. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!